فضای ذخیره سازی ابری (قسمت دوم)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۷-۱۰-۱۷

فضای ذخیره سازی ابری چه کمکی می کند؟ فضای ذخیره سازی ابری با کاهش نیاز به وجود زیرساختهای پرهزینه برای ذخیره ی اطلاعات در شرکت های تجاری به شرکتهایی که حجم بالایی از اطلاعات دارند ، کمک می کند تا   به میزان قابل توجهی در هزینه و فضای شرکت صرفه جویی کنند. عرضه کنندگان فضای ذخیره سازی ابری تمامی سخت افزار و نرم افزارهای لازم برای ذخیره ی اطلاعات را در اختیار دارند ، به گونه ای که استفاده کنندگان از این فضا نیازی به هیچ سخت افزار یا نرم افزار اضافی ندارند. ممکن است خرید فضای ذخیره سازی ابری در بلند مدت هزینه ی زیادی داشته باشد ، اما با پیشرفت دانش در این زمینه می توان به مرور و در آینده ی نزدیک این هزینه ها را کاهش داد.

علاوه بر این ، شرکتهای تجاری می توانند با محاسبه ی سریع ، میزان فضای ذخیره سازی قابل دسترس خود را بر حسب نیازشان کاهش یا افزایش دهند. سیستم ابری این امکان را فراهم ساخته است که کارمندان مورد اعتماد شرکت به راحتی در هر زمان و در هر مکان به آخرین اطلاعات و فایلهای شرکت دسترسی داشته باشند ، بدین ترتیب این کارمندان حتی در ساعات غیر اداری و خارج از محیط شرکت نیز می توانند به سادگی کارهای مربوط به شرکت را انجام دهند. استفاده از فضای ذخیره سازی ابری با کاهش میزان مصرف انرژی می تواند بر روی محیط نیز تأثیر مثبتی داشته باشد.

امنیت فضای ذخیره سازی ابری

امروزه و در عصر دیجیتال ، توجه فراوانی به فضای ذخیره سازی ابری می شود، چرا که یا بسیاری از اطلاعات مهم و حیاتی شخصی ما در این فضا ذخیره شده است و یا شرکتی که طرف معامله ی ماست ، از این فضا برای ذخیره ی فایلها و اطلاعات خود استفاده می کند. در نتیجه ، موضوع امنیت فضای ابری یک مسئله و نگرانی بسیار اساسی است. استفاده کنندگان از این فضا نگران امنیت اطلاعات خود هستند و موارد بسیاری از دسترسی های غیر مجاز که امروزه دیده می شوند ، نشان دهنده ی آن هستند که گاهی اوقات این امنیت وجود ندارد. یکی دیگر از نگرانیهای کاربران این فضا آن است که آیا هر زمان که نیاز داشته باشند ، می توانند به اطلاعات ذخیره شده ی خود دسترسی داشته باشند ؟

با اینکه ممکن است فضای ذخیره سازی ابری نسبت به نفوذ هکرها آسیب پذیر به نظر برسد ، اما باید دانست که گزینه های جایگزین مانند ذخیره ی on site نیز آسیبهای امنیتی مخصوص به خودشان را دارند. در حقیقت می توان امنیت فضاهای ابری ارائه شده از سوی شرکتها را با ارائه ی یک گزینه ی جایگزین به کارمندان افزایش داد، بدین صورت که کارمند بتواند از حساب کاربری شخصی خود به عنوان پشتیبان استفاده کرده و فایلهایی را که نیاز دارد به این حساب منتقل کند تا بتواند خارج از شرکت نیز به آنها دسترسی داشته باشد.

ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری

یک ارائه دهنده ی خوب فضای ذخیره سازی ابری ، اطلاعات را در جند محل متفاوت ذخیره می کند تا در صورت بروز خطای انسانی ، خرابی دستگاهها و یا بلایای طبیعی ، اطلاعات ذخیره شده از بین نروند. همچنین یک ارائه کننده ی خوشنام ، اطلاعات را به شکلی ایمن ذخیره و ارسال می کند به صورتی که هیچکس بدون مجوز لازم امکان دسترسی به آنها را نداشته باشد. برخی از کاربران نیز می خواهند که اطلاعات به صورتی ذخیره شوند که تنها قابل خواندن باشند و کسی نتواند آنها را تغییر دهد ؛ فضا ذخیره سازی ابری این امکان را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سربلند باشید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه