سرور مجازی یا سرور اختصاصی؟ | بخش دوم

زمان مطالعه: 5 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۷-۰۶-۰۵

سرور مجازی یا سرور اختصاصی؟ | بخش دوم 

 

سرور مجازی یا سرور اختصاصی؟

مزایای میزبانی مدیریت شده

پشتیبان گیری منظم

هر گونه از دست رفتن داده ها می تواند برای یک شرکت بسیار گران باشد. حتی کسب و کارهای کوچک قربانی چنین حوادثی می شوند. آنها می توانند بیش از ۵۰ درصد از اطلاعات خود را پس از یک فاجعه انسان یا فاجعه طبیعی از دست بدهند. برای جلوگیری از این آسیب ها میزبانی مدیریتی به پشتیبان گیری از اطلاعات شما کمک می کند. این ممکن است بسته به برنامه میزبانی، روزانه یا هفتگی باشد. در نتیجه، هنگامی که یک فاجعه رخ می دهد، نیازی به وحشت نداشته باشید. شما می توانید تمام داده های از دست رفته از این پشتیبان گیری به دست آورید.

 

نظارت بر سرور

برای اطمینان از اینکه وبسایت شما در تمام ظرفیت های خود عمل می کند، سرور باید همان کار را انجام دهد. برای این کار نظارت بر سرور بسیار مهم و حیاتی برای هر کسب و کار مبتنی بر اینترنت است. این یک فرآیند است که در طول روز به طور مرتب سرور را برای شناسایی هر گونه مشکل و یا مشکل ممکن اسکن میکند. به طور معمول، مدیر سیستم این مسئولیت را انجام می دهد. در میزبانی مدیریت شده، ارائه دهنده این مدیر را تعیین می کند، بنابراین شما مجبور نیستید شخص دیگری را پیدا کنید. در نتیجه، نتایج نظارت و تعمیر و نگهداری معلوم شد که بی عیب و غلط و به درستی مورد استفاده قرار گرفته است. مدیر همچنین مسائل احتمالی را به سوی نور می آورد قبل از اینکه آنها بتوانند آسیب ببینند. بنابراین، این مسائل را می توان در موقع حل کرد و کسب و کار شما از زیان ها بی خطر است.

 

مقرون به صرفه

صاحبان کسب و کارهای کوچک در هر حال با مشکلات متعدد هزینه مواجه می شوند. آنها باید چگونگی کسب حداکثر را با حداقل سرمایه گذاری بدون ایجاد مصالحه با کیفیت خدمات کشف کنند. میزبانی مدیریت شده می تواند در این زمینه آرامش خود را به ارمغان بیاورد. بازرگان مجبور نیست پول را برای استخدام مدیران سیستم و مدیران پایگاه داده (DBA) صرف کند. ارائه دهندگان مراقبت از همه مسئولیت های آن را با اجازه دادن به متخصصان مربوطه آنها را اداره کند. در ابتدا ممکن است به نظر برسد که برنامه های میزبانی مدیریت نشده کمتر از موارد مدیریت شده است. با این حال، اگر مشتری میزبان مدیریت غیرمجاز می تواند کارهای لازم را اداره کند، استخدام پرسنل مربوطه به او بسیار بیشتر هزینه خواهد کرد و هزینه کلی در نهایت افزایش خواهد یافت. این نقطه به صاحبان کسب و کار کوچک و راه اندازی شده است. در این مرحله از طرح کسب و کار خود، بسیار مهم است که شما تمرکز خود را بر بهبود زیرساخت های آن و رسیدن به اهداف قبلا تنظیم کنید. این اتفاق نمی تواند رخ دهد اگر شما به طور مداوم نیاز به صرف زمان برای مدیریت مسائل فنی وب سایت یا سرور خود دارید. مدیریت سرور و مدیریت خود یک کار وقت گیر است که نیاز زیادی به تلاش و تعهد دارد. بنابراین، ارائه دهنده یک مدیر سیستم و یک DBA را در برنامه های میزبانی مدیریت می کند تا از این مسئولیت ها مراقبت کند. این موجب صرفه جویی در مقدار قابل توجهی از وقت شما و به شما اجازه کار در کسب و کار.

 

سفارشی سازی

اگر چه بسیاری از ارائه دهندگان برنامه های میزبانی را در اختیار می گذارد که اجزای آنها مشخصات سختگیرانه ای دارند، اما برای کسب و کارهایی که نیازمندی های آنها می تواند با توجه به اندازه گیری های بزرگ متفاوت باشد، سود ندارد. رویکرد یک اندازه متناسب با همه ممکن است با راه اندازی سایت ها و سایت های وبلاگ شخصی مطابقت داشته باشد، اما کسب و کار جدی و یا سازمان بزرگتر نیاز بیشتری به گزینه های سفارشی سازی نیاز دارند. برای پاسخگویی به این تقاضا، بسیاری از ارائه دهندگان پیشرو در حال حاضر ارائه راه حل های میزبانی مدیریتی را می توانند سفارشی کنند. شما می توانید با ارائه دهنده مذاکره کنید که خدماتی را که نیاز دارید یا خدمات غیر ضروری را از برنامه حذف کنید. به این ترتیب، بدون نیاز به عبور از بودجه، می توانید تمام نیازهای تجاری خود را برآورده سازید.

 

به روز رسانی خودکار نرم افزار

برای هر وب سایت در این زمان، به روز رسانی خودکار سیستم های نرم افزاری یک مزیت بزرگ است. به صورت دستی به روز رسانی هر نرم افزار زمان زیادی را صرف می کند. همچنین ما اغلب تمایل به به روز رسانی را به تعویق می اندازیم اگر ما باید این را به صورت دستی انجام دهیم. ارائه دهندگان خدمات میزبانی شده مدیریت معمولا با برنامه ریزی به روز رسانی خودکار برنامه ها، از این امر مراقبت می کنند. به خصوص در مورد نرم افزارهای اصلی مانند PHP، MySQL و Apache، چنین خودکار به روز رسانی می تواند یک برکت باشد.

 

صفحه کنترل

حتی اگر ارائه دهنده کارشناسان را برای رسیدگی به تمام مسائل فنی وب سایت خود اختصاص دهد، برنامه میزبانی مدیریت شده معمولا با کنترل پنل برای شما نیز همراه است. شما می توانید آن را برای تنظیم تمام مشخصات برای سرور یا وب سایت خود استفاده کنید. بهترین ها در حال حاضر در بازار cPanel و Plesk هستند. شما همچنین می توانید یک پانل کنترل سفارشی داشته باشید اگر به بهترین وجه شما را خدمت می کند. شما می توانید این پانل را برای ایجاد ایجاد پایگاه داده ایجاد کنید، ایمیل های رو به جلو، مشاهده آمار عملکرد، ورود به سیستم یا ثبت پرونده های DNS استفاده کنید. نصب و راه اندازی چنین پانل ها در میزبانی مدیریت نشده امکان پذیر است، اما عدم مهارت های مناسب می تواند بی فایده باشد.

 

دسترسی به SSH

این یکی از ضروریات نادر برای میزبانی مشتریان محسوب می شود. با این حال، اگر برای انجام وظایف پیشرفته پیشرفت کند، می تواند برای برنامهنویسان بسیار مفید باشد. SSH مخفف Secure Shell می باشد. این به شما اجازه می دهد تا از یک مسیر امن با استفاده از یک رابط خط فرمان به سرور دسترسی پیدا کنید. توسعه دهندگان شما می توانند از آن برای نصب هر گونه نرم افزار اضافی برای ساده کردن وظایف خود استفاده کنند. این می تواند یک نرم افزار برای کنترل نسخه، اسکریپت اجرا، توسعه کد یا هر ابزار دیگری باشد.

 

پشتیبانی فنی

اغلب وبسایتهای پیشرو در ارائه پشتیبانی فنی می توانند وبسایت یا سرور شما را از هر وضعیت ناخواسته دریافت کنند. همراه با خدمات پشتیبانی اولیه، همچنین می توانید از سیستم پشتیبانی چت زنده برای استفاده از فورا استفاده کنید. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی به شما این خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهند، زیرا در حال حاضر دیگر متخصصان سطح بالا برای رسیدگی به مسائل فنی بزرگ تر تعیین شده اند.

 

مزایای میزبانی مدیریت نشده

کنترل مستقل

بزرگترین مزیت داشتن میزبانی مدیریت نشده این است که به شما کنترل کامل خودمختار را در هر دو وب سایت و سرور شما کامل می کند. این به شما امکان می دهد بیشتر از دسترسی ریشه ی خود استفاده کنید. شما می توانید بدون هیچ مشکلی هر نرم افزاری را که می خواهید نصب کنید. مطمئنا، این ابتدا لازم است که شما در این زمینه به درستی آموزش دیده باشید. در غیر این صورت، به جای جلوگیری از آن، می تواند اشتباه وب سایت شما را باعث شود.

 

ارزان تر

برنامه های میزبانی بدون مدیریت معمولا ارزان تر از موارد مدیریت شده می باشند. دلیل اصلی این است که ارائه دهنده هر کارشناس فنی را در میزبانی مدیریت نشده اختصاص داده است. ارائه دهنده همچنین پشتیبانی مشتری در برنامه میزبانی را شامل نمی کند. این هزینه را حدود چهار بار در حالی که خرید طرح را به ارمغان می آورد. با این حال، اگر شما نیاز به استخدام افراد برای انجام کار از آن متخصص فنی، آن را به شما به همان اندازه میزبان مدیریت هزینه.

 

بدون وابستگی به پشتیبانی

شما نیازی به بستن سیستم پشتیبانی مشتری برای حل مسئله ندارید. اگر تیم شما دارای متخصصان فناوری اطلاعات باشد، آنها می توانند خود را در معرض مشکل قرار دهند. این به شما کمک زیادی می کند، اگر پشتیبانی از ارائه دهنده ی میزبانی وب خود را غیر فعال کنید.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه