• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

هنگام درخواست آدرس وبسایت در مرورگر چه اتفاقی می افتد؟

هنگام درخواست آدرس وب سایت در مرورگر چه اتفاقی می افتد؟

سوال بسیار خوبی بود که سزاوار پاسخ است. در این مقاله می خواهیم یک سطح بالاتر از این فرآیند را توضیح دهیم ، و ببینیم که برای تبدیل یک درخواست URL به یک وب سایت در مرورگر شما چه اتفاقاتی رخ می دهد. همچنین در این مقاله برخی اصطلاحات اساسی را کشف و بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

 

ما می خواهیم یک مجموعه بسیار متداول را فرض کنیم: یک دامنه استاندارد مثلا “www.novinhost.org”با یک حساب هاستینگ تحت لینوکس / cPanel ، خب شروع می کنیم!

 

مرحله اول: جستجوی DNS در مرورگر

وقتی در مرورگر خود novinhost.org را جستجو می کنید ، اولین چیزی که اتفاق می افتد این است که رایانه شما جستجو DNS را انجام می دهد. DNS همان چیزی است که یک نام دوستانه مانند novinhost.org را به صورتی که کامپیوتر بتواند متوجه آن شود و بتواند از آن استفاده کند ترجمه می کند، مانند یک آی پی آدرس.

 

جستجوی DNS ساده نیست ، اما این روند به خودی خود ساده است. مرورگر ابتدا از رایانه شما اطلاعات می پرسد. رایانه به نوبه خود از ارائه دهنده خدمات اینترنت خود (ISP) سوال می کند ، که آن هم از سرورهای Root DNS کل جهان سوال می کند. سرورهای Root DNS جستجو شما را به رجیستری برای ترجمه .com و … (از آنجا که ما novinhost.org درخواست می کنیم .org را) را ارجاع می دهد. ما به رجیستری گفتیم تا سرورهای DNS را برای اطلاعات جستجو کند و اکنون زنجیره کامل است: مرورگر از سرورهای DNS می پرسد ” IP برای Novinhost.org چیست؟” سرور DNS پاسخ می دهد و مراحل بعدی اتفاق می افتد.

 

مرحله دوم: TCP / IP و Apache

سپس مرورگر اتصال را به ۱۰٫۲۰٫۳۰٫۴۰ باز می کند و از طریق پروتکل کنترل انتقال (TCP/IP) ، درخواستی را برای وب سایت ارسال می کند. این مراحل با هم ، قوانین TCP / IP را تشکیل می دهند. در سمت سرور ، نرم افزاری وجود دارد که به وب سایت ها خدمت می کند ، و همیشه به درخواست ها گوش می دهد. نرم افزار مشهورApache نام دارد. آپاچی پیکربندی شده است تا بتواند در یک آدرس IP مشخص در پورت ۸۰ گوش کند.

 

مرحله سوم: در خواست شما انجام شده است

مشکلی که پیش می آید اینست که ممکن است صدها وب سایت وجود داشته باشد که از ۱۰٫۲۰٫۳۰٫۴۰ استفاده می کنند. چگونه Apache می داند کدام یک را به مرورگر اختصاص دهد؟ جواب در خود درخواست است.

مرورگر وب حاوی سه مورد است:

  • آدرس آی پی: ۱۰٫۲۰٫۳۰٫۴۰
  • پورت: ۸۰
  • نام دامنه: Novinhost.org

 

آپاچی یک فایل پیکربندی شده دارد که شامل تمام این اطلاعات از سرور مجازی یا هاست است. این پرونده در اصل می گوید: “اگر novinhost.org در پورت ۸۰ از ۱۰٫۲۰٫۳۰٫۴۰ درخواست شده است ، این پرونده ها را ارسال کنید. به این نوع پیکربندی “هاست مجازی” گفته می شود. یک هاست مجازی با کمی متن در فایل اصلی پیکربندی آپاچی تعریف می شود. این بخش شامل سه قسمت اطلاعات (دامنه ، IP ، پورت) و همچنین آدرس فایل های وب سایت در جایی به نام DocumentRoot است.

 

یک هاست مجازی در فایل پیکربندی Apache خود کدی شبیه به کد زیر خواهد داشت:

<VirtualHost 10.20.30.40:80>

Server Name: novinhost.org

DocumentRoot / home / a2hosting / public_html

<VirtualHost/>

در آخر ، وب سرور به مرورگر می گوید “خب مرورگر ، این اطلاعاتی که شما خواسته بودید خدمت شما! ” و وب سایت روی رایانه شما بارگیری می شود.

 

همش همین بود؟

سطح عمیق تری از دانش و علم در این موضوع وجود دارد ، اما این مقاله ، مطالب اصولی و پایه را پوشش میدهد. به راحتی می توان فهمید که اگر اطلاعاتی بین درخواست و پیکربندی مطابقت نداشته باشد ، یک وب سایت مطابق مطالب گفته شده کار نخواهد کرد. مراحل زیادی برای تحقق درخواست وب سایت انجام می شود. اصلا پیچیده نیست ، فقط مراحل زیادی دارد. امیدواریم که این پست نیز برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید عملیات و پردازش های بین سرور و مرورگر را درک کرده باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست از جمله ثبت دامنه ، خرید هاست ، خرید سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ایران و آلمان ، هاست ابری و خرید سرور مجازی ابری ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با اعضای بخش فروش و پشتیبانی ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر