نکاتی برای مدیریت سایت با cPanel

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۴-۰۳

سیر تا پیاز مدیریت سایت با cPanel ، نوین هاست : اگر شما برای ‌سایت خود از هاست اشتراکی استفاده می‌کنید احتمالا کار مدیریت وتنظیمات سایت را به cPanel سپرده‌اید. نرم‌افزار cPanel یک پنل مدیریتی متداول برای تعداد زیادی از شرکت هاستینگ در سراسر دنیا است. اما بسیاری از افرادی که از آن استفاده می‌کنند وقت کافی برای بررسی خدماتی که توسط cPanel ارائه می‌شود صرف نمی‌کنند.

نکاتی برای مدیریت سایت با cPanel

در این مقاله، ما با استفاده از پنج راهنمایی برای مدیریت سایت شما با cPanel، که ممکن است در ماجراهای میزبانی خود مشاهده نکنید، راه می یابیم. ممکن است کاربران با تجربه در مورد این موارد پیش از این مطلع باشند. اما کاربران جدیدتر، مخصوصا کسانی که وقت نگرفته اند تا از طریق اینترفیس cPanel خود واقعا نگاه کنند، ممکن است این گزینه ها را ندیده باشند. در حقیقت، گاهی اوقات حتی کاربران با تجربه می توانند در حالت معمول غوطه ور شوند و بعضی از گزینه های موجود را فراموش کنند، بنابراین ارزش یک نگاه است!

 

راهکار های مدیریت سایت با cPanel

دو مورد اول ویژگی های پیش فرض cPanel نیستند، بلکه “برنامه های cPanel” موجود است. به این معنی که بعضی از آنها ممکن است آنها را داشته باشند، بعضی ممکن نیست. و برخی ممکن است بیش از یک برنامه مشابه موجود باشند. آنها هنوز هم در اینجا ذکر شده است، زیرا آنها مشترک هستند و به طور باور نکردنی مفید هستند.

گواهینامه SSL

گواهینامه SSL

یکی دیگر از برنامه هایی که ممکن است در cPanel شما پیدا کنید این است که شما توانایی نصب یک گواهینامه SSL برای وب سایت خود، از قبیل برنامه Cpanel LetsEncrypt را فراهم می کند. اگر شما با گواهینامه SSL خیلی آشنا نیستید و نیاز روزافزون برای استفاده از HTTPS برای هر سایت، باید زمان را برای یادگیری در مورد آن ببینید.

بسیاری از میزبان ها، از جمله شرکای SitePoint، SiteGround، این گواهینامه ها را از طریق cPanel برای همه یا حداقل برخی از سطوح پرداخت مشتریان خود ارائه می دهند. با SiteGround، نصب و تجدید این گواهینامه برای تمام دامنه ها خودکار است. و اگر شما از یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می کنید. در اینجا چند راهنمایی برای راه اندازی با گواهی SSL وجود دارد.

سایت شما با استفاده از HTTPS، همه بازدیدکنندگان را قادر می سازد تا امنیت را برای شما مهم بدانند. زیرا هر مرورگر مدرن وقتی که یک سایت HTTPS و امن باشد با یک قفل سبز نشان داده می شود. فشار رو به رشد از گوگل و دیگران برای مجبور کردن همه سایت ها به تبدیل شدن به HTTPS تنها باعث می شود که فوریت بیشتری داشته باشید. و این ویژگی بسیار بیشتر از یک ویژگی است که می توانید از cPanel خود استفاده کنید.

نصب خودکار

نصب خودکار مدیریت سایت با cPanel

تنظیمات خودکار (مانند Auto Installer Softaculous) دقیقا همان چیزی است که نام می گوید. آنها راه را برای نصب و راه اندازی سریع و بدون دردسر سیستم عامل هایی که ممکن است برای ساخت یک وب سایت جدید مانند وردپرس، جوملا، دروپال، PrestaShop، پلت فرم های فروم و انواع دیگر سیستم های مدیریت محتوا، چارچوب ها و اسکریپت ها استفاده کنید . با کلیک و یا دو شما می توانید پلت فرم شما نیاز به نصب در میزبان جدید خود و آماده برای رفتن، به جای تنظیم دستی پایگاه داده ها، آپلود فایل ها از طریق FTP، و در حال اجرا از طریق پروسه های راه اندازی. مشکلات عیب یابی همانطور که شما بروید. این یک ویژگی عالی است که گاهی اوقات نادیده گرفته می شود. و صرفه جویی در وقت چیزی است که حتی مدیران سایت مجرد می توانند پشت سر بگذارند!

صفحات خطای سفارشی

هنگامی که یک بازدیدکننده از وب سایت شما تلاش می کند به صفحه ای که در آنجا نیست حرکت کند.، یک خطای سهام ۴۰۴ دریافت می کند، مگر اینکه یک صفحه خطای سفارشی ایجاد کنید. این البته می تواند در داخل نرم افزار شما انجام شود. اما اگر شما نمی خواهید زمان را بگیرید یا دانش نداشته باشید، این ویژگی cPanel ارزشمند است. شما می توانید صفحات خطا خود را به سرعت و به آسانی سفارشی کنید تا بازدیدکنندگان شما بر روی صفحه ای قرار بگیرند که در عوض نوعی اطلاعات با ارزش است.

گزارش های خطا

سیاهههای مربوط به وب سرور شما می تواند در برخی از محیط های مشترک سخت باشد. خوشبختانه، شما می توانید logs خطا آپاچی را مستقیما از هاست cPanel دسترسی پیدا کنید. این به شما این امکان را می دهد که در بعضی موارد، مشکلی با یک وب سایت خراب شود. اگر شما یک مدیر وبسایت هستید، اما نه توسعه دهنده ای که روی آن کار می کند. در صورت نیاز، به شما اطلاعات ارزشمندی برای رله به آن توسعه دهنده داده خواهد شد.

پشتیبان گیری

یکی دیگر از ویژگی های بزرگ cPanel توانایی ایجاد پشتیبان گیری از پانل است. شما می توانید پشتیبان گیری از تمام داده های خود را در یک فایل بزرگ انجام دهید. و یا شما می توانید دایرکتوری خانه خود را (تمام فایل های خود.) پایگاه داده MySQL خود را (اگر وب سایت شما از یک پایگاه داده استفاده می کند.). و یا فرستنده ایمیل و فیلتر (اگر شما استفاده کنید ایمیل از شرکت میزبانی شما.) شما می توانید هر کدام از این موارد را به دایرکتوری خانگی خود در وب سرور خود و یا به سرور FTP از راه دور دانلود کنید. البته، اگر شما آن را به سرور مجازی خود اضافه کنید. می توانید بعد از FTP نیز برای دانلود فایل های پشتیبان در صورت دلخواه استفاده کنید.

ترمیم یک روند مشابه است. فقط انتخاب که از سه مورد موجود برای پشتیبان گیری که قصد دارید برای بازگرداندن آن و دنبال دستورات. یک سیستم پشتیبان خوب هرگز چیز بدی نیست و اگر شما از یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می کنید. تعداد زیادی پلاگین پشتیبان تهیه شده وجود دارد اما گاهی اوقات لازم است که پشتیبان گیری دستی انجام شود یا حتی تنها گزینه شما باشد. بنابراین این کار مفید است اینجا در فشار یک دکمه از cPanel شما است.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه