مشارکت در انجمن وبسایت خود را افزایش دهید

زمان مطالعه: 5 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۸-۰۷-۰۳

انجمن های آنلاین مزیت های زیادی برای وبسایت و تجارت شما دارند. انجمن ها می توانند به شما در تعامل با مخاطبان و مشتریان خود کمک کنند و ایجاد یک اجتماع هم صنف در وب سایت شما را آسان تر کنند. با این حال ، اجرای یک انجمن آنلاین و فعال آسان نیست. در این مقاله ، ما در مورد چگونگی راه اندازی یک انجمن و اینکه انجمن چگونه می تواند به شما در ایجاد یک وب سایت جامع کمک کند پرداخته ایم. سپس ما در مورد پنج روش برتر برای مدیریت انجمن و تقویت تعامل بحث خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

 

برای جلوگیری از کم رنگ شدن انجمن وبسایت هنگامی که راه اندازی کردید ، می تواند به تعامل مکرر با جامعه کمک کند. علاوه بر این ، شما می توانید اعضا را به جایگاه های ویژه ارتقا دهید ، رویدادهایی در سطح جامعه برگزار کنید و پیام های به روزرسانی هفتگی ارسال کنید. با کمی کار ، شما می توانید یک انجمن قدرتمند و فعال داشته باشید که در هیچ جای دیگری اجرا نمی شود. فقط کافیه عزمتون رو جزم کنید.

 

چگونه انجمن وبسایت می تواند به شما در ایجاد یک وب سایت اجتماعی کمک کند

یک انجمن اینترنتی یا تالار گفتگو یا فوروم ، محیطی برای بحث و گفتگوی آنلاین است که در آن اعضای انجمن محتوای خود را ارسال می کنند و با یکدیگر تعامل می کنند. به احتمال زیاد شما قبلا در یک تالار گفتگو عضو بودید ، حتی اگر انجمن فقط برای مشاهده اطلاعات باشد. ایجاد یک انجمن می تواند راهی موثر برای ایجاد یک گروه همفکر برای وب سایت و تجارت آنلاین شما باشد. با ارائه مطالب و مقاله های مناسب ، می توانید متخصصانی را که می خواهند دانش خود را به اشتراک بگذارند و مبتدیانی که می خواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند را جذب کنید.

 

علاوه بر این ، یک انجمن فعال به طور طبیعی جذاب است. انجمن ها باعث ایجاد بحث و گفتگو درباره محتوای موجود می شود ، که می تواند به مراتب تعاملی تر از بخش نظرات وبلاگ شما باشد. علاوه بر این ، یک تالار اختصاصی می تواند وب سایت شما را به عنوان منبع اطلاعاتی در مورد حیطه ی کاری شما مبدل کند که همچنین این موضوع باعث افزایش ترافیک و بالا رفتن رتبه گوگل شود .

 

۵ روش مفید برای افزایش مشارکت در انجمن

اگرچه تالار گفتگوها می توانند ابزاری درگیرکننده قدرتمند باشند ، اما برای مدیریت موثر و بهینه آن می توانند چالشی باشند. بیایید در مورد بهترین شیوه هایی که به شما کمک می کند تا انجمن شما پرمخاطب شود بحث کنیم!

 

۱٫ زمان بیشتری در انجمن سپری کنید

نکته مهم که شما باید بخشی از انجمن خود باشید. به هر حال ، شما دلیل وجود و سازنده آن هستید. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که بدون حمایت و تشویق مستقیم شما ، به ویژه در شروع کار تالار ، رشد کند. به عنوان مثال ، اگر شخصی در بخشی نظری ارسال کند و پاسخی فوری دریافت نکند ، احتمال زیاد دلسرد می شود و کمتر به انجمن شما سر میزند. حتی ممکن است دیگر به تالار شما مراجعه نکنند. با گذشت زمان ، این موضوع باعث بالا رفتن نرخ پرش یا همان Bounce Rate می شود و می تواند تأثیر منفی بر سایت و رتبه شما بگذارد.

 

برای جلوگیری از این موضوع، شما می توانید کسی باشید که به ارسال های کاربران پاسخ می دهد که در غیر این صورت ممکن است بدون جواب بماند. در حقیقت ، شما باید به هر پست و کامنت پاسخ دهید. هرچه در جامعه فعال تر باشید ، احتمال رشد آن بیشتر است. علاوه بر این ، ارائه اطلاعات ارزشمند ، بینش و مشاوره ، شما را قادر می سازد تا خود را به عنوان یک رهبر و یک متخصص در زمینه خود پرورش دهید.

 

با رشد کاربران انجمن شما ، شما باید دیگران را به عنوان رهبران فعال در انجمن خود قرار دهید و این وظیفه را به آنان بسپارید ، در این صورت شما وقت بیشتری پیدا میکنید و می توانید از کمک دیگران استفاده کنید. سپس می توانید آنان را تشویق کرده و از همکاری آنان قدردانی کنید تا به تقویت انجمن شما کمک کنند.

 

۲٫ تشویق پیشرفت ها

محیطی فراهم کنید که در آن افراد پروژه هایی را که در آن کار می کنند و پیشرفتی که در پروژه حاصل شده را به اشتراک می گذارند. اعضا به صورت دوره ای برمی گردند و یکدیگر را در مورد نحوه انجام پروژه های همدیگر کمک می کنند و اعضای دیگر نیز آنها را تشویق و مشاوره می دهند. پست هایی از این دست بسیار تعاملی هستند و فضای مثبتی در انجمن شما ایجاد می کنند. از اعضای خود بخواهید تا برای یکدیگر به اشتراک بگذارند و فعالیت بیشتری در انجمن داشته باشند. همچنین ، اینکار به ایجاد ارتباطات شخصی بین اعضا کمک می کنند.

 

۳٫ ارتقا اعضای انجمن به سِمت های ویژه

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، برخی از فعال ترین اعضای انجمن شما ممکن است به مرور زمان فعالیت خود را کم کنند. می توانید با شناخت و بررسی فعالیت آن ها در کل تالار ، به این اعضا پاداش دهید و مقامی در انجمن به آنان بسپارید. با انجام این کار ، شما این اعضا را دعوت می کنید تا از انجمن استفاده کنند و فعالیت داشته باشند. از آنها بخواهید تا محتوای جدید ایجاد کنند و با اعضای دیگر ارتباط برقرار کنند.

به این ترتیب ، شما شروع به ایجاد یک انجمن خود پایدار کردید که دیگر به تعامل مداوم شما وابسته نباشد و به احتمال زیاد در طولانی مدت قابل دوام خواهد بود. همچنین می توانید نشان های ویژه ای را به اعضای فعال خود اختصاص دهید. علاوه بر این ، مسئولیت های نظارت را به اعضایی اختصاص دهید که به آن ها اعتماد دارید. داشتن گروهی از افراد با علاقه شخصی نسبت به انجمن می تواند واقعا به پیشرفت آن کمک کند.

 

۴٫ برگزاری رویدادها و مسابقات در انجمن

راه دیگر برای تقویت و افزایش ترافیک انجمن شما ، وقایع برنامه ریزی شده است. آن رویداد می تواند یک چالش ، یک مسابقه یا یک محتوای خاص باشد که در یک زمان خاص ارائه می شود. ممکن است افراد قبل از وقوع ، درباره آنها صحبت کنند ، در مورد چالش های شخصی خود یا اینکه در صورت برنده شدن در این مسابقه چه احساسی دارند. فعل و انفعالات مانند این می تواند یک تقویت بزرگ برای تعامل کلی باشد. همچنین می توانید یک چالش بلند مدت را ترتیب دهید. به عنوان مثال ، در یک انجمن تناسب اندام ممکن است اعضای خود را به چالش بکشید تا در مدت زمان چند هفته یا چند ماه ، مقدار مشخصی از وزن خود را کاهش دهند.

 

۵٫ ارسال پیام های به روز رسانی هفتگی

پیام های به روز رسانی هفتگی ، مانند خبرنامه ، می توانند تعامل ایجاد کنند. ترفندهای جدیدی را که مردم به اشتراک گذاشته اند ، برجسته کنید و برخی از بهترین مطالب و عکس های ارسال شده را برجسته کنید. پیام های هفتگی به اعضای انجمن وبسایت برای فعالیت دوباره یادآوری می کند. همچنین راهی خوب برای اطلاع رسانی به اعضای مهم هستند. یادآوری کنید که درمورد آخرین پیام های جالب و برجسته اظهارنظر کنند ، یا موضوعات جدید خود را شروع کنند.

 

ایده خوبی است که در پیام های هفتگی به تشویق و پیام های مثبت بپردازید. اگر شخصی در انجمن وبسایت شما به عنوانی مانند گرفتن شغل جدید در این زمینه دست یافته است ، می توانید در خبرنامه خود به آن ها تبریک بگویید. این نوع استراتژی می تواند روشی موثر برای افزایش ترافیک و رشد تالار گفتگوی وب سایت شما باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست از جمله ثبت دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ایران و آلمان ، هاست ابری و سرور ابری ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با اعضای بخش فروش و پشتیبانی ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه