آشنایی با ویندوز سرور ۲۰۱۲

هاست و سرور اختصاصی خارج
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۱۰-۱۰

ویندوز سرور ۲۰۱۲، با نام “ویندوز سرور ۸” ، ششمین نسخه ویندوز سرور است. این نسخه سرور ویندوز ۸ است و ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 را پیاده سازی می کند. دو نسخه قبل از انتشار، پیش نمایش توسعه دهنده و یک نسخه بتا، در طول توسعه منتشر شد. این نرم افزار به طور کلی از تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۲ در دسترس مشتریان بود. در ادامه با نوین هاست همراه باشید…

بر خلاف سلف خود، وینـدوز سـرور ۲۰۱۲ هیچ پشتیبانی از رایانه های مبتنی بر Itanium ندارد و دارای چهار نسخه است. ویژگی های مختلف اضافه شده و یا بهبود یافته در ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 (با بسیاری از تاکید بر محاسبات ابری)، از جمله نسخه به روز شده از Hyper-V، نقش مدیریت آدرس آی پی، نسخه جدیدی از ویندوز Task Manager و ReFS سیستم فایل جدید وینـدوز سـرور ۲۰۱۲ به طور کلی بررسی های خوبی دریافت کرد، هرچند که شامل همان رابط کاربری متضاد بحث برانگیز Metro در ویندوز ۸ است.

جانشین وینـدوز سـرور ۲۰۱۲، ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 نامیده می شود، در اکتبر ۲۰۱۳ همراه با ویندوز ۸٫۱ منتشر شد. یک بسته سرویس، به طور رسمی ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 Update، در آوریل ۲۰۱۴ منتشر شد.

آشنایی با ویندوز سرور 2012

تاریخچه

ویـندوز سـرور ۲۰۱۲، با عنوان نام “ویندوز سرور ۸”، ششمین نسخه از خانواده های سیستم عامل های ویندوز سرور است که همزمان با ویندوز ۸ توسعه یافته است. تا آوریل ۱۷، ۲۰۱۲ این شرکت اعلام کرد که نام محصول نهایی وینـدوز سـرور ۲۰۱۲” .

مایکروسافت وینـدوز سـرور ۲۰۱۲ و پیش نمایش آن را در کنفرانس BUILD 2011 در تاریخ ۹ سپتامبر ۲۰۱۱ معرفی کرد. با این حال، بر خلاف ویندوز ۸، پیش نمایش توسعه دهنده ویندوز سرور ۲۰۱۲ تنها برای مشترکین MSDN در دسترس قرار گرفت. این شامل یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) بر اساس زبان طراحی Metro و مدیر سرور جدید، یک برنامه گرافیکی برای مدیریت سرور مجازی بود. در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۲، مایکروسافت یک بروزرسانی برای پیش نمایش توسعه را منتشر کرد که تاریخ انقضای آن را از ۸ آوریل ۲۰۱۲ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۱۳ تمدید کرد.

قبل از اینکه ویـنـدوز سـرور ۲۰۱۲ نهایی شد، دو تست ساخته شده عمومی شد. نسخه بتا عمومی ویندوز سرور ۲۰۱۲ همراه با پیش نمایش مصرف کننده ویندوز ۸ در تاریخ ۲۹ فوریه ۲۰۱۲ منتشر شد. نامزد انتشار وینـدوز سـرور ۲۰۱۲ در تاریخ ۳۱ مه ۲۰۱۲ همراه با نسخه پیش نمایش ویندوز ۸ منتشر شد.

این محصول در تاریخ ۱ اوت ۲۰۱۲ به تولید گذاشته شد و در ۴ سپتامبر ۲۰۱۲ به طور کلی در دسترس قرار گرفت. با این وجود، تمام نسخه های ویندوز سرور ۲۰۱۲ در همان زمان منتشر نشد. ویندوز سرور ۲۰۱۲ ملزومات برای تولید در ۹ اکتوبر ۲۰۱۲ منتشر شد و به طور کلی در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۲ ساخته شد. در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۲، تمام دانشجویانی که در برنامه DreamSpark مشترک شده اند می توانند بدون نیاز به وینـدوز سـرور ۲۰۱۲ Standard یا Datacenter را دانلود کنند.

رابط کاربری (UI) ویندوز سرور ۲۰۱۲

ادمین سرور مجازی با تاکید بر کاهش مدیریت سرورهای چندگانه دوباره طراحی شده است. سیستم عامل، مانند ویندوز ۸، از رابط کاربری مبتنی بر مترو استفاده می کند مگر اینکه در حالت هسته سرور مجازی نصب شود. فروشگاه ویندوز در این نسخه از ویندوز در دسترس است، اما به طور پیش فرض نصب نشده است. Windows PowerShell در این نسخه بیش از ۲۳۰۰ فرمانده دارد، در مقایسه با حدود ۲۰۰ در ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه