• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

ساخت دیتابیس در پلسک

ساخت دیتابیس در پلسک

ساخت دیتابیس در پلسک

 

ایجاد یک پایگاه داده در کنترل پنل پلسک

Plesk توانایی ایجاد پایگاه داده های MySQL را در هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز را دارد. اگر شما نیازهای اضافی را خریداری کنید ، آن را نیز می توانید به سرورهای PostgreSQL و MSSQL برای ایجاد هر دو نوع پایگاه داده؛ PostgreSQL فقط به طور معمول در لینوکس یافت می شود، و MSSQL فقط برای ویندوز میزبانی می شود. پانل های کنترل پایگاه داده مبتنی بر وب شخص ثالث به Plesk ساخته شده اند و Plesk به طور خودکار شما را در یکی از موارد مربوطه ثبت می کند، زمانی که می خواهید یک پایگاه داده را از طریق اینترنت از یک محل که ممکن است اتفاق بیفتد به کامپیوتر خودتان نرسد؛ در مورد پایگاه داده های MySQL، PHPMyAdmin به شما اجازه می دهد تا هر پایگاه داده MySQL را مدیریت کنید که ممکن است در وب سایت میزبانی وب سایت Plesk شما میزبانی شده باشد – اگر شما در پلت فرم ویندوز میزبان هستید و از پایگاه داده های مایکروسافت SQL استفاده می کنید، ASP.NET Enterprise مدیر به شما اجازه می دهد برای مشاهده و مدیریت هر پایگاه داده MSSQL که شما تحت حساب کاربری خود میزبانی کرده اید، عرضه می شود.

 

در اغلب موارد شما با استفاده از یک پایگاه داده با صفحه وب پویای وب سایت در وب سایت خود، به طوری که وب سایت شما قادر به برقراری ارتباط با پایگاه داده است، بنابراین می تواند داده ها را نمایش داده شود، همچنین ذخیره آن در پایگاه داده، به طوری که آن به راحتی می توانید دوباره دسترسی پیدا کنید. Plesk همچنین به شما امکان می دهد تا کاربران را ایجاد کنید تا بتوانید پایگاه های ایجاد شده توسط اسکریپت هایی که در فضای وب خود ایجاد کرده اید دسترسی پیدا کنید. بدون این کاربران پایگاه داده، اسکریپت ها و برنامه های دیگر که می خواهید برای دسترسی به پایگاه داده یا پایگاه های داده خود استفاده کنید، قابل استفاده نخواهد بود زیرا نمی توانند به پایگاه داده دسترسی پیدا کنند.

 

از آنجا که Plesk توانایی ایجاد پایگاه های چندگانه در بسیاری از پلت فرم های مختلف پایگاه داده را به شما می دهد توانایی میزبانی بسیاری از برنامه های مختلف وب را در تعدادی از زبان های برنامه نویسی سمت سرور مجازی به طوری که برنامه های کاربردی که شما ایجاد می توانید به راحتی با پایگاه داده ارتباط برقرار که در وب سایت میزبانی اشتراک Plesk خود ایجاد کرده اید.

 

برای ایجاد یک پایگاه داده MySQL از داخل Plesk، ابتدا باید به پانل کنترل میزبانی برای دامنه ای که می خواهید پایگاه داده جدید MySQL را ایجاد کنید، حرکت کنید. اگر نمی دانید چگونه می توانید راه خود را برای پانل کنترل میزبانی برای دامنه ای که میخواهید یک پایگاه داده جدید MySQL ایجاد کنید، باید نگاهی بیندازید به این مقاله؛ در مقاله ذکر شده است شما همچنین سایر آموزش های مرتبط با Plesk را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند وب سایت جدید خود را در سایت خود در وب سایت میزبانی وب Plesk خود دریافت کنید.

 

یکی از چیزهایی که باید توجه داشته باشید این است که توانایی ایجاد پایگاه داده های MSSQL یا PostgreSQL در نسخه های ویندوز و لینوکس Plesk به واسطه مجوز Plesk که میزبان وب شما در سرور مجازی میزبانی وب شما نصب شده است، مستقل است. به عنوان مثال، برای یک میزبان وب هزینه ای برای خرید یک مجوز Plesk هزینه می کند که به آنها و مشتریانشان امکان دسترسی به امکانات ایجاد و مدیریت پایگاه داده MSSQL را می دهد و همانند می تواند برای PostgreSQL اعمال شود، هرچند که یک موتور پایگاه داده ای نیست امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برنامه های مدیریت شخص ثالث برای پایگاه های داده ای که در Plesk ایجاد شده اند وابسته به آنچه میزبان وب شما در سرور مجازی میزبان شما نصب کرده است، یعنی اگر شما نمی خواهید از یک برنامه خاص استفاده کنید، ممکن است مجبور شوید از آن استفاده کنید با استفاده از یک سیستم مدیریت پایگاه داده مبتنی بر دسکتاپ، و این تمایل دارند ویژگی های بیشتری از سیستم های مبتنی بر وب داشته باشند، به این معنی که شما کنترل بیشتری بر پایگاه داده های خود خواهید داشت.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر