• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

جا به جایی به دیتاسنتر جدید

جا به جایی به دیتاسنتر جدید

 

جا به جایی به دیتاسنتر جدید

 

 طرح

حدود یک سال پیش به ما اطلاع داده شد که دیتاسنتر ما که به خوبی و به مشتریان ما خدمت کرده بود، از محل اخراج شد و در مکانی دیگر ساخته شد. دانستن اینکه یک دیتاسنتر حرکت می کند یک شاهکار ساده نیست، تمرکز اصلی ما ایجاد یک نقشه راه جامع و یکپارچه از کل فرآیند است. مهاجرت موفقیت آمیز بود و همچنین اختلال در عملیات حیاتی کسب و کار مشتریان به حداقل رسید .

 

ما در حال حاضر ۲ گزینه اصلی را در نظر داشتیم که در حال برنامه ریزی حرکت بودیم.

 

اولین گزینه خرید تمام سخت افزار جدید بود و آن را در DC جدید قرار داد. پس از آن ما مهاجرت از داده ها را در یک تونل VPN از DC فعلی به جدید تکمیل کردیم. از آنجایی که ما چندین ماه پیش چندین ماه سرمایه گذاری کرده بودیم، اما به لحاظ مالی به خرید سرورهای جدید و مهاجرت مجازی مؤثر نبود، به خصوص با توجه به این که این نوع مهاجرتها ممکن است هرگز با تعداد زیادی از سرورها برنامه ریزی نکنند . اساسا، این هفته ها برای انجام این مهاجرت مجازی، هنوز با خرابی است که همیشه در چنین فرایندی اتفاق می افتد. حتی اگر تنها یک دقیقه طول بکشد، هنوز خرابی است.

 

گزینه دوم این بود که به طور فیزیکی سرور مجازی موجود ما را به DC جدید منتقل کنیم. این انتخاب مطلوب تر بود زیرا سرورها تنها چند کیلومتر مسافرت می کردند و ما نیازی به خرید سخت افزار جدید نداریم.

 

چالش

چگونه ما یک ناوگان سرور را حرکت می دهیم و زمان خرابی را به حداقل می رسانیم؟

اولین چیزی که ما نیاز داشتیم این بود که مشتریان ما سه ماه پیش در مورد حرکت به منظور حفظ همه در حلقه اطلاع رسانی کنند. ارتباط در کل فرایند اساسی است.

 

در مرحله دوم، ما نیاز به ایجاد فهرستی از تجهیزاتی که به DC جدید منتقل شده بودند و لیستی از تجهیزاتی که ما برای بازنشستگی ارسال می کردیم. در نهایت، ما تصمیم گرفتیم سرورها را منتقل کنیم، همه سوئیچ ها، روترها و سایر تجهیزات مربوط به شبکه را در سایت قدیمی نگه داشته ایم. چرا تصمیم گرفتیم این کار را انجام دهیم؟ از آنجایی که هدف اصلی ما این بود که به حداکثر رساندن مدت زمان صرف شده برای صرفه جویی در وقت و حداکثر ۳ ساعت مانده، ما نمی خواستیم در مورد سر و صدا در هر دو طرف با ابزار شبکه مشارکت داشته باشیم. اساسا، ما فقط می خواستیم از یک طرف قطع ارتباط داشته باشیم و دوباره به آن متصل شویم، و برای انجام این کار، ما در واقع هزاران دلار در تجهیزات جدید سرمایه گذاری کردیم. تجهیزات جدید شامل بیش از ۶۳۰۰ متر کابل CAT6، مجموعه ای از پانل های پچ، سوئیچ ها و فایروال ها است.

 

احزاب ثالث با حرکت درگیر شدند، بنابراین ما نیاز به هماهنگی همکاری یکدیگر داشتیم. بسیاری از خطاها ممکن است ناشی از فروشندگان شخص ثالث غیرمجاز بوده و در نهایت نگه داشتن بقیه حرکت را به عنوان هر فروشنده به یک دیگر وابسته بود.

 

ما نیاز به تنظیم تمام کابینت ها و ریل های مناسب قبل از حرکت داشتیم. این نیز جزء حیاتی بود زیرا ما نمی خواستیم زمان غیر ضروری را در طی حرکت با چنین مسائلی که قابل اجتناب است، تلف کنیم.

 

انتخاب بهترین زمان برای انجام حرکت، حیرت انگیز بود زیرا ما مشتریانی داشتیم که مشتریان هم از سراسر جهان داشتند. بنابراین، بهترین زمان برای انجام حرکت وجود ندارد، زیرا هر زمان که تصمیم گرفتهایم کسی را در جایی تحت تاثیر قرار می دهیم. در نتیجه، ما به نمودارهای داده های ما نگاه کردیم تا به ترافیک ملی و بین المللی نگاه کنیم، و بر اساس یافته های ما، اکثر ترافیک استرالیا بود. با توجه به این، ما تصمیم گرفتیم که شروع حرکت در جمعه در ساعت ۹ بعد از ظهر باشد.

 

نتیجه

حرکت DC همیشه آسان نبود، اما برنامه ریزی دقیق پرداخت می کرد. من این حرکت را بسیار موفقیت آمیز می دانم و نمی توانستم برای نتیجه بهتر نتیجه بگیرم. اگر چه ما ۱۵ دقیقه از پنجره ۳ ساعته ما را فشار دادیم، من بیش از حد از دست نمی دادم، به دلیل نتیجه نهایی این کار چالش برانگیز.

 

هرکسی که در این حرکت شرکت کرده بود، همگام با همان کار برنامه ریزی شده بود و بدون این افراد درست، این کار غیرممکن بود. این حرکت به دلیل برنامه ریزی کیفیت و دقیق موفقیت آمیز بود، که من همیشه سعی می کنم روی آن تمرکز کنم، نه فقط در هنگام حرکت DC.

 

نوشته مشابه

ثبت نظر