• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

تجربه کار با پنل هاستینگ Virtualmin

تجربه کار با پنل هاستینگ Virtualmin

پنل هاستینگ Virtualmin سرویس جدید و جالبی است که توسط جامعه متن باز حمایت میشود, شاید از نظر امکانات منسجم شاید به پای پنل های حرفه ای مثل سی پنل نرسد, اما امکانات آن واقعا رضایت بخش به نظر می آید.

 

تجربه کار با پنل هاستینگ Virtualmin

 

نصب آن به سادگی اجرای دو دستور و اندکی کانفیگ پیرامون آن انجام میگیرد و شاید از پنل های دیگر مثل سی پنل و دایرکت ادمین آسان تر باشد, ایجاد پلن های مختلف هاست, تعیین محدودیت ها, کانفیگ DNS و بسیاری از خدمات دیگر به سادگی از طریق محیط تحت وب آن قابل انجام است و پس از نصب نیاز چندانی به استفاده از خط فرمان وجود ندارد.

 

برای نصب این پنل میتوانید از راهنمای زیر استفاده کنید:

www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-virtualmin-with-webmin-lamp-bind-and-postfix-on-ubuntu-16-04

 

پس از نصب دو ابزار webmin و Virtualmin در یک محیط یکپارچه قابل سوییچ در اختیار شما قرار میگیرد .

 

ابزار webmin برای مدیریت خود سرور  و مانیتورینگ سخت افزار استفاده میشود که میتوانید تصویری ااز آنرا در زیر مشاهده فرمایید:

تجربه کار با پنل هاستینگ Virtualmin

 

مدیریت قدرتمند آپدیت ها, و اتصال خودکار سایت های شما به AWstats از امکانات جالب توجه webmin میباشد که قابلیت بررسی آمار بازدید را به تفکیک جزییات در اختیار شما قرار میدهد.

 

یکی دیگر از امکانات دوست داشتنی این پنل نصب خودکار وردپرس, WHMCS و سایر اسکریپت های معروف تنها با چند کلیک میباشد, حتی Django هم در پنل نسخه professional با چند کلیک قابل نصب است.

 

اما پنل Virtualmin برای مدیریت هاست ها و سایت های شماست, همچنین اکانت های ایمیل را به خوبی میتوانید از این پنل مدیریت نمایید.

 

جالب اینجاست که در این پنل شما اسمی از host  یا هاست نمیبینید .

 

در این پنل به هاست virtual server گفته شده و به ساب دامین های آن Sub server گفته میشود. که ممکن است در ابتدای کار کمی موجب گیج شدن شما شود, اما خیلی زود به آن عادت میکنید .

شاید این نام گذاری به خاطر وجود ابزار Cloudmin باشد که میتواند جهت مدیریت سرور مجازی تحت KVM با ویرچوال مین یکپارچه شود.

مدیریت فایل ها نیز از طریق فایل منیجر دوست داشتنی virtualmin به سادگی قابل انجام است.

 

فایل های بکاپ سی پنل به سادگی بر روی ویرچوال مین قابل بازگردانی است و بنابراین در مهاجرت از سی پنل به ویرچوال مین مشکلی نخواهید داشت.

(در اخرین انتقال طی یک ساعت چند اکانت را به سادگی از سی پنل به ویرچوال مین انتقال دادیم)

نوشته مشابه

ثبت نظر