• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

معرفی نسخه های windows server 2008

معرفی نسخه های windows server 2008

معرفی windows server 2008 :

 

در حالی که بیشتر سایت های جهان که خبر های IT را پیگیری میکنند خبر های بسیار با اهمیت و حساسی در موردقابلیت های ویندوز ۸ دادند ولی مایکروسافت با سر و صدای کمتری نسخه جدید ویندوز سرور  آن زمان خود را برای دانلود در سایتش قرار داد. این نسخه برای تست برنامه نویس ها ساخته شده است. حال در این مطلب می خواهیم که قابلیت های جدید این نسخه از ویندوز سرور را بررسی کنیم.

معرفی نسخه های windows server 2008

 

 

معرفی windows server 2008 :

در حالی که بیشتر سایت های جهان که خبر های IT را پیگیری میکنند خبر های بسیار با اهمیت و حساسی در موردقابلیت های ویندوز ۸ دادند ولی مایکروسافت با سر و صدای کمتری نسخه جدید ویندوز سرور مجازی آن زمان خود را برای دانلود در سایتش قرار داد. این نسخه برای تست برنامه نویس ها ساخته شده است. حال در این مطلب می خواهیم که قابلیت های جدید این نسخه از ویندوز سرور را بررسی کنیم.

محیط جدیدبرای کنترل سرور:

یکی از فرق هایی که در ساختار ویندوز سرور ۸ با نسخه های پیشینش بود در اولین نظر قابل مشاهده است، بخش مدیریتی ویندوز یعنی Server Manager می باشد و مقدار زیادی انگیزه کار با سرور را بیشتر تر می کند.

استفاده از PowerShell در همه جا:

به همراه ویندوز ۸ نسخه ۳ از PowerShell نیز ارایه می شود، در این نسخه از ویندوز فرمان های PowerShell به بیش از ۲۳۰۰ فرمان بیشتر شده است.

استفاده از Hyper-V ver3:

نسخه سوم از Hyper-V نیز به همراه ویندوز سرور ۸ ارایه شد. مایکروسافت امید زیادی دارد که با ارایه این نسخه از Hyper-V بتواند بر VmWare قلبه کند .در این نسخه از HyperV پشتیبانی بسیار بهتری از storage ها مدیریت آنها شده است. در ضمن کارایی Hyper-V نیزبسیار بالاتر رفته است.

نسخه های متفاوت ویندوز سرور ۲۰۰۸

 

ویندوز سرور ۲۰۰۸ در چندین نسخه ارائه شده است. مایکروسافت این کار را برای بدست آوردن بازار های کوچک و بزرگ انجام می دهد. این روش همانند ویندوز ۲۰۰۳ انجام داده است که در بیشتر سیستم عامل های دیگر وجود دارد

Windows Server 2008, Standard edition

Windows Server 2008, Enterprise edition

Windows Server 2008, Datacenter edition

Windows Server 2008, Web edition

Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems

Windows Server 2008 Standard without Hyper-V

Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V

Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V

 

قابلیت Hyper-V فقط بر روی نسخه ۶۴ بیتی قابل استفاده می باشد. حال مایکروسافت در نسخه Windows Server 2008 R2 فقط از ۶۴ بیتی استفاده می کند.

هر کدام از نسخه های گفته شده برای کارمخصوص به خود طراحی شده اند

ویژگی های این نسخه از ویندوز:

 

File and printer sharing

Internet connectivity

Small-scale application deployment

Collaboration scenarios

 

این ویندوز را در مواقعی استفاده می کنند که می خواهند هزینه کمتری را برای شبکه خودخرج کنند. مثلا استفاده از یک Active Directory و سرور هایی برای Print Server و … از این نسخه سرور استفاده می شود.

نسخه Enterprise ویندوز سرور ۲۰۰۸ برای شبکه های متوسط استفاده می شود. از این نسخه برای پشتیبان بودن از سرویس هایی که ممکن است در دسترس بودن بیشتری به آنها دهد استفاده می شود.

این نسخه از سرور از Microsoft Cluster Service نیز پشتیبانی می شود. این سرویس اجازه می دهد که شما هشت سرور را در بالاترین سطح دسترسی قرار می دهد.

نسخه Datacenter معمولا به همراه سرور هایی به صورت OEM ارائه می شود. این نسخه از ویندوز برای شرکت هایبسیار بزرگ استفاده می شود.

 

نوشته مشابه

ثبت نظر