• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

چرا باید از هاست اشتراکی به سرور مجازی ارتقا دهید؟

چرا باید از هاست اشتراکی به سرور مجازی ارتقا دهید؟

هاست اشتراکی به عنوان راه حل ایده آل برای افراد و شرکت های تجاری با وب سایت های کوچک و بودجه محدود بود که نمی توانند یک سرور اختصاصی را تأمین کند. اما وب هاست تقریبا مدت زیادی بوده و فناوری پیشرفت کرده است. در حال حاضر که سرورهای اختصاصی مجازی (VPS) داریم، کاربران می توانند بسیاری از ویژگی های یک سرور اختصاصی را برای افزایش هزینه های هاست اشتراکی داشته باشند. برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید ارتقاء دهید، تفاوت های بین هاست اشتراکی و سرورهای مجازی (VPS) را توضیح خواهیم داد.

 

چرا باید از هاست اشتراکی به سرور مجازی ارتقا دهید؟

 

 

هاست اشتراکی مانند زندگی مشترک است

اگر تا به حال به اشتراک گذاشته اید، شما مزایای هاست را می دانید. یک خانه بزرگ برای اجرا وجود دارد و همانطور که همه مردم نسبت به هزینه آن هزینه می کنند، برای همه مناسب است. شما اتاق خود را دریافت می کنید و می توانید همه امکانات دیگر موجود را در اختیار داشته باشید. به عبارت دیگر شما بخشی از سرور را اجاره می کنید و منابع را به اشتراک می گذارید: پردازنده (پردازنده)، حافظه و فضای دیسک، پهنای باند و غیره با سایر کاربران. این برای اکثر وب سایت های کوچک، اغلب اوقات، به اندازه سرعت، ذخیره سازی، پهنای باند و قابلیت اطمینان شما به طور کلی بدون مشکل کار می کند.

 

همیشه این تجربه را تجربه کرده اید زمانی که فرد دیگری آب گرم را عوض کند، دوش سرد می شود؟ این یکی از مسائل اصلی با هاست اشتراکی است. اگر شخص دیگری در سرور هجوم منابع است، به این معنی است که همه افراد دیگر برای استفاده از آن کمتر هستند. این باعث می شود که وب سایت شما آهسته یا حتی زمانبندی شود و اگر بازدیدکنندگان شما به علت زمان بارگیری یا عدم دسترسی به آن زمان دچار خستگی می شوند، می تواند اخبار بدی برای کسب و کار شما باشد.

 

همسایگان خرابکار

اگر در خانه ای زندگی می کنید که در آن یک شغل قبلی سابقه اعتباری بد داشته باشد، می دانید که این امر می تواند تاثیر مثبتی بر توانایی شما برای دریافت اعتبار داشته باشد اگر آدرس در لیست سیاه قرار داشته باشد. یک وضعیت مشابه می تواند با هاست اشتراکی ایجاد شود: اگر وب سایت دیگر در سرور به دلیل جعل یا توزیع نرم افزارهای مخرب به لیست سیاه اضافه شده باشد، سایت و ایمیل شما نیز می توانند به لیست سیاه اضافه شوند. این به این دلیل است که آدرس IP سرور است که لیست سیاه است. این در VPS اتفاق نخواهد افتاد.

 

آسیب پذیری متقابل آلودگی

هکرها بی پروا هستند و برای بسیاری از آنها قصد دارند وب سایت های زیادی را با نرم افزارهای مخرب آلوده کنند. یکی از مشکلات هاست اشتراکی، این است که به طور بالقوه می تواند منجر به آلودگی متقابل شود، بدین ترتیب، یک فایل آلوده در یک وب سایت می تواند باعث آلوده شدن سایر وب سایت ها در سرور شود.

 

در اغلب موارد، این به حساب خاص شما محدود می شود، به این معنی که اگر وب سایت های متعددی را در برنامه هاست اشتراکی خود اجرا کنید، یک عفونت در یکی از این سایت ها می تواند به تمام سایت های شما گسترش یابد. متأسفانه، با برخی از هاست های وب، سرورهای ناامید کننده می توانند باعث آلودگی متقابل حساب شوند. اگر این اتفاق می افتد، این بدان معنی است که اگر یک وب سایت دیگر یا یک وبسایت در همان سرور آلوده شود، می تواند شما را نیز آلوده کند. همانطور که VPS سرورها به طور کامل جداگانه است، امکان استفاده از سایتهای دیگر برای کاربران دیگر وجود ندارد.

 

محدودیت منابع

معایب دیگر هاست وب هاست این است که برای به اشتراک گذاشتن منابع به طور صحیح، وب هاست باید محدودیت هایی را برای ویژگی های خاصی اعمال کنند، مثلا ممکن است محدودیت ظرفیت برای تعداد فایل های آپلود شده یا فضای ذخیره سازی شما وجود داشته باشد. شما همچنین می توانید به تعداد محدودی از وب سایت ها، پایگاه های داده ها و حساب های ایمیل محدود شوید. برخی از هاست حتی ممکن است محدودیت های پهنای باند را محدود کنند که می تواند مانع دسترسی کاربران به وب سایت شما شود، که اگر شما شاهد رشد ترافیک خود باشید، می تواند یک مشکل جدی باشد.

 

برای اکثر وب سایت های کوچک، محدودیت های تنظیم شده در حساب های وب هاست مناسب برای نیازهای صاحبان؛ با این حال، اگر ترافیک وب سایت رشد یابد یا یک کسب و کار مجبور به استفاده از برنامه های کاربردی سنگینتری بیشتر باشد، پس هاست هاست می تواند یک کسب و کار را پشت سر بگذارد و مانع از داشتن ظرفیت مورد نیاز برای رسیدن به اهداف صاحبان شود.

 

چرا هاست سرور مجازی؟

وب هاست VPS ترکیبی کامل از هاست هاست مقرون به صرفه و قابلیت سرور اختصاصی است. این به وسیله تقسیم یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی کوچک که کاملا مستقل از یکدیگر است، به شما اجازه می دهد تخصیص CPU، حافظه و فضای دیسک تضمین شده باشد که همه آنها قابل توجهی بزرگتر از هاست اشتراکی خواهد بود.

 

آزادی بیشتر، عملکرد و سرعت

یکی دیگر از مزایای بزرگ VPS هاستینگ این است که شما مجاز به داشتن دامنه های نامحدود هستید و برنامه های کاربردی و نرم افزاری سفارشی را نصب کنید. شما همچنین خواهید دید که یک VPS عملکرد قابل ملاحظه ای بهتر برای پردازش درخواست منابع سنگین نسبت به وب هاست ارائه می دهد.

 

علاوه بر این، شما همچنین می توانید تنظیمات سرور را تغییر دهید، چیزی که نمی توانید در وب هاست انجام دهید، زیرا این همه مشتریانی که سرور را به اشتراک می گذارند تاثیر می گذارند. این تغییرات شما را قادر به اجرای توابع مانند اجرای cronjobs (برای وارد کردن و به روز رسانی جزئیات محصول عمده فروشان در سایت تجارت الکترونیک خود) و یا enable mod_deflate برای سرعت بارگذاری بارگذاری وب سایت خود را با فشرده سازی داده ها را افزایش دهید.

 

ظرفیت گسترش و حداکثر

همانطور که VPS منابع بیشتری در اختیار دارد مانند هاست هاست شده، برای اکثر شرکت ها به این معناست که سیستم شما انتخاب می کند. این باعث می شود که یک نقطه شروع ایده آل برای یک وب سایت با قصد افزایش بزرگتر و تضمین شود که وب سایت شما به طور غیر منتظره ای ویروسی باشد که بتواند با ترافیک سنگین تر مقابله کند بدون اینکه نگران کاهش عملکرد فعلی باشید.

 

مدیریت راه حل سرور مجازی

برای جابجایی به یک محیط VPS کاربر پسند، شما متوجه خواهید شد که وب هاست خوب یک سرویس کاملا مدیریت شده را ارائه خواهد داد – این شامل نصب و راه اندازی رایگان سرور شما، پشتیبانی ۲۴/۷ و به روز رسانی و پچ کردن نرم افزار می باشد. شما همچنین با یک پانل کنترل، همانطور که در هاست اشتراکی خود داشتید، ارائه می شود، بنابراین محیطی که سرور جدیدتان را مدیریت می کنید، به شما آشنا می شود.

 

نتیجه

خرید هاست سرور مجازی شخصی راه حل ایده آل برای وب سایت های ترافیکی است؛ رشد تجارت الکترونیک و سایت های عضویت و شبکه های یادگیری مجازی. همچنین برای کسب و کارهایی که وبسایتهای متعددی را دارند و همچنین کسانی که نیاز به تعداد زیادی آدرس ایمیل و حسابهای کاربری دارند مفید است. در مجموع، این راه حل کم هزینه برای کسب و کارها و صاحبان وب سایت ها به دنبال یک فضای وب امن تر با عملکرد بالاتر، سرعت سریع تر و افزایش ذخیره سازی می باشد.

 

نوشته مشابه

ثبت نظر