اینترنت اشیا چیست و چه کاربردی دارد ؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۶-۰۸

یکی از کلمات کلیدی در حال حاضر، تحت عنوان ” اینترنت اشیا ” است . معمولا به اختصار “iot” گفته میشود. این اصطلاح در دهه ۱۹۹۰ توسط بنیانگذار مرکز خودکار شناسایی MIT، کوین اشتون، که بخشی از یک تیم تحقیقاتی بود به دنبال چگونگی ارتباط روزمره با اینترنت بود. آنچه در ادامه است تجزیه و تحلیل از آنچه IOT است. چه کارهایی انجام می دهد، و آنچه که ما می توانیم از آن در آینده انتظار داشته باشیم. با نوین هاست همراه باشید!

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یا IOT چیست؟

اینترنت بیشتر از یک شبکه کامپیوتری نیست. بعضی از این رایانه ها به هاستینگ می پردازند که سرور هایی دارند که زیرساخت های هاست را در اختیار دارند. برخی از این رایانه ها در خانه های میلیاردی از کاربران اینترنت قرار دارند. که از رایانه های شخصی خود برای بازدید از وبسایت های مورد علاقه خود استفاده می کنند. از ویدیوی گاه به گاه لذت می برند و با دوستان خود در فیس بوک گپ می زنند.

حالا تصور کنید که همانطور که کامپیوتر متصل به اینترنت است ، وسایل روزمره نیز قادر به اتصال به اینترنت بودند.

برای مثال یخچال خود را در نظر بگیرید. شما در محل کار هستید اما بچه ها در خانه هستند. آنها قبل از اینکه به خانه برسید، می خواهند از کوکا کولای شما بخورند . تا سفر خود را به محلی ۷-۱۱ برگردانید تا یک بسته جدید را انتخاب کنید. حالا تصور کنید که یخچال شما به اینترنت متصل شده است. و به محض اخذ بطری آخر، شما یک ایمیل دریافت می کنید. و به شما می گوید که ممکن است شما مایل به بازدید از ۷-۱۱ در خانه باشید تا کیک را انتخاب کنید.

این راه کارآمدتر خواهد بود این اساسا مفهوم پشت IoT است. همه چیز به اینترنت ارتباط برقرار می کند که در صورت لزوم بازخورد و اطلاعات مربوطه را ارائه می دهد. در حال حاضر، اینترنت اشیا در دوران کودکی خود است و بیشتر از یک مفهوم از واقعیت باقی مانده است. این ایده هر چند به سرعت پیشرفت می کند.

مثالهای جاری از IOT در عمل وجود دارد؟

در سال ۲۰۱۴، گوگل Nest، پالو آلتو، تولید کننده مبتنی بر کالیفرنیا “ترموستات یادگیری”، یک دوربین و یک زنگ دود، هر یک از آنها می تواند با یکدیگر و خارج از شبکه محدود خود، ارتباط برقرار کند.

Thermostat Learning Nest مدیریت انواع مختلف سیستم های گرمایش و خنک کننده (گاز، برق، نفت، خورشیدی، و غیره) را مدیریت می کند. و باعث می شود آنها با هم کار کنند تا هزینه گرمایش و خنک سازی را بهینه کنند. به همین ترتیب Nest Cam با تلفن همراه شما ارتباط برقرار می کند. تا شما را قادر سازد تا در هنگام وقوع در خانه، در آنجا حضور نداشته باشید. علاوه بر این، هنگامیکه دود سیگنال Nest دود یا CO2 را تشخیص می دهد، Nest Thermostat را خاموش می کند تا از مشکلات بیشتر جلوگیری شود. این نوع ارتباطات دارای مزایای آشکار است.

آیا فقط در خانه تاثیر می گذارد؟

در حال حاضر تصور کنید اگر ماشین آلات صنعتی می توانند با یکدیگر برای تنظیم عملکرد برای حداکثر بهره وری صحبت کنند. یا سنسورهای هواشناسی می تواند عملیات در فرودگاه ها را قبل از حمله های طوفان متوقف کند.

تصور کنید اگر سنسورهای جاده ای و چراغ های راهنمایی به این اندازه متصل شده باشند. که بتوانند ترافیک را به منظور حداکثر بهره وری جاده بدون درگیر شدن با انسانی تغییر مسیر دهند. این پتانسیل اینترنت اشیا است، اما در حال حاضر، آن را در مراحل نوزاد است.

کدام مناطق بیشترین تاثیر را بر IoT می گذارد؟

IoT هر جنبه ای از کسب و کار و زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار می دهد، اما در جایی که IoT پتانسیل بلافاصله قابل تشخیص است. در مراقبت های بهداشتی قرار دارد. در حال حاضر با نظارت بر عادات روزانه کاربران – مصرف غذا، خواب، استراحت، ورزش، و غیره – سیستم های IoT تعدادی از پیشنهادات خود را در مورد چگونگی بهبود سلامت فردی ارائه می کنند. این همچنین بازخورد را برای پزشکان و کارکنان بهداشتی فراهم می کند که پس از آن هر گونه اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار می دهند.

همانطور که IoT توسعه می یابد، همچنین توان بالقوه فوق العاده ای برای مراقبت از مردم خواهد بود. داشتن Fitbit که می تواند با شماره ۹۱۱ تماس بگیرد، زمانی که شما دچار حمله قلبی می شوید، بدون کشش تخیل، بسیار مفید خواهد بود!

پس چطور به خرید هاست مربوط می شود؟

اساسا، محاسبات ابری می شود موضوعی است که اینترنت اشیا را با هم می کشد. برای اینکه بتوانید جلوی اتاق خود را در حالی که در تعطیلات در برمودا هستید، به اینترنت نیاز دارید. اگر شرکت شما در حوزه ابر مشغول فعالیت باشد، شما به خوبی می توانید از IoT به عنوان پیشرفت، به ویژه در زمینه های ذخیره سازی ابر استفاده کنید. آن را دوست یا نه، شما درگیر خواهید شد، پس اکنون وقت خود را آماده کنید.

پس این چه اندازه وسیع خواهد بود؟

هر ارتباطی بین دستگاههایی که احتمالا می توانید تصور کنید، احتمالا طی ۵ تا ۱۰ سال آینده یک واقعیت تبدیل خواهد شد. مفهوم کنونی خانه های هوشمند به محل کار و سپس جهان به طور کلی منتقل خواهد شد و ابر به رسانه ای می اندازد که همه اینها را با یکدیگر هماهنگ می کند. برای هاست های وب درگیر در ابر، شما در آستانه چیزی واقعا شگفت انگیز هستید. روز را آسان بگیر!

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه