• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

انتقال نامهای دامنه

انتقال نامهای دامنه

انتقال نام دامنه پس از ثبت نام می تواند بهترین راه برای دریافت یک نام دامنه موثر و هاست با دو شرکت مختلف باشد. برخی از شرکت هایی که نام دامنه را ارائه می دهند، قوانین سختگیرانه مربوط به هاست را که برای هر فرد کار نمی کنند شناخته شده است. با این حال، روند انتقال نام دامنه همیشه ساده نیست. در ادامه به ما همراه باشید!

 

انتقال نامهای دامنه

 

 

نام دامنه چیست؟

 

نام دامنه آدرسهای وبسایت است که فرد برای دسترسی به یک وبسایت خاص در مرورگر قرار می دهد. این نامها شامل حروف و اعداد هستند که معمولا به محتوای وب سایت مرتبط است. این نام دامنه به آدرس پروتکل اینترنت (IP) متصل است که از یک سری از شماره ها از طریق سیستم نام دامنه (DNS) ساخته شده است. نام دامنه قبل از استفاده از آن باید ثبت نام و هاست شود، اما برای ثبت نام و هاست باید توسط همان شرکت انجام شود.

 

دلایل انتقال یک نام دامنه

 

دلایل ساده از جمله نگرانی های هزینه و ظرفیت ذخیره سازی اغلب در مرکز تمایل به انتقال دامنه است. با این حال، دلایل پیچیده تر مربوط به مقررات ارائه شده توسط سرویس هاست شخصی می تواند به بازی وارد شود. به عنوان مثال، بسیاری از خدمات هاست، قواعد سختگیرانه مربوط به هرزنامه را مطرح می کنند. این قوانین به ارائه دهنده خدمات اجازه می دهد که دامنه ای را که از طریق یک شرکت ثبت شده ثبت کرده باشد، در صورتی که شکایات مربوط به هرزنامه را دریافت کرده باشد. شکایات نادرست می تواند علیه یک فرد در زمانیکه سرویس میزبانی تصمیم بگیرد که آیا دامنه را به حالت تعلیق درآورد، شمرده می شود. خطر از دست دادن نام دامنه در هنگام ثبت و دریافت خدمات میزبانی با یک شرکت، انتخاب دو شرکت جداگانه را یک تصمیم هوشمند می کند.

 

چگونه یک نام دامنه را انتقال دهیم

 

فرایند انتقال دامنه می تواند بسته به سرویس ثبت نامی که برای ثبت دامنه استفاده می شود، ساده باشد. شرکت هایی که اجازه می دهد یک فرد برای ثبت نام یک نام دامنه و دسترسی به یک پنل کنترل که می تواند برای تغییر تنظیمات DNS استفاده شود، ساده ترین راه برای انتقال نام دامنه است. افرادی که با این وضعیت روبرو هستند فقط باید اطلاعات مربوط به تنظیمات DNS را از ارائه دهنده خدمات میزبانی به دست بیاورند. انتقال معمولا در ۴۸ ساعت زمانی که این روش استفاده می شود.

 

با این حال، برخی از شرکت هایی که گزینه های کنترل برای تنظیمات DNS را ارائه نمی دهد زمانی که یک فرد ثبت نام نام دامنه. فرآیند انتقال نام دامنه در این وضعیت زمان و تلاش بیشتر را می گیرد. هر کس که قادر به دسترسی به یک پانل کنترل برای تنظیمات DNS نیست، باید با شرکتی که نام دامنه آن ثبت شده است، برای ارائه اطلاعات جدید تنظیم DNS که از ارائهدهنده خدمات میزبانی به دست آمده است، تماس بگیرد. این تغییرات می تواند زمان بیشتری را برای تأثیر گذارد، و برخورد با یک شرکت در تلفن ممکن است هنگامی که یک فرد باید از طریق گزینه های منو های متعدد بروید، ناامید کننده است.

 

راهنمایی برای انتقال نام دامنه

 

حتما توجه داشته باشید که انتقال نام دامنه در ۶۰ روز اول پس از ثبت نام قابل انجام نیست. ثبت نام خصوصی نمی تواند منتقل شود، و معمولا یک دوره انتظار پس از درخواست فردی که ثبت نام خصوصی صورت می گیرد، وجود دارد.

 

بسیاری از نام های دامنه زمانی که در ابتدا ثبت نام می شوند، به عنوان یک احتیاط امنیتی محفوظ می باشند. این قفل قبل از انتقال باید تکمیل شود. شرکتی که دامنه آن ثبت شده است، همچنین باید یک کد مجوز برای شروع فرآیند انتقال فراهم کند.

 

اطلاعات تماس نادرست ممکن است برای جلوگیری از انتقال. اطلاعات تماس از جمله نام، آدرس فیزیکی و آدرس ایمیل باید با اطلاعاتی که در طول فرایند ثبت نام ارائه شده، مطابقت داشته باشد تا انتقال از طریق آن انجام شود.

 

کل فرآیند انتقال یک نام دامنه فقط باید چند روز طول بکشد. مزایای تکمیل این فرآیند اغلب بدون هیچ زحمتی در ارتباط با فرآیند انتقال بیش از حد است. در حالی که دسترسی به تنظیمات DNS از طریق یک پانل کنترل اجازه می دهد تا ساده ترین روش انتقال دامنه، روند انتقال یک نام دامنه بدون دسترسی به این کنترل ها نسبتا ساده باشد.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست لینوکس ، هاست دانلود و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نام دامنه چیست؟
نام دامنه آدرسهای وبسایت است که فرد برای دسترسی به یک وبسایت خاص در مرورگر قرار می دهد. این نامها شامل حروف و اعداد هستند که معمولا به محتوای وب سایت مرتبط است. این نام دامنه به آدرس پروتکل اینترنت (IP) متصل است که از یک سری از شماره ها از طریق سیستم نام دامنه (DNS) ساخته شده است. نام دامنه قبل از استفاده از آن باید ثبت نام و میزبانی شود، اما برای ثبت نام و میزبانی باید توسط همان شرکت انجام شود.

نوشته مشابه

ثبت نظر