انتخاب سیستم عامل لینوکس برای سرور مجازی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۹-۲۶

نحوه انتخاب سیستم عامل لینوکس برای سرور مجازی با نوین هاست :

دسته اول: CentOS, Debian & Red Hat Linux

اگر تصمیم به استفاده از سیستم عامل لینوکس در سرور مجازی خود دارید، خوشحال خواهید شد که بدانید گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. البته، ضروری است که شما قبل از اینکه سیستم عامل خود را انتخاب کنید ، به بررسی گزینه های مختلف موجود در این پست بپردازید تا مزایا و معایب هر توزیع لینوکس را بدانید. برای اینکه همه چیز را برای شما راحت تر کنیم، گزینه های محبوب تر را برای کمک به شما برای شروع به کار لیست کرده ایم. با ما همراه باشید!

سرور مجازی

سرور مجازی CentOS

CentOS یک توزیع لینوکس است که عمدتا رایگان و جامعه پشتیبانی می شود. این سیستم عامل بر روی Red Hat Enterprise Linux تمرکز دارد. یک CentOS سرور مجازی نرم افزاری به کیفیت سازمانی را به صورت رایگان ارائه می دهد و کاربران را قادر می سازد تا خدمات با کیفیت بالا سرور مجازی را با هزینه کم تجربه کنند. کاربران فقط باید برای برنامه های میزبانی خود پرداخت کنند.

سیستم عامل CentOS مزایای متعددی نسبت به سایر سیستم عامل های لینوکس سرور مجازی دارد. برای یک سیستم عامل CentOS 100 درصد رایگان است. دوم، شما می توانید با توسعه دهندگان تماس بگیرید تا اشکالات را گزارش کنید و مشکلات مختلفی را با آنها در میان بگذارید که با آنها دارید و نیاز به کمک دارند و همیشه به شما پاسخ خواهند داد. شما همچنین دارای یک انجمن کاربر بزرگ برای مشورت با، در صورتی که ممکن است در مورد چیزهای مختلف گیر کرده و یا فقط می خواهید ببینید چه چیز شما می توانید با این سیستم عامل انجام دهید. علاوه بر این، شما دارای تعداد زیادی از گزینه های پشتیبانی است که برای شما در دسترس است که می توانید به صورت رایگان استفاده کنید. در نهایت، بسته های خطا QAed وجود دارد که آزمایش و ساخته شده در سرعت سریع هستند.

سرور مجازی Debian

سرور مجازی دبیان یکی دیگر از پلت فرم منبع آزاد است که با کیفیت بالا طراحی شده توسط پروژه گنو. این نرم افزار خاص سرور مجازی لینوکس بسیار انعطاف پذیر است، به شما امکان کنترل کامل بر محیط شما را می دهد و تنظیم و پیکربندی بسیار آسان است. علاوه بر این، دبیان شما را قادر می سازد تا مقادیر بالایی از ترافیک را در سرورهای خود داشته باشید بدون اینکه عملکرد کمتری را به حداقل برسانید. شما می توانید تعداد زیادی از سایت ها را میزبانی کنید و تعدادی از کارها را انجام دهید بدون اینکه با بار بار مشکل ایجاد کنید. اگر شما یک توسعه دهنده هستید، شما دبیان را دوست دارید در این که این سرور مجازی اجازه می دهد تا برای انعطاف پذیری مطلوب، شما می توانید تعدادی از برنامه های کاربردی خود را برای سفارشی کردن محیط سرور مجازی خود را.

در انتخاب سیستم عامل لینوکس برای سرور مجازی ، لینوکس دبیان نیز با حمایت برجسته پشتیبانی می کند. شما می توانید تعداد زیادی از پشتیبانی رایگان را از طریق IRC، لیست کاربران و انجمن ها پیدا کنید و حتی می توانید با خود برنامه نویس صحبت کنید. و آخرین، اما نه کم، آن را ایده آل برای یک محیط میزبان سرور مجازی مناسب است.

سرور مجازی RedHat

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 100 درصد پایدار است و بسیار خوب عمل می کند. به عنوان یک واقعیت، آن را پایدار تر و بهتر از سیستم عامل های ویندوز مایکروسافت است. Red Hat Linux سرور مجازی پشتیبانی از یک مجموعه گسترده ای از برنامه های کاربردی را فراهم می کند و همچنین از تعدادی از هیپنوایزورها، معماری های سخت افزاری و ابرها پشتیبانی می کند. آخرین نسخه Red Hat 6، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به نسخه های قبلی ارائه می دهد. نسخه ۶ همچنین اجازه می دهد تا کاربران مقدار بیشتری از کنترل خود را بر روی محیط های خصوصی سرور مجازی خود داشته باشند. تعداد زیادی از شرکت ها به Red Hat اعتماد دارند زیرا این یک سرور مجازی بسیار قابل اعتماد است.

در حالی که تعدادی از مزایای استفاده از Red Hat وجود دارد، برخی از معایب وجود دارد. برای یک، به نظر می رسد مشکل پیدا کردن مقدار زیادی از اطلاعات، و هزینه برای استفاده از آن وجود دارد. شما باید اشتراک خود را از Red Hat خود یا از یکی از فروشندگان خود دریافت کنید.

دسته دوم: Fedora, openSUSE & Ubuntu

Fedora

فدورا یکی دیگر از توزیع لینوکس بسیار قدرتمند و رایگان است که در میان بسیاری از توسعه دهندگان محبوب است. توسعه دهندگان عاشق چگونگی حرکت و راه اندازی آن بسیار آسان هستند. همانند بسیاری از نرم افزارهای منبع باز، جامعه کاربر نقش بسیار مهمی ایفا می کند. توسعه دهندگان می توانند در مورد مسائل با یکدیگر بحث کنند و می توانند با هم برای یافتن راه حل برای مشکلات کار کنند. توسعه دهندگان همچنین می توانند به یکدیگر کمک کنند تا چیزهای جدیدی در مورد فدورا یاد بگیرند. این امر برای کاربرانی که در سطح مبتدی و متوسط هستند مفید است.

مزایای متعددی برای استفاده از فدورا وجود دارد. برای یک، فدورا بسیار انعطاف پذیر است. فدورا دارای مجموعه ای از ابزارهایی است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا نسخه های خود را از سیستمعامل ایجاد کنند و آنها را به دیگران توزیع کنند. این ابزار ها اجازه می دهد تا خلاقیت نشان داده شود. دوم، فدورا ۱۰۰ درصد امن است. و بر خلاف اوبونتو، فدورا دارای فایروال است که درست از جعبه کار می کند و برای پیکربندی بسیار آسان است.

OpenSUSE

OpenSUSE، همچنین منبع آزاد و باز، یک سیستم عامل لینوکس بسیار پایدار و امن است. جدیدترین نسخه عرضه شده با ویژگی های ارائه شده، ارائه یک ابزار کامل برای توسعه دهندگان است که آنها را قادر به سفارشی کردن تجربیات خود را. در حالی که این سیستم عامل خاص برای میزبانی سرور مجازی بسیار عالی است، ممکن است متوجه شوید که زمان دشواری پیدا کردن اطلاعات پشتیبانی در وب را دارید. اطلاعات به همان خوبی با برخی توزیع های لینوکس دیگر قابل دسترسی نیست. شما باید بیشتر از چیزی که باید بدانید، مستقیما به پروژه openSUSE بروید. همچنین اگر بخواهید از آن استفاده کنید، باید پروژه را برای کسب آزادی نیز مشورت کنید. البته، شما می توانید یک برنامه میزبانی که شامل این سیستم عامل از شرکت های مختلف می باشد، خریداری کنید.

اوبونتو

در نهایت، اوبونتو وجود دارد. اوبونتو رایگان است و منبع باز است، و آن را بسیار در میان توسعه دهندگان محبوب است. اوبونتو بسیار ساده و آسان برای استفاده است، زیرا به پیکربندی نیاز دارد. علاوه بر این، به دلیل محبوبیت گسترده آن به عنوان یک سیستم عامل دسک تاپ، هیچ مشکلی در یافتن اطلاعاتی در مورد اوبونتو وجود ندارد. شما می توانید هر چیزی که نیاز دارید را فقط در عرض چند دقیقه با جستجوی آنلاین ساده پیدا کنید.

در حالی که اوبونتو محبوبیت فراوانی دارد و بسیار دوست داشتنی است، یک مشکل کوچک برای استفاده از این سیستم عامل برای سرور مجازی وجود دارد. ویژگی های امنیتی، مانند فایروال، در ابتدا موجود نیستند. ممکن است لازم باشد که آنها را نصب کنید و آنها را کاملا پیکربندی کنید تا مطمئن شوید که سرور مجازی شما کاملا امن است. و اگر چه برای دسکتاپ شما بهینه سازی شده، ممکن است برای محیط میزبانی کاملا مناسب نباشد. ممکن است بخواهید به جای یک سرور مجازی دبیان را انتخاب کنید.

در حال حاضر مهم نیست که چه لینوکس سرور مجازی شما تصمیم به استفاده از آن، مبتدیان ممکن است بخواهید یک کنترل پنل سرور مجازی مانند Plesk یا cPanel نصب کنید تا به بسیاری از تنظیمات و مدیریت سرور مجازی لینوکس کمک کنید. چنین پانل های کنترل مقدار زیادی از منحنی یادگیری را حذف می کند. با تمام این اطلاعات در دست، اکنون می توانید تصمیم گیری آگاهانه درباره نحوه تنظیم سرور مجازی خود و تجارب خود را با توجه به نیازهای خود و موفقیت کسب و کار خود انجام دهید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه