• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

۱۰ شیوه رشد شرکت ها با استفاده از سرور ابری

10 شیوه رشد شرکت ها با استفاده از سرور ابری

با اینکه تکنولوژی سرور ابری از نظر برخی یک تکنولوژی جدید محسوب می شود ، خیلی سریع به شیوه ی اصلی ذخیره سازی و اشتراک گذاری اطلاعات در شرکت ها تبدیل شده است. با افزایش توانایی های فنی این تکنولوژی ، نسبت به قبل امکانات بیشتری برای رایانش ابری در اختیار شرکت ها می گیرد.

 

 

برای اینکه بدانیم چگونه با استفاده ی بهتر از سرور ابری می توان سبب رشد شرکت ها و موسسات شد ، سوال زیر را با چند تن از کارآفرینان در این رشته مطرح کردیم :

سوال : به نظر شما استفاده ی موثر از سرور ابری و سرور مجازی چگونه ( با چه روشی ) موجب رشد و تقویت شرکت ها می شود ؟

دلیل موثر بودن این شیوه در رشد و تقویت شرکت ها چیست ؟

 

حال ببینیم چه پاسخ هایی به این سوال داده شده است :

۱. افزایش بهره وری :

تکنولوژی سرور ابری سبب افزایش بهره وری می شود ، زیرا با این تکنولوژی کارکنان می توانند کار خود را همه جا همراه خود داشته باشند و هر زمان که احساس کردند کارایی بیشتری دارند ، کار را انجام دهند. بسیاری از نرم افزارهای تجاری مبتنی بر سرور ابری و سرور مجازی یک اپلیکیشن مناسب برای گوشیهای تلفن همراه دارند که این امکان را فراهم می کند که کارکنان کار خود را حتی در مسیر رفت و آمد انجام دهند و بدین ترتیب هیچ یک از درخواستهای مشتریان از چشم دور نمانده و بدون پاسخ نمی ماند.

 

۲. صرفه جویی در میزان نیاز به پرسنل IT :

ما پرسنل پشتیبانی IT نداریم . برای تجارت از اپلیکیشنهای Google استفاده می کنیم و می توانیم ظرف چند ثانیه اعضای تیم جدید را اضافه کرده و هنگام خروج از اپلیکیشن ، آنها را حذف کنیم. انتقال اسناد و فایلها از کارمندانی که از سازمان خارج شده اند به کسانی که در سازمان کار می کنند ، هم به نوبه ی خود موضوع مهم و قابل تآملی است. سرور ابری و سرور اختصاصی این قابلیت امنیتی شگفت انگیز را دارد که حذف دستگاهها از سیستم و قطع دسترسی آنها به اطلاعات را آسان می کند . شما به ازای هر کاربر هزینه پرداخت می کنید و برنامه ی توسعه ی سیستم خود را نیز تنظیم می کنید.

 

۳. کمک به گسترش DevOps :

زیرساخت سرور ابری فقط یک راه سریعتر برای نصب و استفاده از سرور نیست ، بلکه آغازی برای تحول در مدیریت زیرساخت و توسعه ی روشهای استفاده از آن است. DevOps که ترکیبی از عملیات توسعه و زیرساخت است ، تنها به خاطر وجود سرور ابری و قابلیت این سرور در سرعت بخشیدن به توسعه ی کسب و کار ، تبدیل کدها و دستورات به محصولو مرور و کنترل دستورات با سرعت بیشتر ، امکانپذیر است .

 

۴. انجام کارها به صورت خودکار و خلاصی از انجام کارهای روزمره و تکراری IT :

تکنولوژی سرور ابری برای کسب و کارهای کوچک عالی است. سرور ابری این امکان را فراهم می کند که کارهایی همچون ارسال ایمیل های بازاریابی ، مدیریت پروژه و وظایف روتین سازمان را به صورت خودکار انجام دهید. این سرور به شما امکان می دهد که تنظیمات ارسال ایمیل ، ذخیره سازی اطلاعات و پشتیبان گیری و برخی اقدامات اولیه ی بازاریابی را با سرعت و سهولت بیشتری انجام دهید.

 

۵. افزایش (بهبود) ارتباطات تیمی :

تکنولوژی سرور ابری برای اپلیکیشنهای اداری ، ایمیل و ذخیره سازی اطلاعات کاملاً مناسب است. ایمیلهای مبتنی بر سرور ابری به فرد امکان می دهند که از هر نقطه در جهان ، حساب کاربری خود را مشاهده کند. اپلیکیشنهای اداری آنلاین مانند Microsoft Word و Google Doc به اعضای تیم امکان می دهند که به صورت دائمی و در لحظه بر روی فایل ها کار کنند. نرم افزارهای ذخیره سازی مانند Google Drive و Dropbox مانند یک انبار اصلی مرکزی برای فایلها و اسناد شرکت عمل می کنند.

 

۶. انعطاف پذیری :

وجود کارمندان انعطاف پذیر فرصت رشد بیشتر را به شرکت ها می دهد. مادامی که کارمندان شما زمان خود را به شیوه ی موثرتری مدیریت می کنند ، آزادی دادن به آنها سبب افزایش میزان عملکرد آنها و همچنین میزان کار انجام شده توسط آنها می گردد.

 

۷. صرفه جویی در هزینه ها :

در هنگام رشد شرکت ها ، لازم است که هر جا که می توانید هزینه ها را کاهش دهید و سرور ابری این کار را برای شما انجام می دهد.تکنولوژیهای متعدد سرور ابری مانند Google Docs و Google Sheets به صورت رایگان وجود دارند که می توانید برای سیستم خود استفاده کنید. شما می توانید به جای صرف هزینه برای تکنولوژی گران قیمت سرور ابری ، از ابزارهای رایگانی استفاده کنید که به اعضای تیمتان این امکان را می دهد که با یکدیگر کار کنند ، داده ها را ذخیره کنند و منظور شما را به خوبی دریابند.

 

۸. امکان انجام کار به صورت دورکاری :

تکنولوزی سرور ابری این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید کارمندانی از سراسر یک قاره و حتی از سراسر جهان داشته باشید. این قابلیت می تواند امتیاز بزرگی برای کسب و کارهای هوشمند که می خواهند کارمندان برتر را از نقاط مختلف به کار بگیرند، باشد. امروزه اغلب افراد باتجربه مایلند که به صورت دورکاری کار کنند و شرکت هایی که بتوانند این امکان را برای کارمندان خود فراهم کنند ، می توانند کارمندان خود را مدت طولانی تری حفظ کنند.

 

۹. گسترش بازار :

با استفاده از تکنولوژی سرور ابری و سرور اختصاصی می توانید محدوده ی مکانی بازار فروش خود را گسترش دهید. با استفاده از سرور ابری دیگر کارمندان شما مجبور نیستند که فقط در یک شرکت مرکزی کار کنند ، در عوض می توانند کار خود را به صورت دورکاری انجام دهند و بدین ترتیب هیچ جا از چشم شما دور نمی ماند. قابلیت انجام کار به صورت دورکاری ، گسترش کار را آسانتر می کند و وقفه های کاری ناشی از مسافرت را کاهش می دهد. علاوه بر این ، تکنولوژی سرور ابری به میزان چشمگیری هزینه های سرمایه گذاری انجام عملیات در یک مکان جدید را کاهش می دهد.

 

۱۰. بهبود توسعه :

استفاده از سرور ابری در نهایت منجر به توسعه می شود. توسعه هدف اصلی سرور ابری است ، بنابراین دیگر لازم نیست نگران ارتقاء سیستم یا محدودیتهای سخت افزاری باشید. امروزه سرور ابری به شرکت ها این امکان را می دهد که بدون آنکه نگران توسعه ی بیش از حد سریع و یا تمام شدن منابع باشند ، سیستم خود را توسعه دهند.

نوشته مشابه

ثبت نظر