• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

ماشین مجازی

ماشین مجازی

ماشین مجازی (virtual machine: VM) سیستم عامل (OS) یا محیط برنامه است که بر روی نرم افزار نصب شده است که تقلید از سخت افزار اختصاصی است. کاربر نهایی دارای همان تجربه ای است که در یک ماشین مجازی وجود دارد که در سخت افزار اختصاصی دارد.

 

ماشین مجازی

 

نرم افزار تخصصی که به نام hypervisor نامیده می شود، CPU، حافظه، هارد دیسک، شبکه و دیگر منابع سخت افزاری کامپیوتر را به طور کامل شبیه سازی می کند و ماشین های مجازی را برای به اشتراک گذاشتن منابع به کار می گیرد. Hypervisor می تواند چندین پلتفرم سخت افزاری مجازی را که از یکدیگر جدا شده تقلید کنند، و اجازه می دهد ماشین های مجازی برای اجرای سیستم عامل های لینوکس و ویندوز سرور مجازی در همان میزکار فیزیکی پایه باشند. مجازی سازی هزینه ها را با کاهش نیاز به سیستم های سخت افزاری فیزیکی محدود می کند. ماشین های مجازی بیشتر از سخت افزار استفاده می کنند که کمیت سخت افزاری و هزینه های نگهداری مرتبط را کاهش می دهد و تقاضای انرژی و خنک کننده را کاهش می دهد. آنها همچنین مدیریت را تسهیل می کنند زیرا سخت افزار مجازی شکست نمی خورد. مدیران می توانند از محیط های مجازی برای ساده سازی پشتیبان گیری، بازیابی فاجعه، استقرار جدید وظایف مدیریت سیستم اصلی استفاده کنند.

 

ماشین های مجازی نیازی به سخت افزار خاصی ندارند. با این وجود مجازی سازی نیاز به پهنای باند، ظرفیت ذخیره سازی و پردازش بیشتری نسبت به سرور  یا دسکتاپ سنتی دارد در صورتی که سخت افزار فیزیکی میزبان چندین ماشین مجازی اجرا شود.

 

VM ها به راحتی می توانند حرکت کنند، کپی شوند و مجددا بین سرور میزبان به منظور بهینه سازی استفاده از منابع سخت افزاری مورد استفاده قرار گیرند. از آنجا که VM ها بر روی میزبان فیزیکی می توانند مقادیر منابع نابرابر را مصرف کنند، ممکن است فضای ذخیره سازی فیزیکی را جابجا کند، و متخصصان IT باید VM ها را با منابع موجود تعادل کنند.

استفاده از ماشین های مجازی نیز با چندین ملاحظات مدیریت مهم همراه است، که بسیاری از آنها می توانند با استفاده از بهترین شیوه های مدیریت عمومی سیستم ها و ابزارهایی که طراحی شده اند که برای مدیریت VM ها مورد استفاده قرار گیرند.

 

بعضی از خطرات به منظور تلفیق، از جمله: منابع بیش از حد استثنا و یا عدم قطع در چند VM به دلیل یک قطع برق سخت افزار ممکن است اتفاق بیوفتد. در حالی که این صرفه جویی هزینه افزایش می یابد به عنوان ماشین آلات مجازی بیشتر یکپارچه همان پلت فرم سخت افزار, این خطر را اضافه می کند. ممکن است صدها ماشین مجازی را روی یک سخت افزار قرار دهیم، اما اگر پلتفرم سخت افزاری نتواند، ده ها یا صدها دستگاه مجازی را می برد. چندین فروشنده نرم افزار ماشین مجازی را ارائه می دهند، اما دو فروشنده اصلی در بازار تسلط دارند: VMware و مایکروسافت. VMware دارای نمونه های بالغ محصول با سال ها استفاده در صنعت فناوری اطلاعات است.

مایکروسافت در حالی که یک برنامه نویس جدید به مجازی سازی است، پیشرفت چشمگیری دارد. بسیاری از فروشگاه های فناوری اطلاعات، برنامه های کاربردی غیر کلاسیک در مایکروسافت VM ها را میزبانی می کنند، زیرا محیط مجازی سازی کمتر از ارائه VMware هزینه می کند.

 

چندین جایگزین منبع باز به سرعت در حال پیشرفت هستند، با ویژگی های جدید و افزایش ثبات، اما همان بلوغ یا گزینه های پشتیبانی را به عنوان این ارائه دهندگان نیست

محاسبات cloud لایه فن آوری های اضافی، از جمله ارائه خدمات خود و پرداخت، به مجازی سازی. برای مثال، در یک مرکز داده مجازی، کارکنان فناوری اطلاعات، ماشین های مجازی جدیدی را براساس تقاضای کاربر یا یک پروژه جدید ایجاد می کنند.

 

در یک محیط cloud، کاربر می تواند ماشین های مجازی را از یک کاتالوگ خودخدمات ارائه دهد و منابع را بدون تعامل با تجهیزات فیزیکی زیر مشخص کند.

توجه: این مطلب به ماشین مجازی (VM) مربوط می شود، همانطور که در فن آوری مجازی سازی قرار دارد که محیط های مستقل را برای استفاده در سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی طراحی شده برای اجرای مستقیم بر روی سرور یا سخت افزار مشتری ایجاد می کند. بسیاری از فن آوری های دیگر، مانند زبان های برنامه نویسی و محیط، از مفاهیم مشابه استفاده می کنند و همچنین از اصطلاح “ماشین مجازی (virtual machine)” استفاده می کنند.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، خرید سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، سرور مجازی ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر