چه مقدار فضای میزبانی برای وبسایت احتیاج دارید؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۹-۰۵-۲۶

راه اندازی وب سایت می تواند جریان جدیدی از درآمد را برای صاحبان کسب و کارها ، ایجاد کند. با این وجود کارهای خاصی وجود دارد که باید در کارکرد روزانه یک سایت در نظر گرفته شود. محتوا در هر صفحه سایت فضای هاست (هارد دیسک) را می گیرد و این مقدار به طراحی یک سایت مشخص می شود. یک صفحه معمولی حدود ۲مگابایت است ، اما صاحبان سایت نیز باید تبلیغات ، گرافیک ، فیلم ها و عکس ها را در نظر بگیرند که همگی می توانند فضای بیشتری را اشغال کنند. با مراجعه به وب سایت های معمولی و تجزیه و تحلیل برخی از خدمات موجود ، این مقاله می تواند در تصمیم گیری شما در مورد میزان فضای مورد نیاز خود کمک کند. با ما همراه باشید!

 

چرا صاحبان سایت باید فضای هاست را در نظر بگیرند؟

صاحبان سایت باید در نظر بگیرند که چه میزان از فضای ذخیره سازی هاست وب سایت خود استفاده می کنند ، زیرا در صورت بارگیری زیاد محتوا ، هزینه های بیشتری برای اداره سایت می تواند داشته باشد. باید هنگام تدوین برنامه کسب و کار در نظر گرفته شود ، زیرا هرگونه خروجی از این دست باید از درآمد حاصل از سایت پیشی گرفته شود. مهمتر از آن ، استفاده بیشتر از فضای دیسک می تواند باعث کاهش کارایی سایت شود.

 

چگونه میزبانی وب فضا را اشغال می کند؟

در هنگام ایجاد وب سایت ، صاحبان وب نیاز به فضای معینی از دیسک دارند. این به مقدار داده ای است که آنها می توانند در سرور ذخیره کنند. جنبه های مختلف یک وب سایت نسبت به سایرین فضای بیشتری را اشغال می کند و میزان فضای مورد نیاز به نوع وب سایت بستگی دارد. به عنوان مثال ، سایتی مانند YouTube که دارای فیلم های طولانی است ، نیاز به فضای هاست بسیار بیشتری نسبت به یک سایت خبری دارد که عمدتا از متن تشکیل شده است.

 

نظر عمومی در حال حاضر این است که اندازه صفحات وب برای مشاغل کوچک و متوسط ​​باید در صورت امکان حداکثر ۲مگابایت باشند. دلیل این امر آن است که اندازه بیشتر از این ، از پهنای باند بیشتری استفاده خواهد کرد و بارگیری آن برای افرادی که اتصال کندتر به اینترنت دارند ، بسیار طولانی خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر یک کاربر اینترنتی به یک صفحه وب دسترسی داشت که از ۲ مگابایت فضا از اتصال با سرعت ۲۵۰kbps استفاده می کرد ، هشت ثانیه طول می کشد تا این صفحه بارگیری شود. در عصر اینترنت که رضایت فوری بسیار مهم است ، این موضوع به اندازه کافی کارآمد نخواهد بود و کاربران صفحه را ترک میکنند.

 

بدیهی است ، افرادی که از طریق اتصالات بهتر به صفحه دسترسی پیدا می کنند ، می توانند سریعتر آن را ببینند. علاوه بر این ، با اینترنت ۵جی و اتصال کارآمدتر ، صاحبان وب سایت می توانند در مورد جزئیات بیشتر صفحات خود فکر کنند. این امر در افزایش میزان فضای دیسک مورد استفاده در یک صفحه وب تاثیر گذار است. در سال ۲۰۱۰ ، متوسط ​​اندازه یک صفحه وب ۷۲۶KB بود. این رقم در سال ۲۰۱۳ به ۱.۷ مگابایت رسیده و در حال رشد است.

 

چه کارهایی ممکن است نیاز به افزایش فضای ذخیره سازی داشته باشد؟

یک وب سایت از صفحات متعددی تشکیل شده است. اگر میزبان وب سعی دارد که مطمئن شود که هر صفحه از ۲MB کمتر استفاده می کند ، می تواند تصمیم بگیرد که چگونه رسانه های خود را در مکان های مختلف در سایت پخش کند. جای تعجب نیست که عناصر مختلف از درجات مختلف فضای دیسک استفاده می کنند. متن از نظر میزان فضای مورد نیاز ارزان ترین جنبه است ، در حالی که فیلم ها فضای بسیار بیشتری را به خود اختصاص می دهند.

میزان فضای مورد نیاز میزبان بر تعداد افرادی که صفحه را مشاهده می کنند ضرب می شود. اگر به طور مثال روزانه ۱۰۰۰ بازدید کننده داشته باشید در صفحه ای که ۸۰۰KB حجم دارد ، برابر با ۸۰۰ مگابایت پهنای باند در هر روز است. این رقم را ۳۰ برابر کنید و می بینید که در ماه به ۲۴ گیگابایت نیاز دارید. هنگام انتخاب یک هاستینگ ، این موضوعی است که صاحبان وب سایت باید با دقت مورد توجه قرار دهند.

 

نیازهای معمولی فضای ذخیره سازی برای انواع مختلف سایت

با کار کردن به طور متوسط ​​در هر صفحه ، محاسبه تعداد صفحات در سایت و ضرب کردن آن توسط میانگین تعداد بازدید کنندگان در هر ماه ، صاحبان سایت می توانند میزان دیسک مورد نیاز خود را ارزیابی کنند.

 

وبلاگ ها و وب سایت های شخصی به طور معمول به فضای هاست زیادی احتیاج ندارند و آن ها نیاز به منابع عظیمی ندارند. آن ها معمولا با متن همراه هستند ، همراه با کمی عکس و فیلم. از طرف دیگر جریان سایت هایی مانند YouTube و Twitch.tv مطالبات زیادی برای منابع دارند.

 

اکثر وب سایت ها به بیش از ۱ گیگابایت فضا احتیاج ندارند ، زیرا سایت های وبلاگ معمولا در حدود ۷۰۰-۸۰۰ مگابایت فضای دیسک وارد می شوند. پلن های میزبانی اشتراکی برای وب سایت های کوچک که بسیار رسانه ای نیستند توصیه می شود. آنها از نظر بودجه مناسب هستند و می توانند ترافیک های ناگهانی را در پهنای باند جای دهند.

 

نتیجه

فضای دیسک موضوعی است که در طراحی سایت جدید ممکن است نتوانید آن را در نظر بگیرید ، اما این یک جنبه اساسی برای راه اندازی یک وب سایت است. هر صفحه باید در محدوده مشخصی بماند و از ۲MB تجاوز نکند ، در غیر این صورت ، بارگیری در یک اتصال اینترنت با سرعت متوسط ​​طول می کشد. خدمات میزبانی وب نامحدود راه حل ایده آل برای اطمینان از ترافیک سایت به اندازه کافی دیسک برای اجرای عناصر خود است. گزینه های بیشماری با قیمت مناسب وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست از جمله ثبت دامنه ، خرید هاست ایران و خارج ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ایران و خارج ، هاست ابری و سرور ابری ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۹۱۰۷۰۳۰۸ تماس بگیرید تا با اعضای بخش فروش و پشتیبانی ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

منبع: hostadvice

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه