امنیت در سراسر زنجیره ی اجرای اپلیکیشن

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۷-۱۰-۳۰

یکی از خدماتی که سرور مجازی ابری با استفاده از سیستم سرور ابری عمومی بر پایه ی OpenStack به شما ارائه می کند ، این است که می توانید به راحتی و بدون آنکه ذهنتان درگیر زیرساختهای لازم باشد ، بر روی اپلیکیشن خود کار کنید. با استفاده از این سرور ابری ،شما هر آنچه را که لازم دارید و در هر زمان که به آن نیاز دارید ، استفاده می کنید و فقط بهای چیزی را که واقعا استفاده کرده اید ، پرداخت می کنید.

 

 

امنیت در سراسر زنجیره ی اجرای اپلیکیشن

یکی از خدماتی که سرور مجازی ابری با استفاده از سیستم سرور ابری عمومی بر پایه ی OpenStack به شما ارائه می کند ، این است که می توانید به راحتی و بدون آنکه ذهنتان درگیر زیرساختهای لازم باشد ، بر روی اپلیکیشن خود کار کنید. با استفاده از این سرور ابری ،شما هر آنچه را که لازم دارید و در هر زمان که به آن نیاز دارید ، استفاده می کنید و فقط بهای چیزی را که واقعا استفاده کرده اید ، پرداخت می کنید.

با این حال سرور ابری نقشی فراتر از تنها ارائه ی زیر ساخت به عنوان سرویس (IaaS) ایفا می کند. با استفاده از OpenStack شما یک دیتاسنتر نرم افزار تعریف شده و کامل (SDDC) در اختیار دارید. شما خودتان می توانید تمام زیرساختهای لازم را به گونه ای پیکربندی کنید که به سرویس IT مناسب و دلخواه خود دست پیدا کنید. می توانید کار ذخیره ، شبکه بندی و رایانش را هم از طریق سرویس واسه ای Horizon و هم از طریق API مدیریت کنید. می توانید زیرساختهای خود را به صورت دستی و یا اتوماتیک از طریق اپلیکیشن و یا با استفاده از تجهیزات مدیریت کنید.

 

در هنگام استفاده از VPN هیچ تضمینی برای اجرای مطلوب اپلیکیشن وجود ندارد

در زمان استفاده از OpenStack شما می توانید با جداکردن شبکه های متقابل ، اپلیکیشن یا اپلیکیشن های خود را به چند بخش تقسیم کنید. علاوه بر این ، شما می توانید برای اینکه مشخص کنید که کدام یک از سرورها یا سرویس ها می توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند ، از یک تیم امنیتی کمک بگیرید. این همکاری به شما این امکان را می دهد که سطح قابل قبولی از امنیت را در محیط OpenStack برقرار کنید ، اما این امنیت فقط در داخل OpenStack برقرار می شود.

اگر بخواهید که در دفتر خود و از طریق یک شبکه ی ایمن کار کنید و یا از استراتژی multi-cloud استفاده کنید ، خیلی زود تحت کنترل اتصالات سرور اختصاصی ,سرورمجازی (VPN) قرار می گیرید. یکی از ایرادات سرور اختصاصی ,سرورمجازی آن است که باید به صورت جداگانه اجرا و مدیریت شود و این کار نیاز به داشتن زمان زیاد و دانش اختصاصی در این زمینه دارد. با این وجود ، از آنجا که این ارتباط از طریق اینترنت برقرار می شود ، نمی توان اجرای صحیح و دقیق اپلیکیشن را تضمین کرد.

 

محیط اپلیکیشن multi-cloud معمولا به این معنی است که این اپلیکیشن ها از طریق یک یا چند سرور ابری عمومی با یکدیگر ارتباط داشته باشند.این ارتباطها احتمالا real-time هستند ، به گونه ای که تأخیر در یک ارتباط زمینه ای در تمام چرخه ی کار اپلیکیشن قابل مشاهده است و بر تجربه ی کاربر در استفاده از آن اپلیکیشن تأثیر مستقیم خواهد داشت. این امر می تواند هم برای کارمندان و هم برای کسانی که از اپلیکیشن شما استفاده می کنند ، آزار دهنده باشد. چنانچه در فروشگاههای اینترنتی دیده شده است که اگر سرعت کافی در چرخه ی کار وجود نداشته باشد ، تعداد مشتریان به شدت افت می کند.

 

ارتباط مستقیم با سایر محیط ها

با استفاده از OpenStack Connect ، شما قادر خواهید بود تا به طور مستقیم از OpenStack به محیطهای دیگر متصل شوید. به عنوان مثال می توانید از OpenStack ،سرور اختصاصی ,سرورمجازی، به سرویسهای وب Amazon ، AWS Dirrect Connect ، و یا Microsoft Azure ، ExpressRoute ، متصل شد. حتی می توانید از دفتر خود با اپلیکیشن خود که بر روی OpenStack هست ، وصل شوید. با استفاده از OpenStack Connect با عدم برقراری تماس مستقیم از طریق اینترنت عمومی ( آدرسهای عمومی در نت ) شما می توانید ارتباطات ایمن تری داشته باشید.  اجرای اپلیکیشن

OpenStack Connect به شما این امکان را می دهد که به صورت مستقیم به سایر محیطها وصل شوید ، اما هنوز هم باید یک لینک برای این ارتباط ساخته شود. برای اتصال مستقیم سرور اختصاصی مجازی ابری OpenStack به سرورهای ابری عمومی نظیر Amazon Web Service و یا Microsoft Azure به یک سرویس اضافی دیگر نیز نیاز است. این سرویس اضافی را می توان از Signet یا دیگر سرویسهای برقراری ارتباط به دست آورد. سرور اختصاصی مجازی ابری امکانات بسیار دیگری نیز دارد. بی شک شما ارتباط اینترنتی محل کار خود را از طریق یک شرکت اینترنتی تأمین می کنید. در بسیاری از موارد به راحتی می توانید با استفاده از همان کانکشن موجود به OpenStack Connect نیز وصل شوید.

 

نیازها و احتیاجات خود را تعیین کنید

OpenStack Connect سرویسی است که برای برقراری ارتباط بین شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ارتباط بین محیط کار شما و دیگر سرورهای ابری عمومی تعیین کننده ی ثبات و عملکرد اپلیکیشن شماست. بنابراین مهم است که در زمان انتخاب یک شیوه ی انجام کار ، ابتدا به طور دقیق تمام نیازهای یک اپلیکیشن را بررسی کنید. صرف زمان کافی برای تهیه ی یک لیست کامل و دقیق و توجه به ارتباطات داخلی اپلیکیشن یا اپلیکیشنها ، بیشترین واکنش مناسب و عملکرد لازم را به همراه خواهد داشت.

این لیست بر اساس شیوه های که انتخاب می کنید ، موارد مورد نیاز شما را تعیین می کند.
زمانی که این راه ارتباطی آماده شود ، دسترسی مستقیم به محیط OpenStack خواهید داشت. این راه ارتباطی درست مانند یک در پشتی عمل می کند . این “در پشتی ” در پروژه ی OpenStack شما مانند یک شبکه ی OpenStack اضافی عمل می کند. شما می توانید اپلیکیشنهای خود را به این شبکه پیوند دهید و آنها را قابل دسترسی کنید.

همانطور که برای امنیت تمام OpenStack از تیم امنیتی کمک می گیرید ، می توانید از کمک همان تیم برای امنیت بیشتر این راه ارتباطی نیز بهره بگیرید. می توانید اپلیکیشن یا اپلیکیشنهای خود را چنان در دسترس کارکنان قرار دهید که گویی آن اپلیکیشن در محل کارتان و در شبکه ی خودتان اجرا می شود. چون که این راههای ارتباطی خارج از فضای اینترنت قرار دارند ، اطمینان بیشتری در مورد در دسترس بودن آنها خواهید داشت. شما دیگر مجبور نیستید تا وقت زیادی ، مانند وقتی که برای اتصال از طریق سرور اختصاصی, سرورمجازی ، لازم است ، صرف برقراری ارتباط کنید. این ارتباط به آن معنی است که دیگر نیازی به استفاده از Patch و آپدیت کردن سرور اختصاصی مجازی (VPN)نیست. اجرای اپلیکیشن

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه