طبقه بندی و معرفی مجازی ساز ها

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۰-۰۸-۲۰

معرفی مجازی ساز ها : این نرمافزارها هم مثل نرم افزار های دیگر انواع مختلفی دارند , حال از دید هزینه اگر نگاهی بیاندازیم بعضی از این نرم افزار های مجازی ساز تجار ی هستند وبرای تهیه و استفاده از آن ها حتما باید هزینه های مورد نظر جهت لایسنس آن ها پرداخت شود و هچنین نرم افزار های دیگری نیز هستند که منابع باز آن ها در اختیار کاربران قرار گرفته شده و کاربر می تواند بدون پرداخت هزینه های اضافی سرور های اختصاصی را به سرور های مجازی تبدیل کند .


طبقه بندی مجازی ساز ها

مجازی ساز ها – vmware

طبقه بندی دیگری نیز میتوان از نظر نصب ابن گونه نرم افزارهای مجازی ساز انجام داد. این گونه تفکیک مانند این می ماند که شما از برنامه مجزی ساز VmWare  استفاه میکنید. و نیازی به نصب سیستم عامل بر روی سرور خود ندارید. باید این نرم افزار را به صورت مستقیم مانند یک سیستم عامل نصب کرد. و این به این مفهوم نیست که خود VmWare  میتواند سیتم عامل مستقل باشد. بلکه در هنگام نصب این نرم افزار فایل های نصبی شامل فایل ها و تنظیمات VmWare به همراه سیستم عامل CentOS به صورت یکجا نصب می گردد .

حال نرم افزار مجازی ساز دیگری به نام Xen برای نصبش باید در اول از پیش نیاز Debian به عنوان سیستم عامل کمکی استفاده کرد .

حال مجازی ساز های دیگری مانند (….,Open Vz , Kvm , virtuozzo )نیز وجود دارند. که هر کدام نقاط ضعف و قدرت خود را دارند که نمی توان بهترین را انتخاب نمود زیرا بستگی به خودمان و کاری که می خواهیم انجام دهیم دارد .

نوین هاست یار نوین شماست.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه