• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

چگونه CRON را در CPANEL تنظیم کنیم

چگونه CRON را در CPANEL تنظیم کنیم

کار cron یک دستور خاص لینوکس است که برای برنامه ریزی یک درخواست، فرمان یا اسکریپت در سرور مجازی شما استفاده می شود که راحت به طور خودکار کارهای تکراری را انجام می دهد. این کمک به صرفه جویی در زمان برای یک مدیر وب است که به وظایفی که ممکن است در غیر اینصورت زمان زیادی را برای انجام کارهای دستی یا کوچک که ممکن است به طور مرتب اقدام کنند، کمک کند. Cron Jobs اغلب برای اجرای اسکریپتهایی است که فایلها و پایگاههای داده را تغییر می دهند، ایمیل ها و اعلان ها را ارسال می کنند و یا اجرای مختلف چک های مختلف را در برابر فایل ها، دایرکتوری ها و پایگاه های داده اجرا می کنند.

 

چگونه CRON را در CPANEL تنظیم کنیم

 

 

 

چطور کار می کند؟

Cron Jobs توسط یک crontab، همچنین به عنوان یک جدول cron شناخته می شود، یک پرونده است که یک دستور shell را اجرا می کند که در یک برنامه مشخص اجرا می شود. هر خط از یک فایل جدول cron مربوط به یک کار است که از عبارت Cron و یک دستور shell execution تشکیل شده است. هنگام تنظیم یک کار cron یک گزینه برای ایجاد یک برنامه ارائه می شود که به دستور shell می گوید که چگونه اغلب آن را باید اجرا کند و دستور داده شده را اجرا کند. این برنامه ها می توانند به سادگی یک بار در روز، یک بار در هفته، یک بار در ماه و یا پیچیده تر مانند هر ۲۰ دقیقه در یک روز و یک روز چهارشنبه باشد.

 

چگونه می توانم یک تاپیک را تنظیم کنم؟

تنظیم و برنامه ریزی کار cron را می توان با سهولت نسبی در محیط های هاست مبتنی بر cPanel با استفاده از رابط کاربری گرافیکی Cron Jobs انجام داد. این به شما این امکان را می دهد تا سریعا با زمانبندی خاصی بدون نیاز به نوشتن برنامه خود در کنسول ایجاد کنید.

 

۱. محل کار CRON را در CPANEL قرار دهید

پس از وارد شدن به حساب cPanel خود، به پایین صفحه بروید تا به بخش منوی تحت عنوان «پیشرفته» بروید. بسته به پیکربندی cPanel شما ممکن است سقوط کند که به این معنی است که شما باید بر روی فلش گسترش در سمت راست نوار عنوان کلیک کنید. در داخل پیشرفته باید یک آیکون تقویم به نام کارهای cron باشد، روی این کلیک کنید تا مدیر cron را باز کنید.

 

چگونه CRON را در CPANEL تنظیم کنیم

 

۲. یک ایمیل CRON را تنظیم کنید (اختیاری)

قبل از ایجاد Cron Job شما میتوانید انتخاب کنید که یک ایمیل به آدرس انتخابی فرستاده شود تا هر زمان که دستور اجرا شود، به شما اطلاع دهد. اگر دوست دارید یک ایمیل تولید کنید، به سادگی ایمیل مورد نظر خود را در قسمت خالی قرار دهید و بر روی دکمه بهروزرسانی ایمیل کلیک کنید.

 

چگونه CRON را در CPANEL تنظیم کنیم

 

۳. ایجاد یک برنامه

قبل از وارد شدن به یک فرمان خاص یا یک برنامه، ابتدا باید در قسمت “اضافه کردن جدید Cron Job” انتخاب شود. اگر شما فقط به یک برنامه پایه نیاز دارید، احتمالا یکی از آن مواردی است که نیازهای شما را در «تنظیمات عمومی» پایین می آورد.

 

چگونه CRON را در CPANEL تنظیم کنیم

 

نکته نهایی

استفاده از مشاغل cron می تواند ارزشمند باشد برای کارهای تکراری که در غیر این صورت ممکن است زمان زیادی برای دستیابی کامل داشته باشند. ۲ نکته وجود دارد که باید هنگام ایجاد مشاغل cron خود در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که آنها با میزبان وب شما سازگار هستند یا به جلوگیری از بارگیری سرور های بالا، به ویژه در سرویس میزبانی وب مشترک. به طور کلی، کارهای cron نباید برنامه ریزی شود که زودتر از ۵ دقیقه فاصله داشته باشند و برنامه ریزی آنها در طول شب و همچنین، در صورت امکان، در ساعت های عادی، به عنوان مثال: ۶:۲۰ به جای ۶:۰۰ برنامه ریزی شده است.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، خرید سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست سی پنل و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر