• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

تفاوت بین هارد HDD و SSD در سرور مجازی

تفاوت بین هارد HDD و SSD در سرور مجازی

امروزه در بسیاری از پلن های هاست در دسترس برای مشتریان هارد HDD و هارد SSD ارائه می دهند. اکثر مردم HDD را انتخاب می کنند به این دلیل که ارزان تر از SSD است. با این حال ، آنچه بسیاری از کاربران متوجه نمی شوند این است که SSD ها مزایای قابل توجهی را برای وب سایت شما به ارمغان می آورد. در این پست، ما به تفاوت بین این دو نوع هارد دیسک نگاه می کنیم و توضیح می دهیم که چرا SSD بهترین گزینه است. با ما همراه باشید!

 

تفاوت بین هارد HDD و SSD در سرور مجازی

 

تفاوت بین HDD و SSD چیست؟

هارد دیسک جایی است که تمام داده های سرور ذخیره می شود. این شامل سیستم عامل، نرم افزار وب سایت شما و تمام اطلاعات و محتوای وب سایت شما می شود. هر گونه به روز رسانی نرم افزار و یا تغییرات وب سایت به آن درایو نوشته شده است و هنگامی که کسی از سایت شما بازدید می کند، اطلاعات درایو باید خواندن و پردازش شود. در هارد دیسک های سنتی، این اطلاعات روی دیسک های نازک و فلزی ذخیره می شود که در حدود ۷،۲۰۰ دور در دقیقه چرخش دارند. با استفاده از تکنولوژی مشابه به سی دی یا دی وی دی، اطلاعات به آن نوشته شده یا از آن با استفاده از یک صفحه خواندن / نوشتن که نزدیک به سطح دیسک قرار دارد، خواندنی است.

 

پاشنه آشیل هارد دیسک این است که با استفاده از قطعات متحرک ساخته شده است. در ۷۲۰۰ دور در دقیقه، یک دیسک تقریبا ۳٫۸ میلیارد بار در یک سال چرخید. با گذشت زمان، در نهایت منجر به سایش و پاره شدن خواهد شد و در بعضی موارد قطعات مکانیکی آن شکست خواهند خورد. مشکل دیگر این است که سرعت که در آن داده ها می توانند نوشته شوند و بخوانند محدود شده اند که چقدر سریع می تواند چرخش کند. باز هم، این محدودیت ناشی از آن با استفاده از تکنولوژی مکانیکی است که در بسیاری از موارد ما ابتدا با گرامافون دیدیم.

 

یک SSD (درایو حالت جامد) کاملا متفاوت عمل می کند. این به طور کامل با قطعات متحرک کنار می آید و به جای آن داده ها را روی تراشه های حافظه فلش متصل می کند. این می تواند هر کاری که هارد درایو می تواند انجام دهد، با این حال، به عنوان آن است که وابسته به سرعت چگونه یک دیسک می تواند چرخش، آن انجام می شود بسیار سریعتر و بدون خطر شکست مکانیکی. این سرعت و قابلیت اطمینان SSD ها است که آنها را برای میزبانی بسیار سودمندتر می کند. در بخش بعدی ما مزایایی را که به صاحبان وبسایت اختصاص می دهند، توضیح خواهیم داد.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر