URL چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۱۰-۱۶

URL چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟ توضیحات تکمیلی در ادامه بانوین هاست : از زمان آغاز اینترنت، URL ها روش یکنواختی را برای شناسایی منابع شبکه فراهم کرده اند: URL – یک استاندارد RFC از سال ۱۹۹۴ – کاربران اینترنت را با نحوی کلی فراهم می کند که می تواند محتوای عمومی را بر اساس تقاضا محلی سازی و بازیابی کند. این باعث می شود URL یکی از اساسی ترین فناوری های اینترنت باشد. کاربران اینترنت می توانند روزانه از URL ها برای دسترسی به منابع از طریق یک مرورگر استفاده کنند و فقط به آدرس صفحات وب محدود نمی شود. در این مقاله، ما شما را به ساختاری که در پشت یک URL و تمرکز در زمینه های کاربردی کلیدی است معرفی می کنیم. با نوین هاست همراه باشید!

URL چیست ؟

URL چیست ؟

اختصار “URL” نام “یک منبع یک منبع” است. این یک زیرمجموعه شناسایی منابع یکسان (URI) است. ساختار URL نیز مربوط به نحو URI است. شناسه ها می توانند منابع را با استفاده از یک شناسه منحصر بفرد، به صورت محلی و بین المللی در اینترنت پیدا کنند. بعنوان یک زیرمجموعه «شناسه»، گاهی اوقات URL ها با واژه «آدرس اینترنتی» تعویض می شوند. این به خاطر استفاده از URL اصلی است:

آدرس صفحات وب. با این حال، URL ها فقط به این تابع محدود نمی شوند. برای مثال، فایل ها در سیستم فایل محلی می توانند با استفاده از URL ها محلی شوند. این به این معنی است که هر آدرس اینترنتی URL است اما هر نشانی اینترنتی آدرس اینترنتی نیست.

ساختار URL

هر URL شامل یک فرمول و بخش خاص فرمول است:

فرمول

فرمول URL مشخص کننده هر دو نوع منبع و روش مورد نیاز برای دسترسی به آن است. URL اغلب با نام پروتکل دسترسی در سطح برنامه مشابه است. فرمول های معمول عبارتند از mailto، file، ftp یا http / https

بخش خاص فرمول

بسته به نوع فرمول، بخش خاص فرمول URL، از چندین بخش تشکیل شده است که حاوی موقعیت منبع و همچنین پارامترهای پردازش اختیاری است. جداساز بین فرمول و بخش خاص فرمول، روده بزرگ است. بسته به فرمول، شما همچنین ممکن است نیاز به دو اسلش، که معمولا در روزهای اولیه اینترنت استفاده می شود، اما امروزه خاصیت خاصی ندارد.

http

صفحات وب با استفاده از پروتکل HTTP (پروتکل انتقال ابرمتن) یا HTTPS (پروتکل انتقال بیش از حد پرونده بیش از SSL) بازیابی می شوند. دومین اطلاعات را از یک اتصال امن انتقال می دهد و ساختار URL برای هر دو پروتکل یکسان است.

mailto

Mailto یک فرمول URL برای آدرس های ایمیل است که اپراتورهای وب را قادر می سازد لینک ها را به وب سایت خود اضافه کنند. هنگامی که یک کاربر اینترنتی روی پیوند mailto کلیک میکند، اکثر مرورگرها برنامه ایمیل پیش فرض سیستم و یک پنجره ایمیل جدید را باز می کند. آدرس ایمیل در بخش خاص فرمول مشخص شده است و به عنوان آدرس گیرنده در پنجره ایمیل وارد شده است. کاربر مجبور نیست که خود برنامه را شروع کند و همچنین باید آدرس ایمیل را بصورت دستی انتقال دهد.

URL چیست ؟ در URL هایی که فرمول mailto را دارند، آدرس ایمیل گیرنده در قسمت خاص فرمول ذکر شده است. قسمت خاصی از فرمول و فرمول نیز به وسیله یک روده بزرگ جدا شده است، از بین بردن اسلش دوگانه. با استفاده از یک رشته پرس و جو، می توانید هدر پست های خود را برای پر کردن موضوع و متن ایمیل، تنظیم کنید.

تفاوت بین URL های مطلق و نسبی

URL ها می توانند URL های مطلق یا نسبی باشند. URL های مطلق معتبر هستند و شامل همه بخش هایی هستند که برای فرمول مورد نیاز است. از سوی دیگر، URL های نسبی فقط در زمینه های خاص معتبر هستند و ویژگی های خاصی را از آنها به ارث می برند، به طوری که بخش های مربوط به URL تبدیل به بیش از حد می شوند و می توانند حذف شوند. اطلاعاتی که فراهم می کند پروتکل، دامنه یا حتی مسیر به منبع است.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه