HTTP چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۷-۰۵-۱۳

http چیست؟

 

HTTP به معنی پروتکل انتقال HyperText است. HTTP پروتکل اساسی استفاده شده توسط World Wide است.

وب و این پروتکل چگونگی فرمت کردن و انتقال پیام ها را مشخص می کند و چه اقدامات وب سرورها و مرورگرها باید در پاسخ به دستورات مختلف انجام شود.

برای مثال، هنگام وارد کردن URL در مرورگر خود، این یک دستور HTTP را به سرور وب هدایت می کند تا صفحه وب درخواست شده را بردارید و آن را انتقال دهید. استاندارد اصلی دیگر که کنترل وب سایت جهانی وب را بر عهده دارد، HTML است که نحوه قالب بندی و نمایش صفحات وب را پوشش می دهد.

 

HTTP پروتکل بی قید و شرط است

HTTP یک پروتکل استثنائی نامیده می شود، زیرا هر فرمان به طور مستقل اجرا می شود بدون هیچ گونه اطلاعاتی از دستورات پیش از آن. این دلیل اصلی آن است که وب سایت هایی را که هوشمندانه به Inpu کاربر می پردازند دشوار است.

این کمبود HTTP در تعدادی از فن آوری های جدید، از جمله ActiveX، جاوا، جاوا اسکریپت و کوکی ها مورد توجه قرار گرفته است.

 

کد های وضعیت HTTP پیام های خطا هستند

خطاها در اینترنت می توانند بسیار ناامید کننده باشند – مخصوصا اگر تفاوت بین خطای ۴۰۴ و خطای ۵۰۲ را نمی دانید. این پیام های خطا، که همچنین کدهای وضعیت HTTP نامیده می شود، کد های پاسخ داده شده توسط سرورهای وب است و به شناسایی علت مشکل کمک می کند.

به عنوان مثال، “۴۰۴ فایل یافت نشد” یک کد وضعیت HTTP رایج است. این بدان معنی است که وب سرور نمی تواند فایل مورد نظر شما را پیدا کند. این بدان معنی است که صفحه وب یا سایر اسنادی که شما سعی در بارگذاری آن در مرورگر وب خود داشته اید منتقل یا حذف شده یا URL یا نشانی اسناد اشتباه وارد شده اید.

دانستن معنی کد وضعیت HTTP می تواند به شما در تشخیص موارد نادرست کمک کند. برای مثال یک خطای ۴۰۴ می توانید به URL نگاه کنید تا ببینید که یک کلمه به نظر اشتباه گرفته شده است، سپس آن را اصلاح کنید و دوباره آن را امتحان کنید. اگر این کار نمی کند، با پاک کردن اطلاعات بین هر بک اسلش، از بین بردن تا زمانی که به یک صفحه در آن سایت که ۴۰۴ نرسیده اید، بازگردید. از آنجا می توانید صفحه مورد نظرتان را پیدا کنید.

اطلاعات اضافی در مورد کدهای خطا HTTP را می توان در مقالات کدهای وضعیت HTTP معمولی Webopedia پیدا کرد.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی  در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه