• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

راهنمای خرید سرور مجازی

راهنمای خرید سرور مجازی - نوین هاست

سرور های مجازی یا VPS کامپیوتر های شبیه سازی شده هستند که بر روی یک سرور اختصاصی قرار دارند.

دسته بندی سرور های مجازی بر اساس نوع شبیه ساز, کانفیگ سخت اقزار, و لوکشین صورت میگیرد.

رایج ترین شبیه ساز های مورد استفاده شرکت های هاستینگ و فروش سرور مجازی شبیه ساز vmware, KVM میباشند.

راهنمای خرید سرور مجازی - نوین هاست

 

 

مجازی ساز KVM یا Kernel based Virtual Machine یک مجازی ساز متن باز بر اساس کتابخانه های libvirt است که برای لینوکس ساخته شده, و با قرار گرفتن در کنار کرنل لینوکس, توانایی پردازنده را به چنین پردازنده مجازی تقسیم میکند. از مزایای KVM میتوان به رایگان بودن و توانایی شبیه سازی انواع بسیاری پردازنده اشاره داشت. KVM رابط گرافیکی ندارد, و برای مدیریت آن از طریق محیط گرافیکی باید از پنل های ساخته شده بدین منظور استفاده کرد. از محبوب ترین پنل های مدیریت سرور مجازی که از KVM نیز پشتیبانی میکند, میتوان به Virtualizor اشاره کرد, که عمل مدیریت و مانیتورینگ سرور ها را انجام میدهد, و علاوه بر راحت تر کردن روند تحویل سرور, یک پنل گرافیکی با امکانات عالی در اختیار کاربر میگذارد, تا مدیریت و روشن و خاموش کردن سرور را بر عهده بگیرد.

مجازی سازهای شرکت vmware نرم افزار های پولی هستند که برای سرور های ویندوز و لینوکس ساخته شده اند, این مجازی ساز ها از پشتیبانی قوی و پایداری خوبی بهره مند هستند, و علاوه بر رابط خط فرمان دارای پنل مدیریت تحت وب و تحت ویندوز هستند. این مجازی ساز انواع کمتری از سخت افزار را شبیه سازی میکند اما در انواع پشتیبانی شده پایداری و بهینه سازی به نحو احسن پیاده سازی شده است.

سرور مجازی از نظر سخت افزاری:

سرور های مجازی با توجه به نیاز کاربر, مشخصات سخت افزاری متفاوتی دارند. سرور های مجازی خارج از کشور معمولا دارای ترافیک نامحدود و سرور های داخل کشور معمولا محدود هستند.  تعداد پردازنده های مجازی , ظرفیت رم, ظرفیت فضای ذخیره سازی, توسط کاربر قابل انتخاب هستند.

برای سرور های میکروتیک و لینوکس رم ۵۱۲ مگابایت و برای سرور های ویندوز و سرور های لینوکس که بار کاری زیادی را متحمل هستند, حد اقل ۱ گیگابایت رم توصیه میشود. معمولا یک هسته پردازنده برای سرور مجازی با کاربرد هاست کافی است, اما برای سرور هایی که بار ترافیکی بالایی دارند یا سرویس های خاصی ارائه میدهند, ممکن است دو هسته یا بیشتر مورد نیاز باشد, ارتقا ظرفیت رم, یا تعداد هسته های پردازنده بعد از خرید سرور به سادگی امکان پذیر خواهد بود, افزایش فضای ذخیره سازی یا هارد دیسک مجازی نیز امکان پذیر میباشد اما بعد هر بار ارتقا باید پارتیشن بندی لازم را انجام دهید. کاربران میتوانند با یک سرور مجازی آلمان کار خود را شروع کنند و با افزایش بازدید یا مشتری, سرویس خود را ارتقا دهند.

در حال حاضر هر گیگابایت رم حدود ۷۰۰۰ تومان و هر هسته پردازنده حدود ۷۰۰۰ تومان هزینه در بر دارد که شرکت های ارائه دهنده سرور معمولا برای ظرفیت های بالا با تخفیف حساب میکنند.

سرور مجازی از نظر لوکیشن:

قبل تر اشاره شد که VPS ها بر روی سرور های اختصاصی شبیه سازی میشوند. سرور های اختصاصی در دیتا سنترهای مختلف, در کشور های مختلف نگهداری میشود.

در صورتی که بر روی سرور مجازی هاستیگ وب انجام میدهید, فاصله و تاخیرشبکه از دیتا سنتر نسبت به موقعیت بازدید کنندگان مهم خواهد بود.

برای کاربران ایران بهترین پینگ از سرور مجازی دیتا سنتر تبیان میباشد, اما به علت هزینه بالای ترافیک معمولا کاربران عادی به سراغ دیتا سنتر های زیر ساخت, پارس آنلاین و غیره میروند. تمام دیتا سنتر های داخل کشور نسبت به خارج از پینگ بهتری برخودار هستند. در سرور های خارج, کشور آلمان, به خصوص دیتاسنتر هتزنر از پینگ مناسبی برخودار است, دیتا سنتر red station انگلیس نیز با بهینه سازی شبکه خود توانسته به پینگ مناسبی برای کاربران ایران دست یابد. در صورتی که به هر دلیل مایل به تهیه سرور مجازی ایران نیستید, میتوانید با استفاده از سرویس های کاهش پینگ, یک آی پی ایران به سرور تونل کرده و پینگ را بهبود دهید.

در صورتی که محتوی کرک شده و غیر قانون بر روی سایت خود قرار میدهید, باید موقع خرید, سیاست های کشور و دیتاسنتر را مد نظر قرار دهید. دیتا سنتر OVH فرانسه در این زمینه حساسیت های بیشتری نسبت به hetzener آلمان دارد. افرادی که به صورت تخصصی با محتوی کرک شده  و ناقض کپی رایت سر و کار دارند, بهتر است از سرور های مجازی warez که مناسب این امور هستند استفاده کنند.

موقع ثبت سفارش و خرید سرور مجازی باید سخت افزار مورد نظر را تعیین کنیدو سیستم عامل مورد نظر را انتخاب کنید. پس از ثبت سفارش در کمتر از یک روز  (در ساعات کاری, کمتر از یک ساعت) مشخصات دسترسی به سرور مجازی خریداری شده ارسال میشود. برای سرور های لینوکس مشخصات دسترسی SSH و برای ویندوز مشخصات Remote Desktop ارسال میگردد.

سرور مجازی رایگان جهت تست کیفیت سرور مجازی در لوکیشن های مختلف میباشد بعضی شرکت های سرور مجازی رایگان و بعضی سرویس مانی بک و بعضی هر دو را ارائه میدهند.

نوشته مشابه

ثبت نظر