معرفی SQL Server 2012

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۰-۰۹-۰۴

معرفی SQL Server 2012 ابزاری برای مدیریت پایگاه داده است که هدف آن بازیابی و ذخیره اطلاعات است. اولین نسخه  با نام SQL server 1.0 در سال ۱۹۸۹ میلادی ارائه گشته است . با نوین هاست همراه باشید..

معرفی SQL Server 2012

معرفی SQL Server 2012 و ویژگی های آن

حال به معرفی نسخه ۲۰۱۲ این نرم افزار را در زیر می پردازیم :

ویژگی همیشه روشن :

AO تکمیل کننده ویژگی Database mirroring که در نسخه های پیشین بوده که امکان بکاپ همیشه خواندنی از دیتا بیس را به ما می دهد. و درآن می توان چندیدن پایگاه داده را به صورت همزمان و زمان های مختلف را فراهم کرده است .

پشتیابنی از ویندوز سرور کور :

این نسخه قابلیت نصبو مدیریت ویندوز سرور کور را دارد و نیازی به رابط گرافیکی برای مدیریت داده ها نیست . و میتوان پایگاه داده را توسط Command prompt و power shell مدیریت کرد .

User-defined server roles :

قوانین توسط کاربران مختلفی برای دسترسی به پایگاه داده بسیار وسیع تر شده است. با این امکان باز میتوانیم از یک Role برای تمامی پایگاه داده استفاده نمایید بدون اینکه جداگانه برای هر دیتابیس قانونی مجزا تعریف نماییم .

Columnstore Indexes :

در نسخه ۲۰۱۲ سرعت کوری ها را میشود افزایش داد و هم چنین در مصارف رم و ورودی / خروجی صرفه جویی نمود .

قابلیت های جدید در Trance-SQL :

اضافه شدن توابع جدید مانند TRY_CONVERT() که وظیفه آن تبدیل به نوع داده هاست . افزودن OFFSET/FETCH به دستور   select , اضافه شدن تابع فرمت , دستور throw مردیریت خطا ها را بر عهده دارد و….  از این دسته از ویژگی های SQL Server 2012 است . در این نسخه اجازه داده شده که فیلترهای مورد نظر را انجام داده و در رویداد های انتخاب شده در Log ذخیره شوند .

Data qulity services :

ویرایش بر روی اطلاعات و داده های که اطمینان به آن نداریم که می توان آن ها را حذف کرد. که در این نسخه توسط این قابلیت برای کاربران فراهم شده است . بهتر شدن قسمت جستجو و فیلتر کردن آن ها در متن  :  کار کردن با ویژگی full text search  می توانید بر اساس کمات به کار رفته و اصلی جستجو محتوا در متن را بهتر نمایید. و سرعت اجرا Query را با سرعتی بیشتر از دستوری مانند like در دست داشته باشید.

Reporting service  :

این ویژگی سرعت دسترسی به اطلاعات را تا۳۰ الی ۶۰ درصد افزایش می دهد و می توان تغییرات در رابطه با داده ها را در این قابلیت در هشدار ها مشاهده کرد .

Power view :

این ویژگی این امکان را که بتوان داده ها و اطلاعات را باهم ترکیب نمود و گزارشاتی مبنی برهمین دستور به همراه نمودار فراهم کرده است .

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه