آیا لوکشین وب سرور بر سئو تاثیر دارد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۵-۳۰

آیا لوکشین وب سرور بر سئو تاثیر دارد؟ در هنگام برنامه ریزی بهنیه سازی وب سایت خود ، شما در مورد اهمیت انتخاب هاست درست و موقعیت سرور بسیار شنیده اید. با این حال، چگونه میفهمید چه چیزی برای کسب و کار شما مناسب است؟ علاوه بر این، چگونه با تلاش های SEO شما روبرو می شود؟ در ادامه مطلب با نوین هاست همراه باشید!

آیا لوکشین وب سرور بر سئو تاثیر دارد؟

آیا لوکشین وب سرور بر سئو  و بهینه سازی سایت تاثیر دارد؟

هنگامی که زمان انتخاب محل وب سرور برای هاستینگ می آید، کارشناسان همیشه منطقه ای را که مخاطبان مورد نظر شما هستند، توصیه می کنند. با این حال، اگر یک مخاطب جهانی را هدف قرار دهید، تکلیف چیست ؟ اگر وب سایت شما چندین زبان مختلف را برای کاربران متنوع پشتیبانی می کند، چه؟

ما قصد داریم مرور کلی برخی از موارد خاص و نحوه رسیدگی به آنها را برای لذت بردن از بهترین مزایای SEO با انتخاب محل مناسب سرور برای هاستینگ سایت شما. انتخاب یک مکان مناسب سرور مجازی ، یک تصمیم مهم برای ایجاد برنامه های توسعه سایت است. برخی از سؤالاتی که باید در طول این زمان مطرح کنید عبارتند از:

  • چرا باید وب سایت خود را در جایی که کاربران شما هستند هاست کنید؟
  • چگونه موقعیت سرور بر روی جستجوگر شما تاثیر می گذارد؟
  • چگونه می توان جمعیت شناسی مورد نظر خود را به موتورهای جستجو توضیح داد؟
  • اگر وبسایت در زبانهای مختلف است و همچنین دارای زیر شاخه های با کاربران هدف در سراسر جهان است چه؟
  • آیا لازم است از سرویس CDN استفاده کنیم؟
  • نحوه پیوند نسخه های مختلف با استفاده از ویژگی های hreflang؟

برای درک صحیح، در اینجا چند مورد را مورد بحث قرار خواهیم داد.

وب سایت ها در یک زبان واحد و کاربران واقع در همان کشور

گوگل و سایر موتورهای جستجو مانند بینگ کاربران را برای تعیین یک کشور هدف در ابزارهای وب مستر. شما به طور مستقیم می توانید دسترسی داشته باشید:

جستجوی ترافیک> اهداف بین المللی> برگه کشور

شما می توانید سفارشی کشور مقصد را از لیست کشویی تنظیم کنید. اگر سایت شما از هر دامنه خاصی برای مثال «.ES» استفاده کند، ممکن است فقط یک کشور را انتخاب کنید زیرا موتورهای جستجوگر چنین دامنه هایی را به یک مکان جغرافیایی خاص (.ES به عنوان اسپانیا) مرتبط می کنند.

از سوی دیگر، اگر سایت شما از یک دامنه عمومی مانند .com یا .org استفاده کند، لازم نیست که به هیچ وجه خاص جغرافیایی در ابزارهای وب مستر وارد شوید. در عوض، تقسیم بندی می تواند بر اساس برخی پارامترهای دیگر باشد. کارشناسان فناوری همه شرکتهای تجاری بوستون بعضی از این پارامترها را عبارتند از:

  • آدرس IP سرور میزبان
  • اطلاعات مکان در وب سایت (آدرس تماس یا بخش های غنی)
  • پیوندها به صفحات وب
  • اطلاعات دیگر مانند Google My Business

در این مورد، یکی دیگر از عوامل مهم برای بهینه سازی موتورهای جستجو، سرعت بار صفحه است. اگر کاربران در یک کشور قرار بگیرند و هاست از سوی دیگر باشد، این فاصله ممکن است تاخیر طبیعی در پاسخ ایجاد کند. این امر به میزان ناشی از محدودیت بیشتر کمک خواهد کرد و به همین علت توصیه می شود که سایت را در یک کشور برای کاربران محلی هاست کنید.

وب سایت ها یک زبان برای کاربران در سراسر جهان هستند

در چنین مواردی، گوگل می گوید اگر سایت شما با یک کشور یا منطقه ارتباط نداشته باشد، می توانید گزینه Unlisted را در منوی کشویی انتخاب کنید. ” این گزینه به Google اجازه می دهد موقعیت مکانی جغرافیایی را به طور یکجانبه به وب سایت اختصاص دهد. در هنگام تنظیم آن، Google فقط اجازه می دهد تا کشورها را در لیست کشویی، و نه هر قاره یا سایر مشخصات جغرافیایی، انتخاب کنید. در این حالت، موقعیت سرور اغلب بی اهمیت است. با این حال، در مواردی که وب سایت شما کاربران جهانی را هدف قرار می دهد، استفاده از سرویس (CDN (Content Delivery Network حیاتی است.

سرویس CDN ارائه می دهد گره های جایگزین سرور از جایی که کاربران می توانند منابع خود را دانلود کنید. این گره ها عملا در سرتاسر جهان پخش می شوند و دسترسی آنها از مکان نزدیک به کاربر برای اطمینان از زمان پاسخ سریعتر و بارگیری سریعتر محتوا است. بسیاری از خدمات CDN وجود دارد، که بسیاری از آنها برنامه های رایگان را برای کاربران ارائه می دهند. بازیکنان اصلی این بخش عبارتند از Amazon CloudFront، CloudFlare، MaxCDN و KeyCDN به نام چند. در کل، اگر سایت شما به کاربران در سراسر جهان هدف قرار گیرد، مکان سرور آن مهم نیست. مهمترین مسئله استفاده از یک سرور کیفیت و CDN مناسب برای بارگیری سایت شما به سرعت بدون در نظر گرفتن محل فیزیکی سرور و کاربران است.

وب سایت در زبان های مختلف و کاربران در سراسر جهان

بعضی از سایت ها ترکیبی از زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، چینی، ژاپنی و روسی را برای یافتن کاربران کلیدی در سراسر جهان ورزش می کنند. این احتمال وجود دارد که وب سایت ها در تنوع های مختلفی از یک زبان خاص قرار گیرند که هدف آن کاربران مختلف است. در این مورد، رایج ترین روش این است که هر نسخه از سایت را در سرورهای مختلف قرار دهیم. به عنوان سایت انگلیسی در یک سرور مجازی آمریکا ، انگلیسی در سرور مجازی انگلیس واقع در لندن، سرور مجازی فرانسه ، آلمانی در سرور مجازی آلمان و غیره. برای یک سازمان بزرگتر که حضور در بسیاری از کشورها را دارد، هاست دانلود می تواند یک راه حل ایده آل باشد.

با این حال، این ایده تنها زمانی است که شما محتوای هماهنگ را ندارید. اگر چنین است، گزینه بعدی این است که وب سایت چند زبانه را در یک سرور واحد قرار دهید. این می تواند هزینه را کاهش دهد و مدیریت آسان را تضمین کند. در این مورد، علاوه بر انتخاب خرید هاست خوب، سرویس CDN را انتخاب کنید. در اینجا، ما تنها موارد معمول را در مورد وب سرویسی تضمین شده توسط SEO مورد بحث قرار دادیم. چنین شرایط منحصر به فردی وجود دارد که برای آن شما نیاز دارید یک مشاوره تخصصی برای تصمیم گیری مناسب بگیرید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه