• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

VPS در مقابل میزبانی وب اختصاصی

VPS در مقابل میزبانی وب اختصاصی

میزبانی را می توان به چهار نوع کلی تقسیم کرد: میزبانی وب، سرور اختصاصی مجازی (VPS)، میزبانی مدیریت شده و سرور اختصاصی. برنامه های میزبانی مشترک، پایین ترین سطح میزبانی وب از لحاظ عملکرد، قیمت و قابلیت سفارشی سازی است، بنابراین کسانی که هاست جدی نیاز دارند باید به VPS، میزبانی مدیریت شده یا گزینه های میزبانی اختصاصی نگاه کنید.

 

VPS در مقابل میزبانی وب اختصاصی

دریافت اختصاصی

سرورهای اختصاصی اغلب سریعترین و قدرتمندترین گزینه های موجود هستند، هرچند برخی از گزینه های VPS می توانند سرورهای اختصاصی پایین تر را برای پول خود به کار گیرند.

 

نکته این است که سرور اختصاصی واقعا سطوح بالای طیف عملکرد میزبانی وب را اشغال می کند و به طور معمول بر اساس آن قیمت گذاری می شود. چندین مزیت انتخاب سرور اختصاصی وجود دارد که برخی از آنها ممکن است در بعضی از راه حل های VPS در دسترس باشند یا نباشد.

 

یکی از جاذبه های مهم سرور اختصاصی این است که عموما تحت کنترل مشتری است. بنابراین، آن را می توان هنگام نیاز بارگذاری مجدد کرد و همچنین می تواند به طور کامل از نظر نرم افزار اجرا شود. نرم افزار سفارشی می تواند به دلایلی بسیار مهم باشد، اما حتی اگر نرم افزار خاموش باشد، نه همه VPS ها و ارائه دهندگان خدمات به اشتراک گذاشته شده، مشتریان خود را برای نصب و اجرای نرم افزار های اضافی ارائه می دهند.

 

در واقع، اغلب ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب محدودیت هایی دارند که می توانند از لحاظ تخصیص منابع نصب شوند، و ارائه دهندگان سرویس های VPS همواره کنترل ماژول های مجازی خود را به مشتریان ۱۰۰٪ نمی دهند. به طور خلاصه، سرور اختصاصی معمولا قادر به اجرای هر چیزی است که سخت افزار آنها می تواند اداره کند.

 

این سخت افزار جذابیت دیگری برای خدمات میزبانی اختصاصی دارد. در اغلب موارد، راه حل های VPS منابع یک کامپیوتر واحد را تقسیم می کنند، اما سرور اختصاصی تمام منابع را در اختیار یک مشتری قرار می دهد. حافظه، ظرفیت ذخیره سازی هارد درایو، پردازش قدرت و دسترسی به شبکه، ۱۰۰٪ اختصاص داده شده به یک مشتری واحد به جای مشترک در میان چندین مشتری VPS یا داده های مشتری مشترک میزبانی وب است.

 

نتیجه این است که عملکرد باید بسیار قابل پیش بینی باشد، که برای کسانی که در حال برنامه ریزی برای میزبانی راه حل های تجارت الکترونیک هستند یا برنامه ریزی برای کسب درآمد وب سایت خود را از راه های دیگر بسیار مهم است.

 

آغازگر در سرورهای مجازی خصوصی

سرورهای اختصاصی مجازی کمی سخت تر از سرتاسر سرورهای اختصاصی هستند، زیرا سرورهای اختصاصی چیزی هستند که تقریبا همه می توانند با یک کامپیوتر شناسایی کنند. سرورهای مجازی خصوصی متفاوت از سرور اختصاصی هستند که به جای اجرای یک حساب میزبانی در یک کامپیوتر / سرور، سرورهای خصوصی مجازی یک سرور واحد را دارند.

 

این ممکن است باعث شود کسی تعجب کند که تفاوت بین یک راه حل VPS و میزبان وب مشترک چیست. این یک سوال ممکن است بسته به اینکه کسی چه می خواهد بپرسد، پاسخ های متنوعی داشته باشد.

 

اساسی ترین پاسخ این است که برنامه های میزبانی وب به طور عمده ارائه پهنای باند نامحدود و اغلب ذخیره سازی نامحدود است، اما در مورد میزان قدرت CPU  یا حافظه موجود در اغلب موارد هیچ وعده ای وجود ندارد. علاوه بر این، اغلب محدودیت ها در نصب و راه اندازی ماژول های سخت افزاری CPU / memory یا نرم افزار وجود دارد، زیرا میزبان ممکن است چنین نرم افزاری را در مقایسه با دیگر حساب ها در سرور خود دچار اختلال کند.

 

راه حل های VPS تقریبا همیشه حداقل تخصیص منابع را تضمین می کند که ۲۴/۷ تضمین شده است و حتی برخی از منابع “پشت سر هم” را ارائه می دهند که ممکن است هر بار که بار سرور اجازه می دهد آن را در دسترس داشته باشد.

 

چیز دیگری که راه حل های VPS را از میزبانی وب مشترک جدا می کند، میزان کنترل مشتریان بیش از برنامه میزبانی آنهاست. آیا سرور باید راه اندازی مجدد شود؟ بدون مشکل، فقط کلید سوئیچ دیجیتال را از کنترل پنل خارج کنید و چند ثانیه صبر کنید. آیا می خواهید یک بسته نرم افزاری منابع گرسنه بدون نگاه کردن از لیست تایید شده را نصب کنید؟ این نیز ممکن است با بسیاری از راه حل های VPS، اما نه با همه.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر