۵ استفاده از گواهینامه SSL

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۸-۰۵-۱۳

۱- محافظت از داده ها

عملکرد اصلی گواهینامه SSL محافظت از ارتباط سرور و مشتری است. در هنگام نصب SSL ، همه اطلاعات رمزگذاری می شوند. به عبارتی غیرمستقیم ، داده ها قفل شده و فقط می توانند توسط گیرنده در نظر گرفته شده (مرورگر یا سرور) قفل شوند زیرا هیچ کس دیگری نمی تواند کلید باز کردن آن را داشته باشد. SSL در حالی که با داده های حساس مانند شناسه ها ، رمزهای عبور ، شماره کارتهای اعتباری و غیره سروکار دارید ، به شما کمک می کند تا در برابر ارتش بد هکرها محافظت کنید. از آنجا که داده ها توسط SSL به قالب غیر قابل رمزگذاری تبدیل می شوند ، مهارت های هکر یک شمشیر بی حاشیه در برابر فناوری رمزگذاری غیرقابل تصرف گواهینامه های SSL است.

 

 

۲- تایید هویت شما

دومین وظیفه اصلی گواهی SSL ارائه تأیید هویت شما به وب سایت است. تأیید هویت یکی از مهمترین جنبه ها در مورد امنیت وب است. در این واقعیت که اینترنت به طور فزاینده ای فریبنده است شکی نیست. در سال ۲۰۰۹ ، یک پسر ۴۰۰ مایل برای ملاقات با دختری که در فیس بوک با او ملاقات کرده بود ، سفر کرد و تنها به این نتیجه رسید که توسط دو پسر گول خورده است. با این حال ، همه این داستان ها خنده دار نیستند. مواردی رخ داده است که مردم هزاران دلار در وب سایت های جعلی از دست داده اند. اینجاست که گواهی SSL به مرحله اجرا می رود.

 

وقتی می خواهید یک گواهینامه SSL نصب کنید ، باید فرایند اعتبار سنجی را که توسط یک شخص ثالث تهیه شده است ، طی کنید. بسته به نوع گواهینامه , CA هویت شما و سازمان شما را تأیید می کند. هنگامی که هویت خود را ثابت کردید ، وب سایت شما برای حفظ صداقت ، شاخص های اعتماد دریافت می کند. وقتی کاربران آنها را می بینند ، می دانند با چه کسانی صحبت می کنند.

 

۳- رتبه بندی موتور های جستسجو را بهتر میکند

در سال ۲۰۱۴ ، گوگل تغییراتی را در الگوریتم خود ایجاد کرد تا بتواند دست بالایی را در وب سایتهای دارای HTTPS قرار دهد. این در مطالعات مختلفی که توسط متخصصان سئو در سراسر جهان انجام شده است مشهود است. یکی از مطالعات انجام شده توسط برایان دین ، بنیانگذار Backlinko.com ، ارتباط مستقیمی بین HTTPS و رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر نشان می دهد.

و نکته قابل توجی که در اینجا پیش می آید این است که چه کسی دلش نمی خواهد در صفحه اول گوگل باشد .

 

۴- SSL به شما در برآورده کردن نیازهای PCI / DSS کمک می کند

اگر پرداخت های آنلاین را می پذیرید ، باید در مورد نیاز PCI / DSS یک یا دو چیز بدانید. برای دریافت پرداخت های آنلاین ، وب سایت شما باید مطابق با PCI باشد. نصب گواهینامه SSL یکی از ۱۲ شرط اصلی تعیین شده توسط صنعت کارت پرداخت (PCI) است. بنابراین ، SSL ضروری است – خواه آن را بخواهید یا نه.

 

۵- بهبود بخشیدن اعتماد مشتری

اگر این به عهده ما باشد ، ما SSL (لایه سوکت ایمن) را به TTL (لایه انتقال اعتماد) تغییر نام داده ایم. خوشبختانه ، اینگونه نیست اما این مانع از خواندن ستایش های گواهینامه TTL —err ، SSL نمی شود. جدا از رمزگذاری و تأیید اعتبار ، گواهینامه های SSL از دیدگاه اعتماد مشتری بسیار حیاتی هستند. شناسایی آسان علائم به کاربران اطلاع می دهد که داده های ارسال شده آنها ایمن خواهد بود. و اگر OV یا EV SSL نصب کرده اید ، می توانند جزئیات سازمان شما را مشاهده کنند. هنگامی که بدانند شما یک نهاد قانونی هستید ، به احتمال زیاد می توانند با شما کار کنند یا حتی سایت خود را مجدداً مرور کنند.

 

گوگل SSL اجباری را از سال ۲۰۱۸ انجام می دهد :

برای ارائه یک تجربه مرور وب ایمن تر از سال ۲۰۱۸ به بعد ، Google تصمیم گرفته است تا وب سایت هایی را که گواهی SSL / TLS در وب سایت خود نصب نشده اند ، پرچم گذاری کنید. اگر کسی این قانون را رعایت نکند ، همه مرورگرهای مشهور وب که در سراسر جهان مانند Google Chrome و Firefox Mozilla استفاده می شوند با ارسال یک پیام هشدار “ایمن نیست” در نوار URL آنها را مجازات می کنند. ممکن است که در آینده نزدیک وب سایت حتی برای بارگیری در مرورگر مسدود شود. مهم نیست با کدام وب سایت شما ، از یک وبلاگ شخصی گرفته تا هر پورتال خرید SSL الزامی است و عدم رعایت آن ممکن است باعث از بین رفتن بازدید کننده شود که چیزی نیست که یک وب سایت دوست دارد با آن روبرو شود.

 

نوین هاست ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ , سرور مجازی , سرور ابری , سرور اختصاصی و ….. در کشور با بهترین کیفیت و خدمات پس از فروش

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه