گوگل کروم همه سایت های HTTP را نا امن اعلام خواهد کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۹-۰۶

گوگل کروم همه سایت های HTTP را نا امن اعلام خواهد کرد : از جولای امسال, گوگل کروم برای تمام سایت های HTTP علامت “not secure,” یا نا امن را نمایش خواهد داد. با توجه به مطلبی که امیلی اسچچر مدیر امنیت گوگل کروم در وبلاگ خود منتشر کرد. در حال حاضر گوگل کروم علامتی خنثی برای سایت های HTTP نمایش میدهد. اما از نسخه ۶۸, پیغامی مبنی بر نا امن بودن این سایت ها , در آدرس بار گوگل کروم نمایش خواهد داد.

 گوگل کروم همه سایت های HTTP را نا امن اعلام خواهد کرد

گوگل کروم همه سایت های HTTP را نا امن اعلام خواهد کرد

البته این اقدام گوگل مخالفت برخی کاربران را باعث شده است. چرا که ممکن است محتوی بعضی سایت ها نیازی به رمزگذازی و حفاظت نداشته باشد. و از سوی دیگر به نظر می آید با این اقدام گوگل , سایر مرورگر ها از قبیل Opera , Firefox , Safari نیز به این کار روی بیاورند .

گوگل از سال ۲۰۱۵ امتیاز سایت های ایمن نشده را در نتایج جستجوی خود کاهش داد. اما تا به حال به این شدت به برخورد با این سایت ها نپرداخته است. همچنین در اقدامی جدید, گوگل در مورد فیلد های پسورد رمزنگاری نشده هشدار امنیتی به شما نشان خواهد داد. در حال حاضر ۸۱ مورد از ۱۰۰ وبسایت معروف اینترنت , به طور پیشفرض به صورت HTTPS باز میشوند .

رفتار گوگل در برابر سایت های HTTP در نسخه قدیمی و نسخه آینده

رمزگذاری HTTPS به شما اجازه میدهد کانالی امن میان مرورگر خود و هاست موجود بر روی سرور مجازی یا سرور اختصاصی مقصد برقرار کنید. بنابراین کسی نخواهد توانست با شنود بسته های داده منتقل شده از طریق اتصال به کابل یا مودم اینترنت شما , به محتوی ارسال شده و دریافت شده پی ببرد .

با توجه به ارائه گواهینامه SSL رایگان توسط سی پنل و سایر سایت های ارائه دهنده . به نظر می آید به زودی شاهد انتقال بسیاری از سایت ها به بستر HTTPS خواهیم بود. خود گوگل نیز با معرفی ابزار lighthouse مهاجرت از HTTP به HTTPS را آسان تر از قبل کرده است .

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه