• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

سرورهای ابری در سال ۲۰۱۹

سرور ابری در سال 2019

سال ۲۰۱۸ زمان شگفت انگیزی برای سرورهای ابری بود. تاثیر آن بر تجربیات مشتریان، پروسه های تجارتی و مدل ها و نوع آوری های نیروی کار غیرقابل انکار بود.ما هر روز شاهد استفاده و بهره برداری بیشتر مشتریان از سرور ابری بودیم تا این نو آوری را بیشتر از قبل استفاده کنند. اما این چشم انداز همچنان در حال تغییر است. با نوین هاست همراه باشید تا از برخی از پیش بینی های سال ۲۰۱۹ در مورد سرور ابری آگاه شوید :

 

 

اکوسیستم کوبرنیتیز رشد خواهد کرد و باعث نوآوریهای بسیار خواهد شد.

دیدیم که تقریبا هر سرور مجازی ، یک سرویس کوبرنیتیز را در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد. با ایجاد تغییر در شرکتها و بروز شدن تکنولوژی آنها، کوبرنیتیز به سرعت به جزء اصلی این تغییر تبدیل می شود و به گسترش و استقرار سرورهای ابری عمومی و سرور مجازی سرعت می بخشد. به کارگیری کوبریتیز در محیطهای اصلی تولید توسط مشتریان باعت تقویت و رشد اکوسیستم اطراف کوبرنیتیز و نوآوری خواهد شد.

 

رویکردهای جدید در اپلیکیشن های قدیمی ، ظهور خواهد کرد.

بیشتر شرکتها همچنان اپلیکیشن هایی خواهند ساخت که در یک دوره زمانی مشخص بر روی سیستم داخلی شرکت قرار می گیرند . اما اکنون این شرکت ها درک کرده اند که ارزش کسب و کار در این است که منابع داخلی سازمان را گرفته و با قابلیت های جدیدی که در سرورهای ابری مختلف وجود دارد ، به آنها چهره ی جدیدی بدهند. تکنولوژی های جدید نظیر سرویس mesh و Istio رشد کرده و تقویت خواهند شد و اپلیکیشنهای قدیمی را بوسیله اتصال به خدمات نوآورانهموجود در محیط های دیگر ارتقا خواهند بخشید.

هم زمان با حرکت شرکتها در مسیر پیشرفت با استفاده از سرور مجازی ، تغییر یا جایگزینی یکباره ی صدها هزار اپلیکیشن قدیمی به صرف هزینه و زمان بسیار زیادی نیاز دارد . سال ۲۰۱۹ زمانی است که شرکتها لازم است بدانند که این تغییر به سادگی جابجایی و انتقال باپلیکیشن ها از جایی به جای دیگر نیست، بلکه برای آنکه بتوانند به خوبی از پس انبوه اپلیکیشنهای قدیمی بربیایند ، به برنامه ریزی دقیق و و زمان و منابع قابل توجه مالی نیاز دارند.

 

شفافیت و قابل درک بودن داده ها در سراسر پلت فرمها ضروری خواهد بود.

با توسعه نرم افزارهای کسب و کار و استقرار آنها در محیطهای با چند سرور ابری، نو آوری های زیادی در زمینه سیستم های مدیریت سرور انجام خواهد شد که تا حدی سبب خلاصه تر و کوچک تر شدن سرور ابری و ظهور میکروسرویس می گردد . از آنجا که کوبرنیتیز سبب افزایش سرعت در ترکیب ، به کارگیری و تغییر اپلیکیشنها می شود ،می توان آن را مصداق بارز این موضوع دانست.

با وجود اینکه این پیشرفتها برای رسیدن به محیط چند سرور ابری ضروری است، اما هنوز مسئله ی داده ها و اپلیکیشن هایی که اطلاعات خود را از این داده ها به دست می آورند ، وجود دارد. شرکتها ، به دلیل فاصله ی زمانی ، مقررات و یا حجم بالای داده ها ، اغلب نمیتوانند و یا نمیخواهند که مقادیر زیادی از داده را جابجا کنند. این عدم تمایل اغلب در تضاد با تمایل به استقرار و مدیریت برنامه ها در انواع data center خصوصی، سرورهای ابری و edge است . در سال آینده ما شاهد توانایی اپلیکیشن ها در دسترسی به اطلاعات از راه دور و در مراکز دیگر خواهیم بود

 

کار در edge سرور ابری نیازهای جدیدی همچون رایانش ذخیره سازی، امنیت و تحلیل ایجاد خواهد کرد .

استفاده از edge به دلیل موقعیت داده ها ، زمان تاخیر کم و نگرانی هایی که در مورد حفظ حریم خصوصی وجود دارد ، افزایش خواهد یافت. در سال جدید پردازش داده ها به لایه های بیرونی سرور ابری (edge) و منبع داده ها نزدیکتر خواهد شد تا تأخیر در اجرای اپلیکیشنها را به حداقل برساند. گسترش دستگاه ها و نیاز سازمانها به ارائه ی خدمات تقریبا real-time محدوده ی پردازش را هر چه بیشتر به سمت لایه های بیرونی شبکه (edge) سوق می دهد. شرکتها باید درباره چگونگی استفاده از قابلیتهایی که جایی فراتر از مرکز داده، در سراسر شبکه های WAN و بطور فزاینده ای در فضاهای کوچکتر edge سرور ابری ، نزدیک به کاربر نهایی یا محل جمع آوری داده ها، وجود دارند، بیندیشند . انجام این کار منجر به تصمیم گیری سریعتر شده ، و نو آوری سریع تر را نیز به دنبال خواهد داشت.

 

سرورهای ابری تحت مدیریت محلی، به سرویسهای خود شتاب بیشتری خواهند داد .

تکنولوژی که به محدوده ی لبه ی سرور ابری منتقل شده است ،مدلی از انتقال کسب و کار را ایجاد می کند که بوسیله ارائه دهنده های سرور ابری ، هدایت می شود . با توجه به اهمیت دیتاسنترهای داخل سازمانی ، انتظار خواهیم داشت که از نظر کسب و کار ، نوعی تعادل طبیعی در حجم کاری توزیع شده بین دیتاسنترها و سرور مجازی وجود داشته باشد. سال ۲۰۱۹ شیوه های جدیدی را برای ارائه خدمات سرورهای ابری تحت مدیریت محلی چه به صورت مجموعه های نرم افزاری و چه به صورت شیوه های شبه سخت افزاری به همراه خواهد داشت و بدین ترتیب افق بسیار وسیعی در دیدگاه مشتری به سرور ابری به عنوان یک سرویس مدیریت شده خواهد داد. می توانیم به Microsoft AzureStack, Google Cloud Services Platform (CSP) و AWS Outposts را می توان نمونه های ابتدایی از این دست دانست.

 

سرمایه گذاری بر روی AI/ML در زمینه ی سرور ابری افزایش خواهد یافت. AI (هوش مصنوعی) و ML ( یادگیری از طریق ماشین) از زمینه های قوی در افزایش نوآوری در عرصه ی تکنولوژی هستند.

شرکتها از AI/ML استفاده می کنند تا از طریق بهینه سازی دیدگاهها ، اتوماسیون ، تشخیص ها و هزینه ها سبب بهبود نتایج کسب و کار شوند. اغلب شرکتها همچنان در هر دو زمینه ، یعنی هم سیستمهای داخل سازمانی و هم AI مبتنی بر سرور ابری سرمایه گذاری می کنند. این شرکتها در مسیر خود بخشی از استراتژی خود را بر اساس بررسی جایگاه و عملکرد AI در هدایت آنها به سمت نوآوریهای بیشتر ، قرار می دهند.

 

انتظار بیشتری وجود خواهد داشت که datacenter و سرور ابری عمومی به عنوان یک بخش واحد عمل کنند.

ایجاد یک جریان روان از منابع داده ها بین سیستمهای داخل سازمانی و سرور ابری عمومی از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. شرکتها از یک سو شاهد گسترش مدام دیتاسنترهای خصوصی هستند و از سویی دیگرمیزان پذیرش خدمات سرور ابری عمومی را به صورت گسترده ای افزایش می دهند. آنها به دنبال ایجاد یک مدیریت مشترک و حکمرانی مبتنی بر سیاست در محیط های چند رسانه ای خود می باشند تا بتوانند به سادگی و ایمن نوآوری، استقرار و مدیریت برنامه ها را با سرعت شتابان افزایش دهند.

ابر سرور یک کاتالیزور مهم برای تغییر اینکه چگونه شرکتها در فضای کسب و کار جهانی در حال تغییر هستند است هیچ نشانه ای از سقوط در سال ۲۰۱۹ را نشان نمی دهد این یکی از راههایی است ک شرکتهاآینده ی کسب و کارشان را تثبیت میکنند اپلیکیشن ارائه میکنند و سریع تر از قبل حرکت میکنند

 

اکوسیستم کوبرنیتیز رشد خواهد کرد و باعث نوآوریهای بسیار خواهد شد.

نوشته مشابه

ثبت نظر