لینوکس در مقابل ویندوز – بررسی سرور های بزرگ

زمان مطالعه: 5 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۴-۲۶

مقایسه لینوکس در مقابل ویندوز ، با نوین هاست همراه باشید با بررسی سرور های مجازی و مقایسه سرور های ویندوز و لینوکس!

لینوکس در مقابل ویندوز

لینوکس در مقابل ویندوز: مقایسه بهترین راه حل های وب سرور

کسانی که به دنبال خصوصی کردن یک وب سرور یا اجاره به عنوان بخشی از یک بسته وب هاستی وب از طریق ارائه دهنده هستند. اغلب با یک سوال به ظاهر قدیمی مواجه می شوند: لینوکس یا ویندوز؟ این دو سیستم عامل چندین سال است که در بازار هاستی وب تحت سلطه قرار گرفته. و امروزه برای هژمونی دیجیتال رقابت می کنند. و لینوکس دارای سرعتی قابل توجه است. با توجه به حداقل اختلاف بین دو سیستم از نظر توابع و برنامه های کاربردی، تصمیم گیری گاهی اوقات ثابت نمی شود. نگاهی دقیق تر به ویندوز و لینوکس یک وظیفه است که ارزش آن را دارد و کاربران را قادر می سازد. تا مزایای هر دو سیستم را به روشنی درک کنند. اغلب زمان ها، چنین مقایسه هایی به مسئله سازگاری برای برنامه ها می پردازد.

مقایسه لینوکس و ویندوز به عنوان سیستم عامل های وب هاست

از سال ۱۹۹۲ در یک فرم نرم افزار رایگان موجود است، سیستم عامل مدولار ساختار، لینوکس، به طرق مختلف، بهترین گزینه برای سرورهای وب است. با استفاده از لینوکس هزینه ها تنها زمانی بوجود می آیند. که توزیع با گزینه های پشتیبانی مبتنی بر پرداخت در حال استفاده است. لینوکس همراه با قابلیت اطمینان، ثبات و کارایی آن ثابت شده است. که یکی از پیچیده ترین گزینه ها برای هر دو نیاز به وب سرور مجازی و پست الکترونیکی است.

لینوکس برای افرادی که برای استفاده از پی اچ پی، پرل، پایتون، روبی یا MySQL استفاده می کنند، انتخاب ویژه ای است. در حالی که راه حل های ویندوز اغلب به اتهامات عنوان شده است؛ لینوکس برنامه های منبع باز متنوع زیادی را برای هاستی ارائه می دهد، از جمله: راه حل های اصلی صفحه اصلی آماده، برنامه های کاربردی (مانند وبلاگ ها)، سیستم های مدیریت محتوا و انجمن های گفتگو.

با راه اندازی ویندوز سرور در سال ۱۹۹۳، مایکروسافت مدت هاست که یک سیستم عامل خوب برای سیستم عامل های سرور بوده است. مایکروسافت، هرچند رایگان نیست. مانند لینوکس، پشتیبانی و به روز رسانی برای خدمات خود را در طول مدت استفاده از توافقنامه ارائه می دهد. یکی از مزیت های ویژه ویندوز، بیش از لینوکس است چارچوب وب برنامه های کارآمد آن، ASP.NET، که آخرین نسخه آن نیز با لینوکس سازگار است. برنامه های SharePoint و Exchange، که در برقراری ارتباط و کار بر روی یک پروژه بسیار ساده تر هستند، همچنان مایکروسافت هستند. در حالی که نسخه های منبع باز برای لینوکس در دسترس هستند. این در بعضی از محیط های کسب و کار کمتر محبوب هستند. جدول زیر ویژگی های هر دو سیستم عامل را با توجه به ویژگی های هاستی وب مشخص می کند.

مزایا و معایب لینوکس به عنوان یک سیستم عامل وب سرور

در مقایسه سرور های مختلف با ویندوز، فلسفه هسته لینوکس در حفظ ساختار سیستم عامل به همان اندازه اساسی است. تمام اجزاء، از جمله دستگاه و فرایندها، یک فایل هستند و تنظیمات سیستم اصلی می تواند در هر زمان انجام شود. ابزارهای بسیاری وجود دارد که به پیکربندی و مدیریت سیستم کمک می کند. این معمولا از طریق خط فرمان انجام می شود. اما اگر مورد نیاز باشد، می توان از طریق GUI ها (رابط کاربری گرافیکی) انجام شود. که برای تقریبا تمام برنامه ها قابل استفاده است. با این وجود با آزادی های بیشتر نیز مسئولیت های بیشتری می شود. که به سرعت می تواند یک کاربر بی تجربه را غرق کند.

مزایا و معایب ویندوز به عنوان یک سیستم عامل وب سرور

واقعیت این است که لینوکس، بر خلاف ویندوز، دارای یک ساختار بسیار پیچیده است. عمدتا به این دلیل است که مایکروسافت به عنوان یک اصل همیشه تلاش کرده است که یک سیستم عامل ساده داشته باشد.

تمام برنامه ها در قالب رابط بصری و گرافیکی در دسترس هستند. این به این معنی است که مدیریت از طریق خط فرمان ضروری نیست. اگر چه از لحاظ فنی هنوز امکان پذیر است. به طور کلی، کاربر کنترل تک تمام منابع سخت افزاری، بازخورد منظم از سیستم را دریافت می کند. و همچنین می تواند نرم افزار خود را نصب کند. با این وجود این پتانسیل مشخصی برای خطاها پنهان می شود. برای مثال وقتی تنظیمات سیستم تغییر می کنند. یا اگر برنامه های بالقوه ناامن دانلود و نصب شوند.

لینوکس در مقابل ویندوز – مقایسه

پاراگراف های قبلی نشان دهنده تفاوت جزئی، اما ظریف است که توسط ویندوز و لینوکس به عنوان سیستم های سرور نمایش داده می شود. به غیر از معیارهای فنی و اداری، باید اشاره کرد که تجربه شخصی اغلب نقش تعیین کننده ای را ایفا می کند. که آیا یک کاربر با یک سیستم عامل همراه است یا خیر. البته این نیز به شرایط مورد نیاز کاربر برای نرم افزار بستگی دارد و به همین دلیل است که از آن استفاده می کنند.

در حالی که مدیران سیستم به خوبی می توانند آزادی هایی را که لینوکس ارائه می دهند، ارزش گذاری کنند. در عین حال اغلب آنها برای اپراتورهای وب سایت اصلی ترجیح داده می شوند که به دنبال یافتن یک سیستم عامل برای آنها باشد. از سوی دیگر، طرفداران خط فرمان، لزوما به عنوان مدیریت کامل ویندوز از طریق رابط کاربری GUI به عنوان کاملا ضروری نیستند. و چیزی که فقط از منابع استفاده می کند و نقطه ی حمله ای برای بدافزار را ارائه می دهد.

عامل تصمیم گیری: لینوکس یا ویندوز؟

هیچ اتفاقی درمورد تصمیم گیری برای استفاده از سیستم عامل در هنگام پیکربندی ماژول سرویس شما وجود ندارد و بسیاری از کاربران به دلایلی اشتباه چنین تصمیمی اتخاذ می کنند. یکی از اشتباهات رایج این است که فرض بر این است که سیستم سرور و پلت فرم کامپیوتر نیاز به یکسان دارد. با استفاده از ابزارهای مدیریت مانند Plesk، مدیران می توانند از راه دور سرورها را مدیریت کنند. در نتیجه نوع سیستم عامل کامپیوتر شما اجرا نمی شود. آیا هزینه های حسابداری تصمیم گیری شما حاکم است. و سپس انتخاب نرم افزار با کد منبع اصلی، لینوکس احتمالا بهترین شرط است. پیروی از این قانون غالبا اثبات محکومیت می شود. با این حال; بسته به توزیع، هزینه های اضافی برای پشتیبانی به طور کلی گران و صلاحیت های فنی می تواند باشد. هشدار اضافی به ذکر است:

در نهایت هیچ پیروزی در دوئل بین لینوکس و مایکروسافت اعلام نشده است. هر دو سیستم عامل می تواند به عنوان دو ابزار مختلف برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در حالی که ویندوز ارائه می دهد توابع پیچیده تر برای ساختار جریان کار و ارتباطات، امتیازات لینوکس با وضعیت خود را به عنوان گزینه ترجیحی برای برنامه های وب مانند سیستم های مدیریت محتوا است.

لینوکس در مقابل ویندوز: مقایسه بهترین راه حل های وب سرور

کسانی که به دنبال خصوصی کردن یک وب سرور یا اجاره یک به عنوان بخشی از یک بسته وب هاستی وب از طریق ارائه دهنده هستند. اغلب با یک سوال به ظاهر قدیمی مواجه می شوند: لینوکس یا ویندوز؟ این دو سیستم عامل چندین سال است که در بازار هاستی وب تحت سلطه قرار گرفته و امروزه برای هژمونی دیجیتال رقابت می کنند و لینوکس دارای سرعتی قابل توجه است. با توجه به حداقل اختلاف بین دو سیستم از نظر توابع و برنامه های کاربردی، تصمیم گیری گاهی اوقات ثابت نمی شود. نگاهی دقیق تر به ویندوز و لینوکس یک وظیفه است که ارزش آن را دارد و کاربران را قادر می سازد. تا مزایای هر دو سیستم را به روشنی درک کنند. اغلب زمان ها، چنین مقایسه هایی به مسئله سازگاری برای برنامه ها می پردازد.

مقایسه لینوکس و ویندوز به عنوان سیستم عامل های هاستی وب

از سال ۱۹۹۲ در یک فرم نرم افزار رایگان موجود است، سیستم عامل مدولار ساختار، لینوکس، به طرق مختلف، بهترین گزینه برای سرورهای وب است. با استفاده از لینوکس هزینه ها تنها زمانی بوجود می آیند. که توزیع با گزینه های پشتیبانی مبتنی بر پرداخت در حال استفاده است.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه