تبلیغات کلیکی یا PPC چیست ؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۵-۰۸

تعریف تبلیغات کلیکی یا PPC با نوین هاست : جذب افراد به وب سایت شما هر ساله سخت تر می شود. زیرا سایت های بیشتری در اینترنت ظاهر می شوند و همه سعی در جذب مشتری دارند. پس چگونه رقابت کنیم؟ یکی از راه ها ، پیاده سازی تبلیغات PPC است، همچنین به عنوان تبلیغات Pay-Per-Click شناخته می شود. با نوین هاست همراه باشید با توضیحاتی در این باره!

تبلیغات کلیکی چیست ؟

 تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک چیست؟

اصل تبلیغ PPC این است که هر بار که مشتری روی لینک تبلیغ کلیک می کند، مبلغی به وسیله صاحب آگهی پرداخت می شود تا سرویس دهنده اینترنت به یک وب سایت خاص هدایت شود. در هنگام ایجاد آگهی این باید نقطه قوت محوری باشد زیرا شما نیاز به انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود دارید. به طور کلی، صاحب وب سایت به دنبال PPC بر روی این کلمات کلیدی پیشنهاد می دهد و از آنها به عنوان اساس تبلیغات استفاده می کند.

همانطور که تبلیغ کنندگان فقط سرور مجازی را هنگامی که آگهی را کلیک می کنند پرداخت می کنند. ایده این است که با دقت تمرکز تبلیغات خود را برای افزایش بازدید سایت و جذب خریداران بالقوه از بازار هدف خود را.

توجه: قیمت کلمات کلیدی و عبارات می تواند بسته به موتور جستجو و رقابت برای کلمات کلیدی و عبارات خاص که بعد از آن استفاده می کنید متفاوت باشد. از آنجایی که شرکت های زیادی که خدمات PPC را ارائه می دهند، از جمله بازیکنان مهم مانند گوگل، یاهو، بینگ و فیس بوک، شما قبل از اینکه به یک فرد متعهد شوید، مشغول انجام تکالیف خود باشید.

منابع تبلیغات کلیکی

در حالی که تصمیم گیری در مورد اصطلاحات و / یا تصاویر برای تبلیغ شما، شما همچنین باید هدف قرار دادن جغرافیایی، تنظیم بودجه و کلاه، و تصمیم گیری در قالب یک آگهی. همانطور که ذکر شد، شما ممکن است ترجیح دهید تمام متن تبلیغات و یا مایل به اضافه کردن گرافیک برای ایجاد یک بنر. تبلیغات گرافیکی می تواند بسیار محبوب باشد زیرا از جزئیات متن بهره مند می شوند و در عین حال تجسم بصری نیز فراهم می کنند. تعدادی از فرمت های بنر وجود دارد. آیا یکی از موارد زیر به شما مربوط می شود؟

 • آگهی ها – تبلیغات افقی
 • آگهی های عمودی – تبلیغات عمودی
 • آسمان خراش ها – نسخه بلندتر از بنر عمودی
 • مستطیل آگهی – همانطور که نشان می دهد
 • دکمه ها – کوچکتر از آگهی بنر
 • مناسب بودن سفارشی – آگهی هایی که به نظر می رسد به نظر سایت شما بستگی دارد

بسته به طراحی سایت ، بودجه و شرایط خاص تبلیغاتی، شما قادر خواهید بود تا در یک قالب تبلیغاتی مناسب PPC ترسیم کنید.

هنگامی که کمپین تبلیغاتی PPC در حال اجرا است (به عنوان مثال، با استفاده از Google AdWords)، خواهید دید که آن را به عنوان یک لینک حمایت شده در بالای صفحه نتایج جستجو (SERP) نمایش داده می شود. با توجه به لیست های جستجوی عالی، آنها به تماشاگران بیشتر اهمیت می دهند.

PPC Adwords

در هنگام انجام تحقیقات خود به Google AdWords نگاه کنید، توجه داشته باشید که ابزارهای رایگان آنلاین رایگان برای شروع آماده هستند. برآوردگر ترافیک اطلاعات خاصی را هنگامی که شما کلمات و عبارات خود را ارسال می کنید، فراهم می کند. یک منبع عالی، آن را به شما اجازه می دهد مکان و زبان مقصد را انتخاب کنید و اطلاعات جستجوی بسیار مهم را از جمله:

 • جستجوی ماهانه جهانی
 • جستجوی ماهانه محلی
 • میانگین تخمینی CPC (هزینه هر کلیک)
 • موقعیت تبلیغ تخمینی
 • برآورد روزانه کلیک
 • هزینه روزانه تخمینی

این اطلاعات اصلی شما را به تصمیم گیری در مورد انتخاب کلمات کلیدی، هزینه های تقریبی روزانه، بودجه بندی و رقابت برای کلمات کلیدی و عبارات شما بهتر می کند.

محبوبیت روش تبلیغات PPC تنها محدود به موتورهای جستجو نشده و به رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک گسترش یافته است . حتی زمانی که تنها با توجه به تعداد دوستان فعلی فیس بوک خود، سهولت شبکه و بازار کاربران بالقوه پلتفرم، پتانسیل و هزینه یابی تبلیغات فیس بوک بسیار جذاب است.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه