• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

انتخاب نوع مناسب هاست برای وردپرس

انتخاب نوع مناسب هاست برای وردپرس

هنگام شروع یک وب سایت با وردپرس، بسیاری از مبتدیان اندکی دانش از وب سرور هاست دارند و اینکه میدانند انتخاب سرویس هاست اشتباه و بد در وب سایت چه آثار بدی ممکن است داشته باشد. در این مقاله، ما انواع اصلی وب هاست را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید انتخاب های آگاهانه ای را که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

 

انتخاب نوع مناسب هاست برای وردپرس

 

 

 

وب هاست چیست؟

برای اینکه وب سایت شما در اینترنت باشد، باید در یک سرور وب ذخیره شود؛ یک کامپیوتر قدرتمند با نرم افزاری است که صفحات وب شما را به کاربران سراسر جهان که درخواست کرده اند و به آن مراجعه کردن نمایش دهد. هاست وب یک شرکت است که سرورهایی را که نرم افزار WordPress شما و تمام اطلاعات وب سایت شما را ذخیره می کند، فراهم می کند. آنها همچنین طیف گسترده ای از خدمات را برای کمک به مدیریت وب سایت خود، حفظ آن و بهبود عملکرد آن ارائه می دهند.

 

قیمت را فراموش کنید – فقط برای چند لحظه

هنگامی که به انتخاب یک بسته وب هاست می شود، یکی از بزرگترین اشتباهات بسیاری که کاربران بسیاری از وردپرس انجام می دهند، این است که آن را به عنوان سربار هایی که باید در ارزان ترین قیمت موجود در نظر گرفته شود، در نظر بگیریم. این نیست شما باید به عنوان هاست وب به عنوان سرمایه گذاری در زیرساخت های کسب و کار آنلاین خود نگاه کنید که می تواند تاثیر واقعی بر سودآوری شما داشته باشد.

 

اولویت اول شما باید ویژگی های هر نوع هاست را بررسی کنید و ارزیابی کنید که کدام یک از این موارد مناسب ترین نیازهای کسب و کار شما است. همچنین بهتر است دیدگاه بلندمدت را در نظر بگیریم. حالا چه نیازی؟ چه چیزی ممکن است شما دو یا سه سال به طول خط نیاز داشته باشید؟ فقط وقتی می دانید که چه چیزی نیاز دارید، باید قیمت گذاری را در نظر بگیرید.

 

انواع هاست

چهار نوع اصلی از وردپرس هاست در دسترس وجود دارد: اشتراکی، VPS، اختصاص داده شده و ابر هاست. در اینجا به شما یک درک از هر یک را می دهیم.

 

هاست اشتراکی

بهترین راه برای درک هاست وب، فکر کردن به یک بلوک اداری است که هر دفتر به یک کسب و کار جداگانه اجاره شده است: شما فضای خود را دارید، اما باید تمام منابع را با شرکت های دیگر به اشتراک بگذارید. با هاست اشتراکی، وب سایت شما بخشی از سرور را اجاره می کند در حالی که بقیه برای وب سایت های دیگر استفاده می شود. از آنجا که اشتراک پردازنده (پردازنده)، حافظه و فضای دیسک آن را ارزان تر می کند، این گزینه از محبوب ترین گزینه های هاست است.

 

هاست وب به خوبی برای اکثر وب سایت های وردپرس در جهان کار می کند؛ آن را فراهم می کند سرعت کافی، ذخیره سازی، پهنای باند و قابلیت اطمینان برای آنها بدون مشکل کار می کنند. با این حال، برای اینکه منابع سرور به طور عادلانه به اشتراک گذاشته شود، هاست وب نیاز به محدودیت در برخی از ویژگی های. در نتیجه ممکن است محدودیت هایی در فضای ذخیره سازی یا تعداد فایل هایی که می توانید آپلود کنید، وجود داشته باشد، که می تواند برای سایت های بسیار بزرگ تجارت الکترونیک با تعداد زیادی تصاویر محصول باشد – بخصوص به این دلیل که وردپرس چندین نسخه از هر تصویری که شما آپلود می کنید . همچنین می توانید تعداد وب سایت ها، پایگاه های داده (شما برای هر سایت وردپرس برای هر یک از سایت ها) و حساب های ایمیل که می توانید ایجاد کنید محدودیت ایجاد کنید. بعضی از هاست ها می توانند پهنای باند خود را همانند شرکت های پهنای باند با سیاست های استفاده منصفانه خود محدود کنند، که می تواند تعداد بازدیدکنندگان را محدود کند که هر بار می توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

 

الزامات استفاده برای اکثر وب سایت ها به خوبی در حد مجاز هاست وب قرار دارد و این باعث می شود که هاست وب به صورت ایده آل برای وب سایت های کوچک و متوسط که نیازی به نرم افزار سنگین پردازنده نداشته باشند و مقدار زیادی از ترافیک را نداشته باشند. با این حال، اگر فکر می کنید که کسب و کارتان هاست هاست شما است، باید گزینه های دیگر موجود را در نظر بگیرید.

 

هاست VPS

اگر هاست اشتراکی برای نیازهای شما خیلی محدود باشد، گام بعدی VPS hosting است. VPS stands for Private Server خصوصی است. هاست وب سایت، ایجاد یک VPS را با تقسیم کردن یک سرور فیزیکی به چند سرور مجازی کوچکتر. تفاوت بین VPS و هاست اشتراکی این است که هر سرور مجازی کاملا از دیگران در سرور فیزیکی مستقل است. به عنوان یک نتیجه، وب سایت وردپرس شما تضمین CPU، حافظه و تخصیص فضای دیسک را خواهد داشت که تحت تاثیر سایر وب سایت ها قرار نخواهد گرفت.

 

مزیت دیگر VPS hosting، این است که آن را ارائه می دهد آزادی برای هاست دامنه های نامحدود، نصب برنامه های کاربردی و نرم افزار های سفارشی و ایجاد تغییرات در تنظیمات سرور. این معمولا در هاست وب مجاز نمی باشد، زیرا این تغییرات می تواند بر تمام مشتریانی که سرور را به اشتراک می گذارند تحت تأثیر قرار دهد.

 

قادر به ایجاد تغییرات در تنظیمات سرور می تواند برای برخی از کاربران وردپرس مهم باشد، به خصوص اگر شما می خواهید مقدار زیادی از اطلاعات را وارد کنید، مانند اگر شما فروشگاه آنلاین را اجرا کنید و نیاز به به روز رسانی جزئیات سهام عمده خود را با استفاده از کارهای cron. بعضی از هاست ها محدودیت هایی را در سرورهای اشتراکی ایجاد می کنند که می تواند این فرایندهای خودکار را به اتمام برساند و قیمت نادرست یا محصولات موجود در فروشگاه شما را برای فروش در دسترس نباشد. این اتفاق نمی افتد با VPS هاست. هاست هاست مجازی شخصی برای ایدهآل برای SME ها و وبلاگ نویسان با وب سایت های ترافیکی عالی است؛ سایت های تجارت الکترونیک کوچک و متوسط؛ سایت های عضویت کوچک و شبکه های یادگیری مجازی مدرسه. همچنین برای شرکت هایی که بیش از یک وب سایت یا کسانی که دارای تعداد زیادی کارمند هستند و نیاز به تعداد زیادی آدرس ایمیل و حساب کاربری کاربر دارند، مفید است.

 

هاست اختصاصی

با استفاده از این نوع هاست، استفاده از کل سرور فیزیکی به کسب و کار شما اختصاص یافته است. ظرفیت منابع موجود از سرور اختصاصی به شما امکان هاست وب سایت های عظیم و ترافیک بالا را میدهد، از جمله کسانی که به برنامه های گرسنه پردازنده نیاز دارند تا اجرا شوند. هاست اختصاصی بهترین انتخاب برای تجارت بزرگ تجارت الکترونیک است که هزاران نفر از بازدیدکنندگان به طور همزمان در پایگاه داده خود برای محصولات جستجو می کنند. این امر به شما اجازه می دهد مقدار زیادی اطلاعات را ذخیره کنید و قدرت پردازش را برای مقابله با حجم قابل توجهی از پرس و جو ها داشته باشید.

 

سرور اختصاصی اجازه کنترل کامل بر تنظیمات سرور را می دهد و به شما اجازه می دهد تا مناسب ترین سیستم عامل و نرم افزار را انتخاب کنید. مهمتر از همه، به دلیل اینکه تمام منابع در سرور به شما اختصاص داده می شود، هاست بسیار قابل اعتمادتر است حتی زمانی که شما به شدت مشغول هستید.

 

هاست ابری

هاست ابری جایی است که وب سایت شما و منابع مورد نیاز برای اجرای آن در یک گروه از سرورهای مختلف ذخیره می شوند. این به تعدادی مزیت قابل توجهی نسبت به یک سرور اختصاصی می دهد. اولا اگر یک سرور اختصاصی کاهش یابد، زمان لازم برای بازگرداندن وب سایت شما بر روی سرور دیگری است و این باعث می شود که وقت خود را در سایت آفلاین صرفه جویی کنید. با هاست ابر، اگر یک سرور کاهش یابد، مهم نیست همانطور که دیگران در شبکه هنوز در حال اجرا هستند؛ در نتیجه، هیچ خرابی وجود دارد.

 

دومین مزیت عمده مقیاس پذیری آن است. با چندین سرور که برای شما یک بار کار می کنند، باید وب سایت شما به طور انحصاری مشغول باشد، شما می توانید از قدرت تمام این سرور ها برای افزایش حافظه، پردازش و پهنای باند استفاده کنید. اگر کسب و کار شما رشد می کند، می توانید به طور دائم در حال افزایش و یا اگر چیزی به ویروس می رود و شما نیاز به ظرفیت کوتاه مدت برای حفظ تقاضا دارید، هاست ابری می تواند انتخاب شما باشد.

 

مدیریت هاست

یکی از مزایای اصلی وردپرس این است که برای متخصص غیر فناوری اطلاعات آسان است. به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا (CMS)، این اجازه می دهد تا کسب و کار بیشتر در انتهای وب سایت تمرکز کرده و محتوا را برای بازدیدکنندگان خود فراهم کند. با در نظر داشتن این موضوع بهتر است بدانید که اگر میخواهید سرور خود را مدیریت کنید، مهارتهای تخصصی IT وجود دارد. این به هاست هاست اشتراکی نمی شود، اما در مورد VPS، اختصاص داده شده و هاست وب ابلاغ می شود. اگر شما به این نوع از هاست نیاز دارید و شرایط مانند PHP، MySQL و لینوکس چیزی برای شما ندارند، انتخاب منطقی این است که آن را به حرفه ای ها بگذارید و برای هاست مدیریت شده را انتخاب کنید. با خرید هاست مدیریت شده، تمام جنبه های فنی پیکربندی، اجرای و نگهداری سرور توسط هاست وب شما به انجام می رسد و شما را به اختصاص زمان خود به وب سایت خود می رساند.

 

نوشته مشابه

ثبت نظر