معرفی قابلیت های windows server 2012

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۰-۰۹-۰۹

معرفی قابلیت های windows server 2012 : این سیستم عامل از خانواده مایکروسافت ویندوز و از دسته بندی سیستم عامل های سروری تولید شده وبرای سرور مورد استفاده قرار می گیرد. با اهمیت ترین قابلیت این نسخه نسبت به نسخه های قدیمی خود رابط گرافیکی جدید آن است. که  مترو نام گرفته .


معرفی قابلیت های windows server 2012

معرفی قابلیت های windows server 2012 و ویژگی های آن

در نسل جدیدی که به همراه این سیستم عامل بر روی کار آمده بود از تکنولوژیهای جدیدی مانند virtualization, cloud استفاده کرده است .

در سیستم عامل win8 و win server2012 استاندارد نوینی وجود دارد که نوعی هویت برای آن ها شده است. زیرا در این دو ویندوز به روزرسانی کدهای بوت یا به عبارتی ایجاد تغییرات در بوت بدون نیاز به دراختیار داشتن گواهینامه های معتبر یا امضا دیجیتال مقدور نیست .

این گواهینامه ها از طرف شرکت مایکروسافت و یا شرکت هایی که همکاری با این سازمان را دارند مورد اطمینان استفاده هستند. این نوع استاندارد با نام بوت امن معرفی شده است و قابلیت جلوگیری از ویروس های مبتنی بر بوت را دارد .

یکی دیگر از ویژگی هایی که  می توان گفت قابلیت ادغام کردن چند هارد و یا ساختن دیسک های مجازی اشاره نمود.

سریع بودن راه اندازی در نرم افزار های سیستمی که بتوانند بعد از بوت شدن اجرا شوند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در این نسخه ویندوز یک نرم افزار ضد بد افزار به محض بوت شدن و بررسی کردن استاندارد های معتبر یا امضای دیجیتالی  بسیار سریع اجراع میشود . این نوع روش برای مطمئن بودن نرم افزار قبل از این که به کد های آلوده شده به ویروس و منابع دیگر سیستم دسترسی داشته باشد کارخود را آغاز می کند .

در این نسخه از ویندوز اسناد  می توانند به صورت اتوماتیک بر اساس محتویات دیگر دسته بندی شوند . این دسته بندی می توانند در یکی شدن اطلاعات و بالا رفتن امنیت خیلی موثر باشد.

یکی کردن و یک پارچه کردن هارد های فیزیکی :

ادغام کردن فضای چندین هارد یکی از قابلیت های این نسخه از ویندوز سرور است. این کار می تواند کنترل سرور ها را در دست بگیرد و اعتماد سیستم را بالا ببرد. در این روش تقسیم بندی فیزیکی بر روی دیسک ها می توانند به چندین دیسک مجازی تبدیل شوند. و حتی می توان چند دیسک که به هم مرتبط نیستند را به یک دیسک مجازی تبدیل نمود و از استفاده کرد .

قابلیت storage spaces :

این قابلیت از سیستم های ذخیره سازی مجازی پشتیبانی می نماید و با استفاده از این ویژگی می توان دیسک های مجازی با ظرفیت زیاد تری نسبت به ظرفیتی که برای نصب نرم افزار تعریف شده است. و به ما کمک می کند که در هر حالی که لزوم اقدام به افزایش ظرفیت دیسک های مجازی داست را انجام داد .

حال این نسخه با چشم پوشی از باگ هایش پیشرفت فوق العاده ای داشته و بسیار عالی است.

در مواقعی که سیستم دچار  مشکل یا خطا می شود. سیستم هنگ دائمی نمی کند و زمانی که سیستم دچار پیام خطا میشود میتوانید با ریست کردن سرور خود مشکل را حل نمایید .

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه