• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

استاندارد CSMA/CD

CSMA/CD :
این استاندارد یک سیستم دسترسی انتقال اطلاعات در شبکه های کامپیوتری است, درشبکه ETHERNET هردستگاه زمانی حس کند خط خالی است میتواند دیتا را ارسال نماید , یعنی قبل فرستادن اطلاعات خط را چک میکند که آیا روی خط اطلاعات وجود دارد یا نه که این کار بر اساس ولتاژ صورت می گیرد برای مثال اگر ولتاژ بالای صفر بود مشخص میکند که اطلاعات بر روی خط وجود دارد و اگر صفر ویا زیر صفر بود اطلاعات وجود ندارد .

 

 

این استاندارد یک سیستم دسترسی انتقال اطلاعات در شبکه های کامپیوتری است,  درشبکه ETHERNET  هردستگاه زمانی حس کند خط خالی است میتواند دیتا را ارسال نماید , یعنی قبل فرستادن اطلاعات خط را چک میکند که آیا روی خط اطلاعات وجود دارد یا نه که این کار بر اساس ولتاژ صورت می گیرد برای مثال اگر ولتاژ بالای صفر بود مشخص میکند که اطلاعات بر روی خط وجود دارد و اگر صفر ویا زیر صفر بود اطلاعات وجود ندارد .

حال اگر دو کامپیوتر همزمان ولتاژ خط را اندازه گرفتند و بر اساس ولتاژ به این نتیجه رسیدند که روی خط اطلاعات وجود ندارد و تصمیم به ارسال اطلاعات کنند باعث می شود که خطا رخ دهد.

با استفاده از Chipset ای که روی کارت شبکه تعبیه شده است که(loopback) نام دارد, از این خطا با خبر می شویم  ,این Chipset هر زمان که اطلاعات را ارسال می کند یک کپی از آن برروی خودش نگه می دارد اگر بعد از چند ثانیه این اطلاعات را خودش دریافت کند متوجه میشود که خطا رخ نداده است ولی اگر آن ها را دریافت نکند مشخص می شود خطا رخ داده است و با ارسال jam signal به همه اطلاع می دهد .

حال زمانی که خطا بر روی سیگنال های ارسالی رخ داد با توجه به متد CSMA/CD کامپیوتر ها مدت زمان رندومی (Back off timer) را صبر میکنند و مجددا سیگنال را ارسال میکنند .

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست دانلود ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر