چگونه با استفاده از ssh یک اکانت ftp بسازیم

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۱-۲۸

چگونه با استفاده از ssh یک اکانت ftp بسازیم : یکی از ویژگی های بزرگ برنامه های نمایندگی فروش نوین هاست ، فرصت برای خرید یکی از سرور های مجازی ارزان و پایدار ما به همراه دسترسی در سطح ریشه به صورت کامل به سرور، کنترل پنل ( میتواند سی پنل یا دایرکت ادمین یا هر چیز دیگری باشد. ) و نهایتا دسترسی ssh است.

چگونه با استفاده از ssh یک اکانت ftp بسازیم

شاید شما در حال حاضر تصمیم گرفته باشید که سرور مجازی خودتان را، بدون یک کنترل پنل در اختیار بگیرید. یا اینکه شاید دوست دارید سرور مجازی خود را از طریق شل امن مدیریت کنید. ما برای شما راهی فراهم کرده ایم تا بتوانید به سادگی یک اکانت ftp با استفاده از دسترسی SSH که در اختیار شماست روی سرور بسازید.

چگونه با استفاده از ssh یک اکانت ftp بسازیم

کل فرآیند از سه دستور تشکیل شده است، کاری که در حقیقت ما انجام خواهیم داد شامل ساخت یک گروه جدید، ساخت یک کاربر جدید با دایرکتوری خانگی اختصاصی و اتصال کاربر به گروهی که ساخته ایم و به عنوان آخرین قدم اختصاص یک رمزعبور به کاربر که با استفاده از آن سرور FTP بتواند به محض دریافت یک درخواست جدید، تایید هویت کاربر را انجام دهد است. برای سادگی و یکپارچگی در مثالی که خواهیم زد. ما کلمه vpsrp را هم برای نام کاربری و هم برای نام گروه در نظر میگیریم. (البته مشخص است که شما میتوانید هر نام دلخواهی را به کاربر یا گروه اختصاص دهید) :

groupadd vpsrp
useradd -g vpsrp -d /home/vpsrp -m vpsrp
passwd vpsrp

اولین دستور (groupadd) گروه جدید ‘vpsrp’ را میسازد و مکان ورود مربوطه را در فایل /etc/group قرار میدهد. دومین دستور(useradd) کاربر جدیدی با نام کاربری vpsrp میسازد. آدرس “/home/vpsrp” را به عنوان دایرکتوری خانگی وی در نظر میگیرد (پارامتر m دایرکتوری خانگی را در صورتی که وجود نداشته باشد. میسازد) و کاربر جدید را به عضویت گروه vpsrp در می آورد. آخرین دستور (passwd) یک کلمه عبور را برای کاربر vpsrp اضافه میکند. این دستور در حین اجرا، دوبار از شما درخواست تایپ کردن رمز عبور را خواهد کرد. مطمئن شوید که در رمزعبور شما از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و ارقام و کاراکترهای خاص استفاده شده باشد.

اگر سرویس FTP شما در حال حاضر، در حال اجرا میباشد. کلاینت FTP که دوست دارید را اجرا کنید. آدرس IP یا نام دامنه خود را به عنوان هاست قرار دهید. و به عنوان نام کاربری و رمزعبور، نام کاربری و رمزعبوری که ساختیم را قرار دهید. پس از اتصال شما قادر به دانلود یا آپلود کردن فایل به سرور مجازی خودتان خواهید بود.

دستورات لازم

برای اطلاعات بیشتر و لیست کامل گزینه های دستورات بالا در لینوکس، از دستورات راهنمای زیر استفاده کنید :

man groupadd
man useradd
man passwd

اگر سوالی برای شما در مورد نحوه چگونگی ساخت اکانت FTP با استفاده از دسترسی SSH پیش آمد، میتوانید با کارشناسان فنی بخش نمایندگی فروش نوین هاست که به صورت ۲۴ ساعت/۷ روز هفته آماده به کار هستند، در میان بگذارید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه