گزینه های وب هاستینگ

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۴-۰۸

در این مقاله ما به توضیح گزینه های وب هاستینگ و آپشن های موجود میپردازیم. با نوین هاست همراه باشید!

گزینه های وب هاستینگ

گزینه های وب هاستینگ و انتخاب های موجود

 دو نظریه در مورد اینترنت وجود دارد:

نظریه شماره ۱:

افراد هوشمند اینترنت را ساختند، افراد هوشمندتر اینترنت را مدیریت می کنند. اما از نظر فنی به چالش کشیده می شوند.

نظریه شماره ۲:

وب سایت یک پیشرفت طبیعی است. آنها شروع به یک سرور آزاد می کنند، سپس به یک هاست منتقل می شوند و در برخی موارد یک نام دامنه خواهند داشت. از اینجا، آنها به یک هاست مجازی بهتر حرکت می کنند. و سپس به یک سرور مجازی می روند. هنگامی که آنها به این مرحله برسند. تنها قدم به سمت چپ، حرکت به یک سرور اختصاصی یا حتی چند سرویس دهنده بسته به پیکربندی است. سرور اختصاصی می تواند اجاره ای، مدیریت، و یا به سادگی در مرکز داده قرار گیرد.

همانطور که من مطمئن هستم که شما دوست دارید که من در تئوری # ۱ گسترش دهید، وقت خود را برای گذراندن پیچیدگی های تئوری # ۲ صرف خواهم کرد. مهمتر از همه، من قصد دارم از طریق هاست آزاد، هاست مجازی و سرور مجازی عبور کنم و به حواس بزرگ هاست اختصاصی شیرجه بزنم.

اولا بگذارید به شما بگویم که چگونه این مقاله تکامل خواهد یافت. می بینید، مانند اینترنت، این مقاله حتی زمانی که شما آن را خواندید تغییر می کند. خوب، آن را تغییر می دهند. همانطور که من آن را بنویسید. من نمی توانم به شما یک ایده جامع از آنچه که در آینده می آید، بدهم. اما من بهترین کار را برای آماده سازی شما برای آنچه که می آید انجام خواهد داد. با این کار، به یاد داشته باشید اجازه دهید در سفر من به دنیای هاست اختصاصی آغاز شود ….

قیمت و هزینه

اولین چیزی که بیشتر مردم در هنگام اختصاص دادن قیمت در نظر می گیرند, قیمت است (لطفا برای اهداف مقاله توجه داشته باشید که تنها کلمه “اختصاص داده شده” شامل سرور اختصاصی، مدیریت شده و مرتب شده است. در حالی که این مهم است و بودجه شما یک نگرانی بزرگ است. شما واقعا برنامه ریزی بسیار بیشتری را انجام می دهید. افرادی که قیمت را به تنهایی خریدند و سعی می کنند ارزان ترین مرد را با همه چیز “خنک” پیدا کنند، برای یک درس سخت است.

سیستم عامل

بنابراین، بزرگترین تصمیم من چه بود؟

سیستم عامل. بله، من می دانم که بسیاری از شما برای من حتی با توجه به Win 2K vs * nix بغض می گویید. اما من مجبور شدم تمام گزینه های من را در نظر بگیرم. پس چه چیزی را انتخاب کردم؟

خوب، مانند بسیاری از وب سرورها، من با طعم * nix رفتم. Red Hat 6.2 دقیق است. چرا؟

بودجه برای من بسیار محسوس بود، زیرا بدون شک بسیاری از شما آن را خواهد داشت. از آنجایی که من می خواستم پول بیشتری بر روی سخت افزار صرف کنم، و اسباب بازی هایی را که تصور می کردم، می توانستم با استفاده از یک سیستم عامل رایگان، بتوانم هزینه های بزرگ را ذخیره کنم.

من Red Hat را برای پایگاه بزرگ نصب شده خود در صنعت و کانال های پشتیبانی گسترده انتخاب می کنم, این و این واقعیت که اکثر مردم از Red Hat می دانند، به خوبی مستند شده و ایده RPM (بله من می دانم که دیگر طعم ها دارای سیستم های بسته بندی هستند) از ابتدا به من درخواست کردند.

سیستم

حالا که سیستم عامل را مرتب کرده بودم، بر روی مکانیک سرور خود حرکت کردم. این منجر به سوال بزرگ بعدی می شود: چه نوع سیستم من می خواهم؟ یک سرور اختصاصی، سرور مدیریت شده یا سرور کجایی؟ برای برخی، این انتخاب آسان بر اساس بودجه شما است. برای دیگران یک مسئله علمی است و هنوز هم دیگران آن را یک مسئله کنترل می دانند.

تعاریف:

Server Collocated

این زمانی است که شما ساخت یا خرید یک سرور و سپس آن را (با نام مستعار) آن را در یک مرکز داده. شرکت هاست مسئول هیچ جنبه ای از سرور نیست به جز ارائه آن به قدرت و اتصال به اینترنت.

مزایا:

شما دارای سخت افزار و نرم افزار هستید و ۱۰۰٪ کنترل همه چیز را دارید.

معایب :

شما هیچ پشتیبانی رایگان از شرکت هاست دریافت نخواهید کرد.

سرور اختصاصی

این زمانی است که شما یک سرور را از یک شرکت اجاره می کنید. و این شرکت مسئول سخت افزار سرور است. و شما مسئولیت نرم افزار را بر عهده دارید.

مزایا:

شما مجبور نیستید نگران سخت افزارهای سخت افزاری یا ارتقاء سخت افزار باشید چون شرکت هاست مسئولیت این امر را حفظ خواهد کرد.

معایب :

به طور معمول یک هزینه ماهانه بالاتر است. شما همچنین مجبور به استفاده از هر سخت افزار ارائه شده شرکت هاست می باشد. (پردازنده های آی.دی.دی AMD بیش از پردازنده های اینتل). شما به طور معمول برای ارتقاء سخت افزار به صورت ماهانه هزینه تکرار می شود.

سرور مدیریت

یک سرور مدیریت شده یکی است که شرکت هاست کنترل کامل را حفظ می کند, شما به سادگی داده ها را برای سرور تهیه می کنید. و نحوه نگهداری این سرور را بررسی می کنید. به طور معمول مشتری دارای دسترسی ریشه نیست و نمی تواند برنامه ها را بدون مجوز شرکت هاست اضافه کند یا حذف کند.

مزایا:

به طور کلی، شما باید کمی به نگرانی در مورد از آنجا که هاست شرکت تمام سخت افزار، نرم افزار و مسائل امنیتی تحت کمربندهای خود را. این به شما فرصت بیشتری برای تمرکز بر روی توسعه سایت و کمتر در مدیریت سرور می دهد.

معایب :

به طور معمول گزینه گران ترین است. شما واقعا کنترل بیشتری بر عملیات روزانه سرور دارید تا دو گزینه دیگر. با این حال، این لازم است تا شرکت هاست به وعده های خود درباره ی uptime، امنیت و غیره برسد.

سخت افزار

بنابراین من سیستم عامل خودم داشتم و من تصمیم گرفتم که سرور را هاست کنم. گام نهایی در این فرایند انتخاب سخت افزار و سبک سرور بود. باز هم ما به برخی تعاریف نیاز داریم: جعبه سفید جعبه (AKA shelf mount) – برای این منظور می خواهم که شما در کامپیوتر خود نگاه کنید. این یک سرور جعبه سفید است. اینها معمولا سرورهای ساخته شده در خانه هستند و برای تولید ارزان تر هستند.

مزایا:

به راحتی ساخته شده، ارتقاء داده شده، و نگهداری می شود از زمانی که همه ما با کامپیوتر های خانگی ما tinkered.

معایب :

این گزینه های وب هاستینگ در شرکتهای هاست به طور معمول هزینه های بیشتری را برای این نوع سرور بر اساس اندازه آن هزینه می کنند. همچنین، از آنجا که این سرور باید در یک سیستم قفسه قرار بگیرد، این بیشتر حساس به “passer-by’s” شده است.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه