آدرس MAC چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۱۲-۲۷

سیر تا پیاز آدرس MAC با نوین هاست : هر دستگاهی که در یک شبکه کامپیوتری یکپارچه شده، نیاز به یک آداپتور شبکه دارد. این آداپتور یک شماره شناسایی منحصر به فرد از تولید کننده را دریافت می کند. آدرس MAC. این دستگاه ها مانند رایانه های رومیزی، تبلت ها و یا تلفن های همراه را در شبکه شناسایی می کند. و در صورت لزوم مورد شناسایی قرار می گیرد. اگر یک دستگاه دارای چندین آداپتور شبکه (مثلا برای چندین اتصال LAN یا استانداردهای ارتباطی مختلف مانند اترنت، WiFi، FDDI، بلوتوث یا Token Ring)، آدرس دیگری برای هر استاندارد موجود است.

از آنجا که آدرس MAC به طور مستقیم توسط سازنده سخت افزار اختصاص داده شده. آنها نیز به عنوان آدرس های سخت افزاری اشاره شده است. با مایکروسافت ویندوز، آدرس MAC به عنوان آدرس فیزیکی نامیده می شود. اپل با استفاده از شرایط اترنت شناسه، شناسه فرودگاه یا آدرس WiFi، بسته به استاندارد ارتباطی. از طرف دیگر، اصطلاح آدرس دستگاه فازی است. زیرا یک دستگاه می تواند چندین آداپتور شبکه داشته باشد. و بنابراین آدرس های مختلف MAC را داشته باشد.

آدرس MAC چیست؟

آدرس MAC در عمل

آدرس های متداول MAC یک نیاز اساسی برای ارتباط شبکه بدون خطا هستند. انتقال داده ها در شبکه های کامپیوتری یک فرایند پیچیده ارتباطی است. که باید الزامات مختلفی از جمله قابلیت اطمینان، امنیت و کارایی را داشته باشد. این را می توان با استفاده از مدل های OSI (اختصار برای اتصال به سیستم های باز) نشان داده شده است. یک مدل مرجع توسعه یافته توسط ISO (سازمان بین المللی استاندارد سازی) که ارتباط شبکه را به ۷ لایه نشان می دهد. در طول انتقال داده ها، هر لایه از مدل OSI از طرف هر دو فرستنده و گیرنده اجرا می شود.

آدرس MAC در لایه پشتیبان (لایه ۲) مدل OSI مورد استفاده قرار می گیرد – در واقع، زیرلایه کنترل دسترسی به رسانه ها توسط موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) معرفی شده است.

لایه پشتیبان بین لایه انتقال بیت (لایه ۱) و لایه سوئیچینگ (لایه ۳) قرار دارد. در حالی که لایه انتقال بیتی پروتکل ها و ابزارهایی را برای حفظ اتصال فیزیکی فراهم می کند. پروتکل های موجود بر روی لایه پشتیبان، کنترل سیستم های مختلف را از رسانه های موجود در اختیار می گیرد. اتصالات سیستم امن از اتصال فیزیکی خلاص می شود. انتقال واقعی بسته های داده در سطح سوئیچینگ از طریق IP انجام می شود. به عنوان مثال، اگر شما می خواهید یک بسته IP را از طریق اترنت ارسال کنید. کامپیوتر شما یک فریم داده را ارسال می کند که با توجه به مدل OSI آدرس مک آدرس کامپیوتر مقصد در لایه پشتیبان است.

قاب داده اترنت حاوی اطلاعاتی است که در سطوح مختلف مدل OSI خوانده می شود.

فریم های داده در شبکه های IPv4 دارای اجزای زیر هستند:

  • آدرس مقصد (آدرس MAC کامپیوتر مقصد)
  • آدرس منبع (آدرس MAC فرستنده)
  • اطلاعات کنترل برای کنترل جریان داده
  • داده های کاربر (بسته داده ای که باید بعدا در لایه سوئیچ انتقال داده شود)
  • Checksums که اطمینان از صحت اطلاعات را فراهم می کند

یک کامپیوتر هدف که یک قاب داده را دریافت می کند. اولین بار آن را در لایه پشتیبان بارگذاری می کند. و آدرس هدف فریم را با آدرس مک خود مقایسه می کند. اگر آدرس ها مطابقت داشته باشند. کامپیوتر مقصد کامپیوتر شروع به تفسیر فریم در سطح بالاتر بعدی می کند.

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف. سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی فرانسه ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۴۹۶۲۴ تماس بگیرید. تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه