استخراج ابری (کلود ماینینگ) چیست ؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۱۲-۱۷

استخراج ابری یا همان کلود ماینینگ روشی برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین  است. که نیازی به  نصب سخت افزار و تحهیزات مربوطه ندارد. شرکت هایی هستند که این امکان را فراهم کرده اند که افراد عادی با پرداخت هزینه ی اولیه بتوانند در آن شرکت حساب باز کرده و در فرایند استخراج ابری شریک شوند. اگر چه این فرایند ، استخراج بیت کوین را حتی برای کسانی که دور از این شرکت ها هستند ، نیز قابل دسترسی کرده است.

فرایند استخراج ابری شما را قادر می سازد که در یک استخر استخراج شریک شوید و مقدار مشخصی “قدرت هش ( hash )” خریداری کنید. هر یک از شرکاء به نسبت قدرت هشی که به آنها اختصاص یافته است ، سهم قانونی و مشخصی از سود حاصل دارند. از آنجا که استخراج ابری از طریق ابر انجام می شود ، دیگر هزینه ای صرف انرژی و یا حفظ و نگهداری تجهیزات نمی شود.

استخراج ابری (کلود ماینینگ)

تجزیه و تحلیل استخراج ابری

اسـتخراج ابـری فرایند استـخراج از طریق ابر را تسهیل می کند. رایانش ابری یکی از شیوه هایی است که به سرعت در حال رشد است و از طریق آن سرویسهای کامپیوتری مختلف مانند سرور مجازی ، database ، نرم افزار و محل ذخیره ی اطلاعات  از طریق ابر (یا به زبان ساده تر بر روی انترنت) قابل دسترسی هستند. هزینه ی این شرکت ها  ،در صورتی که از خدمات اولیه و پایه ای  استفاده کنیم ، مثل پرداخت هزینه ی آب یا برق مصرفی است.

از سوی دیگر ، استخراج،  بخش اصلی و عمده ی فرایند مربوط به ارزهای دیجیتال  همچون بیت کوین است. از طریق فرایند استخراج است که  درستی معاملات مورد بررسی و تأیید قرار می گیرد و این معاملات به لیست کلی که block chain نامیده می شود ، اضافه می گردند. همچنین این فرایند ، ابزاری برای معرفی پول جدید به مردم  است. در حقیقت ، این فرایند ، یک مجموعه از امکاناتی است که درهای دنیای استخراج ارز دیجیتال را بر روی کسانی که در نقاط دور دست  هستند و نه از  دانش فنی کافی برای  استفاده از فضای ابری برخوردارند و نه دسترسی مناسب به زیرساخت های سخت افزاری لازم برای این کار دارند ، می گشاید.

بطور کلی سه نوع روش کلود ماینینگ وجود دارد :

  1. استخراج میزبانی (Hosted)
  2. استخراج میزبانی مجازی (Virtual Hosted)
  3. قدرت هش اجاره ای  (Leased Hashing)

این فرایند بسیار ساده است و تنها لازم است که فرد با انتخاب مواردی همچون  نوع قرارداد ، دوره ی قرارداد و قدرت هش  در  وب سایت شرکت ارائه کننده ی خدمات استخراج ابری  ، حسابی در آن شرکت باز کند. با این حال ، نمی توان وجود شرکت های تقلبی و افراد شیاد را انکار کرد. به همین خاطر باید در مورد  درستی شرکت مورد نظر برای سرمایه گذاری و استخراج ابری اطمینان حاصل کنید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه