سرویس رایگان DNS امن راه اندازی شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۲-۱۲-۲۳

آی بی ام، اف سکیور، پروف پوینت و ۱۵ غول آی تی و امنیتی دنیا سرویس رایگان DNS امن را راه اندازی کردند.

 

سرویس رایگان DNS امن راه اندازی شد

 

پیشتر شرکت سیسکو با محصول Cisco Umbrella، شرکت Dyn و کومودو با ارائه محصولات پولی و البته تحریم شده برای ایران چنین سرویسی را در دنیا ارائه داده بودند.

 

اکنون ۱۸ غول امنیت دنیا گرد هم آمده اند تا با ارائه محصولی حرفه ای و رایگان سطح امنیت را برای تمام جهان بالا ببرند.

 

سرویس DNS چیست؟

جهت یادآوری و اطلاعات بیشتر DNS مترجم نام دامنه با آی پی می باشد. به عنوان مثال زمانی که شما درخواست می کنید که وب سایت www.novinhost.org باز شود اینجا DNS است که تعیین می کند شما به چه سروری با چه آی پی ، می بایست متصل شوید. آدرس DNS های معروف در دنیا ۴٫۲٫۲٫۴ و یا ۸٫۸٫۸٫۸ هستند که عموما در تنظیمات شبکه استفاده می شوند.

 

چرا امنیت DNS مهم است؟

تقریبا هیچ حمله سایبری پیشرفته ای در دنیا نیست که از یک سرور کنترل و فرمان و یا به اصطلاح C&C استفاده نکند. در چنین شرایطی یک DNS امن می تواند ارتباط بدافزار را با سرور کنترل و فرمان قطع کند،کاری یک DNS سرور معمولی انجام نمی دهد.

 

یک مثال:

حمله باج افزار واناکرای را به خاطر دارید؟ یک تغییر جهانی در DNS معروف به Kill Switch توانست بزرگترین حمله باج افزاری دنیا را منحل کند. نحوه کار DNS های امن نیز به همین شکل است. با تغییرات کلی در DNS می توانند فارق از لایه ها و پروتکل های امنیتی می تواند از ریشه مشکل را حل کند و از شیوع حمله جلوگیری کند.

 

اکنون زمان تغییر تنظیمات شبکه از هر DNS سروری به ۹٫۹٫۹٫۹ می باشد.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه