۳ ابزار وب SaaS

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۲-۰۵-۱۲

معرفی ۳ ابزار وب SaaS با نوین هاست

Slack

Slack ابزار وب SaaS ، فراهم کننده رابطی برای محیط کاری می باشد. این ابزار تمام مکالمات را به کانال های ایجاد شده تقسیم می کند و سپس به موضوعاتی که مکالمات خاص تعریف شده را تقسیم می کند. همچنین دارای طیف گسترده ای از برنامه هایی است که می توانند به عنوان افزودنه نصب شوند. این می تواند شامل لیست کارهای انجام شده، لینک های Google Drive یا یک ماشین حساب مالی باشد که بسته به آنچه شما برای گروه کاری خود نیاز دارید.

Slack می تواند به سرعت تنظیم شود و شما می توانید دیگران را برای پیوستن به ایمیل دعوت کنید. مدل freemium نیز بسیار محبوب است. با این حال، برخی از نگرانی های امنیتی در مورد Slack وجود دارد. به عنوان مثال، تمام اطلاعاتی که از طریق برنامه اجرا می شوند. بر روی سرورهای آمریکایی ذخیره می شوند که کمتر از سرورهای اروپایی محسوب می شوند، به علت محدودیت های قانون داده ها در ایالات متحده آمریکا.

ابزار وب SaaS

Slack به عنوان یک ابزار SaaS شناخته شده است. اما همچنین نرم افزار سنتی برای ویندوز، اندروید و iOS را فراهم می کند. مزیت این نرم افزار بر روی ابزار وب این است که شما می توانید چندین فضای کاری را همزمان باز کنید. Slack همچنین کنترل بیشتر بر اطلاعیه ها را ارائه می دهد. اگر فقط از یک فضای کاری استفاده می کنید، انتخاب بین SaaS یا نرم افزار سنتی تنها یک سوال از اولویت های شخصی است. قابلیت کلی Slack در این نسخه بدون تغییر باقی می ماند. هر کس می تواند برنامه Slack را نصب کند یا از مرورگر خود استفاده کند. این باعث می شود Slack نمونه خوبی از مدل SaaS است.

Salesforce

Salesforce ابزارهای مختلف کسب و کار را ارائه می دهد و در نتیجه می تواند با نرم افزار سنگین وزن SAP رقابت کند. این مجموعه طیف گسترده ای از خدمات محاسبات ابری را ارائه می دهد: Salesforce یک ابزار کامل برای کسب و کارها است. با ابزارهای مالی، برنامه های چت، ابزار توسعه دهنده و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM).

Salesforce خود را به عنوان یکی از موفقترین ارائه دهندگان محاسبات ابری ساخته است. این امر به ویژه در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برجسته است، با طیف وسیعی از SaaS ارائه می دهد مانند work.com (قبلا Rypple)، و data.com (قبلا Jigsaw).

Salesforce شبیه ابزاری است که در چند سال اخیر به دست آمده است. این به یک رقیب جدی برای SAP تبدیل شده است و انتظار می رود که ارائه دهندگان SaaS حتی بتوانند توسط شرکت هایی مانند Salesforce در امتداد خط لوله فرو بریزند.

Trello

ابزار وب مبتنی بر SaaS می تواند راه حل های نوآورانه و ابتکاری برای فرایندهای کاری و مدیریت پروژه ارائه دهد. Trello وظایف، رویدادها، درخواستها و موارد دیگر را در نقشه های تعاملی قرار می دهد که توسط اعضای مجاز شبکه قابل ویرایش یا انتقال می شوند. رابط آن به لطف یک دید کلی عالی جذاب است.

تقسیم بندی به لیست اجازه می دهد تا Trello را با توجه به نیازهای خود سفارشی کنید. به عنوان مثال، لیست ها می توانند مراحل مختلفی مانند “برای نوشتن”، “نوشته شده”، “خواندن” و “آپلود” را نمایش دهد. شما همچنین می توانید لیست هایی مانند دسته ها (مثلا “ورزش”، “بهداشت”، “سیاست”) ایجاد کنید. سپس می توانید نظر دهید، ضمیمه ها را اضافه کنید، یک چک لیست ایجاد کنید و مهلت تعیین شده را در نقشه های فردی تنظیم کنید.

Trello سریع و آسان بوده و یک ابزار وب SaaS بزرگ است. مانند Slack، مدل freemium بسیار موفقیت آمیز نشان داده است. (در مارس ۲۰۱۷، Atlassian SaaS را برای ۴۲۵ میلیون دلار خریداری کرد.) Trello همچنین دارای برنامه های موبایل برای آندروید و iOS است و یک برنامه دسکتاپ برای ویندوز و macOS منتشر کرده است. در ادامه Slack، Trello همچنین برنامه هایی را که در ابتدا به عنوان SaaS منتشر شده اند به عنوان برنامه های کاربردی قابل نصب روی محلی نصب می کنند.

نتیجه گیری

SaaS به وضوح یک مدل با آینده قوی است. انتظار می رود فروش بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ بیش از سه برابر باشد. اما فروشندگان SaaS هنوز از چالش های پیش رویشان پیشی می گیرند. از یک طرف، هنوز نگرانی گسترده ای نسبت به محاسبات ابری از نظر امنیت داده وجود دارد. با این حال، راه حل هایی مانند راه اندازی یک مدیر امنیت دسترسی به ابر (CASM)، که امنیت اطلاعات و سیاست ها را به سمت کاربر تغییر می دهد. همانند وعده های بسیاری از فروشندگان برای افزایش شفافیت و کنترل اطلاعات سرور است.

علاوه بر این، اگر ارائه دهندگان SaaS بخواهند همچنان برای دستیابی به تعداد کاربرهای در حال رشد ادامه دهند. عملکرد باید ثابت باقی بماند. برای اطمینان از اینکه کاربران با زمان بارگیری یا بارگذاری طولانی مدت بازدارنده نیستند. و به جای استفاده از نرم افزارهای معمولی شروع به کار می کنند، ارائه دهندگان SaaS از این به بعد همیشه ثابت می کنند که مدل خود از لحاظ فنی پایدار و آینده ساز است. مزایا که در بالا توضیح داده شده باید مضراب را به مراتب بیشتر از حد بالاتری بدانند . پس از آن، SaaS می تواند خود را به عنوان محبوب ترین نرم افزار مدل در بلند مدت بسازد.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه