چگونه تحلیل ها می توانند به کسب و کارها کمک کنند تا ایمن بمانند

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۹-۰۲-۲۳

مشاغل از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ برای انواع اهداف استفاده می کنند ، از کمک به بهبود فرآیندهای عملیاتی گرفته تا کشف بینش بازار. با این حال ، با تهدید روزافزون حملات سایبری ، بسیاری از افراد برای کمک به محافظت از سیستم های خود و رعایت مقررات ، به تجزیه و تحلیل می پردازند. در این پست ما در نگاهی دقیق خواهیم دید که تجزیه و تحلیل امنیتی چیست و چگونه می تواند به نفع مشاغل و کسب و کارها باشد.

 

تجزیه و تحلیل امنیتی – یک مرور کلی

مانند همه انواع تجزیه و تحلیل داده ها ، تجزیه و تحلیل امنیتی شامل جمع آوری و تحلیل طیف گسترده ای از داده ها از منابع متعدد است. با این وجود ، هدف تجزیه و تحلیل این داده ها برای کشف آسیب پذیری ها و تهدیدات برای امنیت سیستم ها و داده های یک شرکت است. داده ها را می توان از فایروال ها ، روترها ، ترافیک شبکه ، نرم افزار آنتی ویروس ، اطلاعات مربوط به رویدادهای سیستم عامل ، برنامه های تجاری ، منابع ابری ، تأیید هویت های مربوط به مدیریت دسترسی و داده های انتهایی جمع آوری کرد. همچنین از تهدید ها برای داده های رفتاری کارمندان ، کاربران و اطلاعات حیاتی استفاده می کند. سپس این امر با استفاده از الگوریتم های امنیتی ویژه توسعه یافته که به دنبال الگوهای و دنباله هایی هستند که بینش تهدیدهای احتمالی یا موجود را بررسی می کنند.

 

ابزارهای تحلیلی مدرن امنیت سایبری همچنین از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می کنند که به آنها این امکان را می دهد تا از تجربیات گذشته یاد بگیرند تا به طور مداوم در تشخیص خطر تهدیدات خود را بهبود بخشند. بنابراین ، با گسترش تهدیدهای جدید ، آنها نیز قادر به شناسایی این موارد خواهند بود. از اهمیت بسیار مهم این است که این کار در زمان واقعی real-time انجام می شود تا با تهدیدات مقابله ای صورت گیرد و قبل از حمله و وارد شدن خسارت جلوگیری شود.

 

راه هایی که می توان از آنالیزهای امنیتی استفاده کرد

تجزیه و تحلیل امنیتی می تواند برای طیف گسترده ای از اقدامات مورد استفاده قرار گیرد. این امکان می تواند پیوندهایی را در فعالیت های ترافیکی شبکه که حاکی از وقوع یک حمله احتمالی است ، شناسایی کند. این امکان می تواند هکر ها را شناسایی کند و دستگاه های انتهایی سیستم مانند لپ تاپ ها و تلفن های همراه را نفوذ کنند. حساب های کاربری آسیب پذیر، به خطر افتاده یا ممنوع را به اشتراک می گذارد. کانال های ارتباطی ناآشنا را مسدود می کند و از کپی کردن ، بارگیری یا انتقال داده ها بدون مجوز جلوگیری می کند. همچنین می تواند با جلوگیری از ارسال اطلاعات به سایت های دیگر، از سرقت هویت محافظت کند.

 

حتی می توان از آنالیزهای امنیتی برای محافظت در برابر تهدیدات داخلی استفاده کرد. نظارت بر فعالیت کارکنان برای شناسایی رفتارهای عمدی یا سهل انگاری که امنیت سیستم را در معرض خطر قرار می دهد. این کار را با استفاده از الگوریتم هایی انجام می دهد که پرده از اقدامات مشکوک که نشان دهنده تهدید یا آسیب پذیری است ، می باشد.

 

انطباق حوزه دیگری است که در آن تحلیل های امنیتی می توانند نقش مهمی داشته باشند. در اینجا ، می تواند به خودکارسازی الزامات مربوط به انطباق ، مانند جمع آوری داده های ورود به سیستم ، مدیریت شبکه های داده و نظارت بر اقدامات داده کمک کند ، این شرکت را قادر می سازد گزارش ها را تهیه کند و کاربرانی را که مطابق با سیاست های داخلی IT کار نمی کنند ، شناسایی کند. در صورت بروز حوادث ، تجزیه و تحلیل های امنیتی همچنین می توانند به تحقیقات پزشکی قانونی کمک کنند ، فعالیت ها و منابع مربوط به رویدادها را کشف کنند.

 

مزایای استفاده از آنالیزهای امنیتی

مهمترین مزیت استفاده از آنالیزهای امنیتی این است که گذشته از شناسایی تهدیدها و نقض های احتمالی امنیتی ، این شرکت را نیز هشدار می دهد که احتمالاً این حوادث و قبل از آن که واقعاً رخ دهند ، چه اتفاقی خواهد افتاد. از این طریق ، بینش های این شرکت این امکان را به شما می دهد تا در امنیت خود پیشگام باشند.

 

با تهدیداتی که از طیف گسترده ای از منابع از قبیل هک کردن ، بدافزار ، باج افزار ، فیشینگ ، خرابکاری داخلی و سهل انگاری و همچنین با مجرمان سایبری با استفاده از ابزارهای بسیار پیچیده تری حاصل می شود که برخی از آنها همچنین از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می کنند ، بسیاری از شرکت ها می توانند مشاهده کنند. ارزش واقعی در تجزیه و تحلیل امنیتی.

 

امنیت در سرور های ابری

برای شرکت هایی که از سیستم های مبتنی بر ابر استفاده می کنند ، ممکن است که فروشنده شما قبلاً طیف گسترده ای از اقدامات امنیتی قدرتمند را برای محافظت از سیستم های شما در برابر جرایم سایبری فراهم کند. به عنوان مثال ، در نوین هاست ، سرورهای ابری ما با امنیت طبقه سازمانی محافظت می شوند. ما با همکاری Fortinet برای ارائه فایروال های FortiGate نسل بعدی که دارای سیستم های پیشگیری از نفوذ و محافظت از ویروس هستند ، می باشد که تهدیدات را قبل از رسیدن به سرور مجازی شما شناسایی و منزوی می کند.

 

علاوه بر این ، ما ویژگی های گسترده ای VPN ، محافظت از حملات DDoS ، امنیت ایمیل ، گواهینامه SSL و موارد دیگر را ارائه می دهیم. برای آسایش بیشتر شما، ما همچنین راه حل پشتیبان گیری Veeam صنعت پیشرو، که برای زیرساخت های رایانش ابری طراحی شده است را ارائه می دهیم. این ویژگی دارای نسخه پشتیبان تهیه شده از ماشین مجازی ، همانند سازی و رمزگذاری شده است که در صورت خرابی سیستم یا فساد اطلاعات ، بروزرسانی های ناموفق ، باج گیری یا خطای انسانی داده های شما را ایمن نگه می دارد.

 

وقتی صحبت پایبندی به میان می آید ، امنیتی که ما ارائه می دهیم به شرکت ها کمک می کند تا مقرراتی مانند GDPR و PCI DSS را رعایت کنند. با توجه به حالت دوم ، همه سرورهای ابری ما دارای قابلیت PCI هستند و ما می توانیم محیط سرور مجازی مورد نیاز برای این منظور را فراهم کنیم.

 

نتیجه

با پیشرفت روزافزون تهدیدها ، خوب است بدانید که فناوری هایی برای محافظت از سیستم های فناوری اطلاعات ، مانند آنالیزهای امنیتی ، برای مبارزه با آنها توسعه داده شده و به کار گرفته می شوند. بهترین مکان برای میزبانی چنین تجزیه و تحلیل داده های بزرگ ، البته در سرور ابری است. بنابراین مطمئن باشید که سیستم کلود یا سرور ابری ، خود از قبل با مجموعه ای از اقدامات امنیتی محکم به منظور محافظت از شما تعبیه شده، خواه از تجزیه و تحلیل امنیتی استفاده می کنید یا نه.

منبع: eukhost

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه