کولوکیشن های ارائه شده در نوین هاست

سرور اتریش
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۰-۱۰-۰۸

کولوکیشن های ارائه شده در نوین هاست : کولوکیشن یک مرکز داده می باشد که در آن تجهیزات ، فضا ، پهنای باند و … برای اجاره به مشتریان واگذار می گردد. به امکانات کولوکیشن colocation می توان به ارائه فضا ، قدرت ، خنک کننده ، امنیت فیزیکی سرور ، ذخیره سازی و تجهیزات شبکه و اتصال آنها به انواع ارتباطات از راه دور و خدمات شبکه ارائه دهندگان اشاره کرد.

شرکت نوین هاست دارای کولوکیشن اختصاصی در دیتاسنترهای زیرساخت ، تبیان ، پارس آنلاین ، آسیاتک ، افرانت ، جایگاه ، شهراد شبکیه می باشد.

کولوکیشن های ارائه شده در نوین هاست

پیکربندی کولوکیشن

کیج و قفسه

در یک مرکز داده چندین شرکت هستند که کولو را اجاره کردند و سرورهای خود را قرار داده اند این قفسه ها و کیج ها سرور های مشتریان را مجزا کرده و طبقه بندی می کند. برای هر مشتری یک قفس تخصیص داده می شود. این قفس ها از یک طرف به دیوار احاطه و از طرف دیگر دارای قفل می باشد.

سوئیت

 به مجموعه فضای سرور اجاره داده شده به مشتریان که به طور کامل توسط پارتیشن جامد محصور و از طرف دیگر توسط یک درب قفل می باشد. سوئیت به معنای به اشتراک گذاری قدرت و خنک کننده ها با دیگر اجاره کنندگان می باشد.

ماژول

ماژول به معنای استفاده از قطعات استاندارد برای ارائه مقیاس پذیر ظرفیت مرکز داده است.

ویژگی ساختمان کولوکیشن:

از جمله ویژگی ساختمان کولوکیشن co-location حفاظت از آتش سوزی و سیستم غیرفعال سازی آتش می باشد. که در ساختمان کولوکیشن دتکتور دود  معمولا نصب می گردد که هنگام آتش سوزی و دود هشدار می دهد.

قفسه و کیج های ۱۹ اینچی برای تجهیزات داده ها و سرورها ، قفسه و کیج های ۲۳ اینچی برای تجهیزات از راه دور می باشد.

تهویه مطبوع برای کنترل دما و رطوبت در فضا استفاده می شود. و توصیه می شود یک درجه حرارت و رطوبت هوا برای بهینه شرایط تجهیزات الکترونیکی در مقابل مسائل زیست محیطی.

پاورها

ژنراتور هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که برق قطع شده باشد در کولوکیشن ها از پاورها و ژنراتورها استفاده می شود. که وقتی برق قطع گردید این ژنراتورها برق سرور را تامین می کنند. زیرا سرور ها همیشه باید روشن باشند ، ژنراتورها Colocation کولوکیشن معمولا سیستم های پشتیبانی باتری می باشد. بسیاری از امکانات اپراتور از ارائه تسهیلات اینورتر و بزرگ برای ارائه قدرت AC از باطری ها در موارد دیگه ممکن است. UPSes کوچک در قفسه نصب گردند.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه