• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

آینده وردپرس

آینده وردپرس

سخنی که همه ی ما با آن تا حد زیادی موافق هستیم این است که آینده ی روشنی در انتظار وردپرس است! تیم فعال و با انگیزه ی وردپرس با آمار و اطلاعاتی که ارائه کرده اند بستری را برای بحث پیرامون این آینده ی روشن فراهم کرده اند که در این مقاله به صورت کامل در مورد آن صحبت می کنیم.

 

 

۲۲ درصد از وبسایت های جهان با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده اند که از سرور مجازی و سرور ابری پشتیبانی میکنند و دلایلی که برای این انتخاب وجود داشته عبارت است از متن باز بودن وردپرس یا open source بودن آن، دارا بودن قالب ها و افزونه های جالب و متنوع و وجود توسعه دهندگان قدرتمند با ذهنی خلاق که هر روز پیشرفت آن بیشتر و بیشتر می شود. با این محبوبیت تکلیف آینده ی وردپرس به نظر شما چه خواهد بود؟ برای روشن شدن این موضوع به صحبت ها و نظرات برخی از کاربران برجسته که به صورت حرفه ای با وردپرس سر و کار دارند پرداخته شده که دیدگاه آن ها را از آینده ی وردپرس مطرح می کند.

 

ارتقای رابط کاربری (UI)

وردپرس یک نرم افزار قدرتمند است که به کاربران و توسعه دهندگان خود امکان توسعه و سفارشی سازی می دهد. چنانچه تمایل به استفاده ی خلاقانه از این سیستم نیز باشد می توان از افزونه های وردپرسی همانند ووکامرس، Happytables و AppPresser نیز بهره مند شد.اما چنانچه کاربران وردپرسی بخواهند از این قابلیت های قوی و پیشرفته استفاده کنند نیازمند خرج هزینه ای برای یادگیری و افزایش خلاقیت هایی پیرامون آن ها می باشند.

 

Mike Little یکی از بنیانگذاران وردپرس معتقد است و تاکید می کند که اولویت وردپرس پیشرفت و به جلو رفتن است! او می گوید:

من می دانم که بخشی از فعالیت ها در بهتر شدن رابط کاربری و راحت تر شدن عملکرد در وردپرس برای کاربران در حال انجام است. شما بسیار راحت آموزش های ابتدایی را در وردپرس می آموزید و تمامی این مراحل را به راحتی می گذرانید اما اینها فقط تا زمانی ممکن است که شما اصول اولیه را به خوبی یاد بگیرید در غیر اینصورت نمی توانید کاری از پیش ببرید.

من می دانم که تمامی تلاش ها از همان مرحله ی اول آغاز می شود بنابراین شخصی که می خواهد تجارت خود را شروع کند و آن را به یک برند تبدیل کند می تواند با یک کلیک بر روی دکمه ی راه اندازی به راحتی به مرحله ی بعدی منتقل شود. به نظر من این بزرگترین چالش است، به علت اینکه بسیاری از مردم از وردپرس استفاده می کنند و در واقعا بسیاری از آن ها نیز دانش کاملی ندارد و در واقع این سیستم با سادگی که دارد به آن ها کمک می کند تا بتوانند وبسایت خود را راه اندازی کنند.

 

سایر کارشناسان تیم وردپرس نظیر تم فارست، Codecanyon و… با این نظر کاملا موافق هستند. Stephen cornin یکی از افراد تیم توسعه کیفی وردپرس می گوید:

سایر سیستم های مدیریت محتوا مانند Ghost تجربه ی جدیدی را در یک سطح تازه منتشر کرده اند. اما وردپرس در ساخت پنل مدیریت ساده تر و عملکردی آسان در استفاده از آن به خوبی پاسخ گو و در واقع موفق بوده است. البته این امر درست است که بخش های قدرتمند تری نیز در وردپرس وجود دارد که مخصوص کاربران قوی تری است اما نمی توان گفت که سایر کاربران متوسط نمی توانند آن را یاد بگیرند و با آن کار کنند!

 

رسیدن به حد تعادلی کمی پیچیده و دشوار است اما من فکر می کنم تیم توسعه ی وردپرس به آن دست خواهند یافت! ارتقای رابط کاربری یکی از جنبه های وردپرس است که به نظر می رسد هر کسی در آینده به یک جمله در مورد آن می رسد: پلتفرم وردپرس می تواند برای استفاده بسیار آسان تر از سایر پلتفرم ها باشد!

 

Matt Mullenweg می گوید هیچ کس نمی گوید که بخشی در وردپرس وجود دارد که سخت است و نمیتوان با آن کار کرد. او معتقد است که تیم وردپرس همچنان باید تغییراتی را به طور مداوم برای پیشرفت بهتر انجام دهند و به این صورت پیش روند.

البته این عملکرد در جامعه ی طرفداران وردپرس به صورت تدیجی است:

بیشتر تغییرات مثبتی که انجام شده بر روی پنل مدیریت وردپرس است که بسیار موثر نیز بوده و همکاران فعالی در حال حاضر به خوبی بر روی آن کار می کنند.به عنوان نمونه اگر بخواهیم بگوییم به بخش افزودن قالب های جدید توجه کنید! متوجه خواهید شد که با حالتی که در گذشته داشته بسیار بهتر و متفاوت تر شده است. هر چند، برخی از افراد توسعه دهنده ی وردپرس بر این باورند که عملکرد آنطور که باید با سرعت پیش نمی رود! یکی از این افراد James Farmer موسس و مدیر عامل WPMU DEV می باشد که می گوید:

 

درست است که وردپرس ۲۲ درصد از دنیای وب را به خود اختصاص داده و رشد خوبی داشته است اما هنوز هم ایستاده و آن حرکتی را که باید داشته باشد ندارد،مانند قایق بادبانی در یک اقیانوس است. با این تفاسیر می تواند بسیار آسیب پذیر شود و مورد انتقادات بسیاری قرار گیرد. و در واقع می توان گفت بزرگترین چالش بر سر کار با نرم افزار آن است که کاربران زیادی را به سمت این سوال می کشاند که چه مدت زمانی طول می کشد تا تغییراتی چشم گیر دیده شود!

زمانی که پنل ادمین وردپرس در معرض مقایسه با سایر رقیبان خود قرار گرفت، روشن شد که از لحاظ رابط کاربری قدرتمند نیست و این سوال مطرح شد که:

چقدر این موضوع واقعا حائز اهمیت است؟ پس تیم توسعه در راستای این موضوع تقسیم شدند و میزگردی را با عنوان دلایل اساسی برای تغییر رابط کاربری در پنل وردپرس برگزار کردند. تا آن روز این موضوع به صورت جدی مورد بازبینی قرار نگرفته بود و بعد از آن نسخه ی ۲٫۷ وردپرس برای اولین با گذر بیش از ۵ سال از انتشار آخرین نسخه، منتشر شد!

وردپرس بر روی هاست پیاده سازی میشود و هاست بر روی سرور مجازی .

 

لینک کوتاه : http://yon.ir/G9mD6

نوشته مشابه

ثبت نظر