• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

ایجاد اکانت FTP با SSH

ftp account using ssh

سرورهای لینوکسی که خریداری میکنید با دسترسی روت و SSH ارائه میشود, با توجه سهولت ارتباط و ترافیک پایین SSH, کاربران حرفه ای علاقه دارند از این ابزار برای کانفیگ سرورهای خود استفاده کنند. در این پست قصد داریم روشی ساده برای ایجاد اکانت FTP با استفاده از دسترسی SSH خدمت عزیزان ارائه کنیم.

 

ftp account using ssh

 

 

تمام پروسه شامل ۳ دستور میشود, کاری که باید انجام دهید این است که یک گروه جدید و یک کاربر با Home Direcotry خودش ایجاد کنید و کاربر را به گروه ایجاد شده اختصاص دهید و در نهایت پسورد کاربر را تعیین طراحی سایت سئوکنید تا سرور FTP بتواند موقع دریافت Connection بتواند آنرا احراز هویت کند. برای سادگی کار, نام گروه  و کاربر را «novinhost» انتخاب میکنیم, دستورات به شکل زیر خواهد بود:

groupadd novinhost
useradd -g novinhost -d /home/novinhost -m novinhost -s /bin/false
passwd novinhost

دستور groupadd یک گروه جدید به نام novinhost ایجاد میکند و رکورد مربوط به انرا در فایل /etc/group قرار میدهد

دستور دوم (useradd) یک کاربر جدید به نام novinhost ایجاد کرده, آدرس “/home/novinhost” را به عنوان دایرکتوری host به آن اختصاص میدهد(دستور “-m” باعث میشود پوشه “/home/novinhost” حتی در صورت عدم وجود پوشه, باعث ایجاد آن میشود) و آنرا در گروه noinhost قرار میدهد,

و “-s /bin/false” باعث میشود کاربر به شل و خط فرمان دسترسی پیدا نکند.

آخرین دستور passwd است که پسورد کاربر را برابر novinhost تعیین میکند که یک بار دیگر نیز باید وارد شود (شما حتما از پسورد های ایمن استفاده کنید).

برای خواندن راهنمای این دستورات از دستور man استفاده کنید:

man groupadd
man useradd
man passwd

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست سی پنل ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۴۴۰۴۱۸۷۷ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر