• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

شبکه جهانی وب | بخش اول

شبکه جهانی وب | بخش اول

شبکه جهانی وب | بخش اول

 

وب یک برنامه اینترنت است سایر برنامه های اینترنت عبارتند از ایمیل، پیام فوری، Usenet و غیره. وب چند سال پس از اینترنت اختراع شد، اما این همان چیزی بود که توجه رسانه های اصلی به اینترنت را جلب کرد. از آنجا که وب اغلب با اینترنت به طور عادی اشتباه گرفته می شود، کلمه وب اغلب در متون غیر فنی مورد استفاده قرار می گیرد بدون اینکه به وضوح بیان شود که نشان دهنده وب یا اینترنت است.

 

شرایط استفاده از وب سایت جهانی وب جهان شمول و با نام ها و اختصارات فراوان مترادف است: World Wide Web، Web، WWW، W3.

 

نام پروژه اصلی WorldWideWeb بود. کلمات به سرعت توسط وب جهان گستر به منظور بهبود خوانایی به اشتراک گذاشته شدند. نام جهانی وب توسط مخترعان وب نیز مورد استفاده قرار گرفته است، اما نامی که اکنون توسط کنسرسیوم جهانی وب حمایت شده، این سه حرف را بدون یک خطاب جدا می کند. در حالی که “جهانی” را می توان در سراسر جهان و یا در سراسر جهان به زبان انگلیسی نوشته شده است، املا وب جهانی و اختصارات وب در حال حاضر به خوبی تاسیس شده است.

 

با اختراع وب، تیم برنرز لی نیز به نام های دیگر مانند اطلاعات Mesh (اطلاعات مش)، معدن اطلاعات و معادن اطلاعات (معدن اطلاعات، که اختصار آن Tim است) فکر می کرد. اختصار WWW به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است تا وب سایت جهانی را کوتاهتر کند تا اختصار وب مورد توجه قرار گیرد. Pronouncing laborious (به زبان فرانسه و انگلیسی) WWW احتمالا باعث کاهش آن شد. WWW اغلب سه “W” یا سه برابر “W” تلفظ می شود. نامه های www همچنان باقی می ماند، به طور گسترده ای در آدرس های وب و برخی از استفاده های دیگر رسمی یا فنی استفاده می شود، هر چند که به هر گونه محدودیت فنی پاسخ می دهد. WWW گاهی به عنوان W3، اختصار موجود در کنسرسیوم W3C World Wide Web نامیده می شود.

 

یک میزبان یک کامپیوتر آنلاین است. هر میزبان اینترنتی توسط یک آدرس IP مشخص شده است که صفر، یک یا چند نام میزبان را به هم متصل می کند. این اصطلاح به وب منحصر به فرد نیست، بلکه اینترنت است. منابع موجود در World Wide Web، صرف نظر از سایر منابع موجود، نهادهای رایانه ای (متن، تصویر، Usenet، صندوق پستی، و غیره) هستند. یک منبع دسترسی عمومی به صورت رایگان از طریق اینترنت قابل دسترسی است. منابع محلی در رایانه حضور دارند، به عنوان یک منبع از راه دور (یا آنلاین) که از طریق یک شبکه در دسترس است مخالف است.

 

ما می توانیم به یک منبع از راه دور دسترسی داشته باشیم که پروتکل ارتباط برقرار کند. قابلیت هر پروتکل متفاوت است: دریافت، ارسال یا ادامه تبادل اطلاعات. HTTP (کوتاه برای پروتکل انتقال HyperText) پروتکل ارتباطی است که معمولا برای انتقال منابع وب مورد استفاده قرار می گیرد. HTTPS نوع امن این پروتکل است. یک URL (یک منبع یک منبع) به یک منبع اشاره می کند. این رشته برای نشان دادن یک پروتکل ارتباطی و مکان برای هر منبع وب است.

 

یک لینک (یا پیوند) یک عنصر در یک منبع مرتبط با یک URL است. لینک های وب هدایت می شوند: آنها می توانند از یک منبع به مقصد منتقل شوند. فقط منابع منبع حاوی داده های تعریف لینک، منبع مقصد هنوز هیچ ردیابی. دو نوع لینک وجود دارد: اولین نوع باید برای دسترسی به مقصد فعال شود و کسانی که از دومین دسترسی خودکار به مقصد هستند.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، سرور مجازی ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

 

نوشته مشابه

ثبت نظر