• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

کولوکیشن

کولوکیشن

کولوکیشن

کولوکیشن یک مرکز داده می باشد که در آن تجهیزات ، فضا ، پهنای باند و … برای اجاره به مشتریان واگذار می گردد. به امکانات کولوکیشن colocation می توان به ارائه فضا ، قدرت ، خنک کننده ، امنیت فیزیکی سرور ، ذخیره سازی و تجهیزات شبکه و اتصال آنها به انواع ارتباطات از راه دور و خدمات شبکه ارائه دهندگان اشاره کرد.

 شرکت نوین هاست دارای کولوکیشن اختصاصی در دیتاسنترهای زیرساخت ، تبیان ، پارس آنلاین ، آسیاتک ، افرانت ، جایگاه ، شهراد شبکیه می باشد.

پیکربندی کولوکیشن:

کیج و قفسه: در یک مرکز داده چندین شرکت هستند که کولو را اجاره کردند و سرورهای خود را قرار داده اند این قفسه ها و کیج ها سرور های مشتریان را مجزا کرده و طبقه بندی می کند ، برای هر مشتری یک قفس تخصیص داده می شود. این قفس ها از یک طرف به دیوار احاطه و از طرف دیگر دارای قفل می باشد.

 سوئیت: به مجموعه فضای سرور اجاره داده شده به مشتریان که به طور کامل توسط پارتیشن جامد محصور و از طرف دیگر توسط یک درب قفل می باشد و سوئیت به معنای به اشتراک گذاری قدرت و خنک کننده ها با دیگر اجاره کنندگان می باشد.

ماژول: ماژول به معنای استفاده از قطعات استاندارد برای ارائه مقیاس پذیر ظرفیت مرکز داده است.

ویژگی ساختمان کولوکیشن:

 از جمله ویژگی ساختمان کولوکیشن co-location حفاظت از آتش سوزی و سیستم غیرفعال سازی آتش می باشد ، که در ساختمان کولوکیشن دتکتور دود  معمولا نصب می گردد که هنگام آتش سوزی و دود هشدار می دهد.

قفسه و کیج های ۱۹ اینچی برای تجهیزات داده ها و سرورها ، قفسه و کیج های ۲۳ اینچی برای تجهیزات از راه دور می باشد.

تهویه مطبوع برای کنترل دما و رطوبت در فضا استفاده می شود و توصیه می شود یک درجه حرارت و رطوبت هوا برای بهینه شرایط تجهیزات الکترونیکی در مقابل مسائل زیست محیطی.

 پاورها: ژنراتور هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که برق قطع شده باشد در کولوکیشن ها از پاورها و ژنراتورها استفاده می شود که وقتی برق قطع گردید این ژنراتورها برق سرور را تامین می کنند زیرا سرورها همیشه باید روشن باشند ، ژنراتورها Colocation کولوکیشن معمولا سیستم های پشتیبانی باتری می باشد که بسیاری از امکانات اپراتور از ارائه تسهیلات اینورتر و بزرگ برای ارائه قدرت AC از باطری ها در موارد دیگه ممکن است UPSes کوچک در قفسه نصب گردند.

نوشته مشابه

ثبت نظر