• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

آشنایی با ویندوز سرور ۲۰۱۲

آشنایی با ویندوز سرور 2012

آشنایی با ویندوز سرور 2012

 

ویندوز سرور ۲۰۱۲، با نام “ویندوز سرور ۸” ، ششمین نسخه ویندوز سرور است. این نسخه سرور ویندوز ۸ است و ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 را پیاده سازی می کند. دو نسخه قبل از انتشار، پیش نمایش توسعه دهنده و یک نسخه بتا، در طول توسعه منتشر شد. این نرم افزار به طور کلی از تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۲ در دسترس مشتریان بود.

 

بر خلاف سلف خود، ویندوز سرور ۲۰۱۲ هیچ پشتیبانی از رایانه های مبتنی بر Itanium ندارد و دارای چهار نسخه است. ویژگی های مختلف اضافه شده و یا بهبود یافته در ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 (با بسیاری از تاکید بر محاسبات ابری)، از جمله نسخه به روز شده از Hyper-V، نقش مدیریت آدرس آی پی، نسخه جدیدی از ویندوز Task Manager و ReFS سیستم فایل جدید ویندوز سرور ۲۰۱۲ به طور کلی بررسی های خوبی دریافت کرد، هرچند که شامل همان رابط کاربری متضاد بحث برانگیز Metro در ویندوز ۸ است.

جانشین ویندوز سرور ۲۰۱۲، ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 نامیده می شود، در اکتبر ۲۰۱۳ همراه با ویندوز ۸٫۱ منتشر شد. یک بسته سرویس، به طور رسمی ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 Update، در آوریل ۲۰۱۴ منتشر شد.

 

تاریخچه

ویندوز سرور ۲۰۱۲، با عنوان نام “ویندوز سرور ۸”، ششمین نسخه از خانواده های سیستم عامل های ویندوز سرور است که همزمان با ویندوز ۸ توسعه یافته است. تا آوریل ۱۷، ۲۰۱۲ این شرکت اعلام کرد که نام محصول نهایی ویندوز سرور ۲۰۱۲ ” .

 

مایکروسافت ویندوز سرور ۲۰۱۲ و پیش نمایش آن را در کنفرانس BUILD 2011 در تاریخ ۹ سپتامبر ۲۰۱۱ معرفی کرد. با این حال، بر خلاف ویندوز ۸، پیش نمایش توسعه دهنده ویندوز سرور ۲۰۱۲ تنها برای مشترکین MSDN در دسترس قرار گرفت. این شامل یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) بر اساس زبان طراحی Metro و مدیر سرور جدید، یک برنامه گرافیکی برای مدیریت سرور مجازی بود. در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۲، مایکروسافت یک بروزرسانی برای پیش نمایش توسعه را منتشر کرد که تاریخ انقضای آن را از ۸ آوریل ۲۰۱۲ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۱۳ تمدید کرد.

 

قبل از اینکه ویندوز سرور ۲۰۱۲ نهایی شد، دو تست ساخته شده عمومی شد. نسخه بتا عمومی ویندوز سرور ۲۰۱۲ همراه با پیش نمایش مصرف کننده ویندوز ۸ در تاریخ ۲۹ فوریه ۲۰۱۲ منتشر شد. نامزد انتشار ویندوز سرور ۲۰۱۲ در تاریخ ۳۱ مه ۲۰۱۲ همراه با نسخه پیش نمایش ویندوز ۸ منتشر شد.

 

این محصول در تاریخ ۱ اوت ۲۰۱۲ به تولید گذاشته شد و در ۴ سپتامبر ۲۰۱۲ به طور کلی در دسترس قرار گرفت. با این وجود، تمام نسخه های ویندوز سرور ۲۰۱۲ در همان زمان منتشر نشد. ویندوز سرور ۲۰۱۲ ملزومات برای تولید در ۹ اکتوبر ۲۰۱۲ منتشر شد و به طور کلی در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۲ ساخته شد. در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۲، تمام دانشجویانی که در برنامه DreamSpark مشترک شده اند می توانند بدون نیاز به ویندوز سرور ۲۰۱۲ Standard یا Datacenter را دانلود کنند.

 

رابط کاربری (UI)

ادمین سرور مجازی با تاکید بر کاهش مدیریت سرورهای چندگانه دوباره طراحی شده است. سیستم عامل، مانند ویندوز ۸، از رابط کاربری مبتنی بر مترو استفاده می کند مگر اینکه در حالت هسته سرور مجازی نصب شود. فروشگاه ویندوز در این نسخه از ویندوز در دسترس است، اما به طور پیش فرض نصب نشده است. Windows PowerShell در این نسخه بیش از ۲۳۰۰ فرمانده دارد، در مقایسه با حدود ۲۰۰ در ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2.

نوشته مشابه

ثبت نظر