استاندارد CSMA/CD

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۰-۰۷-۱۲

استاندارد CSMA/CD چیست ؟ این استاندارد یک سیستم دسترسی انتقال اطلاعات در شبکه های کامپیوتری است. درشبکه ETHERNET هر دستگاه زمانی حس کند خط خالی است میتواند دیتا را ارسال نماید . یعنی قبل فرستادن اطلاعات خط را چک میکند . که آیا روی خط اطلاعات وجود دارد یا نه که این کار بر اساس ولتاژ صورت می گیرد . برای مثال اگر ولتاژ بالای صفر بود مشخص میکند که اطلاعات بر روی خط وجود دارد و اگر صفر ویا زیر صفر بود اطلاعات وجود ندارد. در ادامه با novinhost همراه باشید..

استاندارد CSMA/CD

این استاندارد یک سیستم دسترسی انتقال اطلاعات در شبکه های کامپیوتری است.  درشبکه ETHERNET  هردستگاه زمانی حس کند خط خالی است میتواند دیتا را ارسال نماید . یعنی قبل فرستادن اطلاعات خط را چک میکند که آیا روی خط اطلاعات وجود دارد یا نه که این کار بر اساس ولتاژ صورت می گیرد. برای مثال اگر ولتاژ بالای صفر بود مشخص میکند که اطلاعات بر روی خط وجود دارد. و اگر صفر ویا زیر صفر بود اطلاعات وجود ندارد .

استاندارد CSMA/CD چگونه عمل می کند ؟

حال اگر دو کامپیوتر همزمان ولتاژ خط را اندازه گرفتند و بر اساس ولتاژ به این نتیجه رسیدند که روی خط اطلاعات وجود ندارد و تصمیم به ارسال اطلاعات کنند باعث می شود که خطا رخ دهد.

با استفاده از Chipset ای که روی کارت شبکه تعبیه شده است . که (loopback) نام دارد, از این خطا با خبر می شویم.  ,این Chipset هر زمان که اطلاعات را ارسال می کند یک کپی از آن برروی خودش نگه می دارد . اگر بعد از چند ثانیه این اطلاعات را خودش دریافت کند . متوجه می شود که خطا رخ نداده است ولی اگر آن ها را دریافت نکند مشخص می شود خطا رخ داده است.  و با ارسال jam signal به همه اطلاع می دهد .

حال زمانی که خطا بر روی سیگنال های ارسالی رخ داد. با توجه به متد CSMA/CD کامپیوتر ها مدت زمان رندومی (Back off timer) را صبر میکنند و مجددا سیگنال را ارسال میکنند .

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه