• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

طبقه بندی مجازی ساز ها

طبقه بندی مجازی ساز ها

معرفی مجازی ساز ها

این نرمافزارها هم مثل نرم افزار های دیگر انواع مختلفی دارند , حال از دید هزینه اگر نگاهی بیاندازیم بعضی از این نرم افزار های مجازی ساز تجار ی هستند وبرای تهیه و استفاده از آن ها حتما باید هزینه های مورد نظر جهت لایسنس آن ها پرداخت شود و هچنین نرم افزار های دیگری نیز هستند که منابع باز آن ها در اختیار کاربران قرار گرفته شده و کاربر می تواند بدون پرداخت هزینه های اضافی سرور های اختصاصی را به سرور های مجازی تبدیل کند .


طبقه بندی مجازی ساز ها

 

 معرفی مجازی ساز ها

این نرمافزارها هم مثل نرم افزار های دیگر انواع مختلفی دارند , حال از دید هزینه اگر نگاهی بیاندازیم بعضی از این نرم افزار های مجازی ساز تجار ی هستند وبرای تهیه و استفاده از آن ها حتما باید هزینه های مورد نظر جهت لایسنس آن ها پرداخت شود و هچنین نرم افزار های دیگری نیز هستند که منابع باز آن ها در اختیار کاربران قرار گرفته شده و کاربر می تواند بدون پرداخت هزینه های اضافی سرور اختصاصی را به سرور مجازی تبدیل کند .

طبقه بندی دیگری نیز میتوان از نظر نصب ابن گونه نرم افزارهای مجازی ساز انجام داد این گونه تفکیک مانند این می ماند که شما از برنامه مجزی ساز VmWare  استفاه میکنید و نیازی به نصب سیستم عامل بر روی سرور خود ندارید و باید این نرم افزار را به صورت مستقیم مانند یک سیستم عامل نصب کرد و این به این مفهوم نیست که خود VmWare  میتواند سیتم عامل مستقل باشد بلکه در هنگام نصب این نرم افزار فایل های نصبی شامل فایل ها و تنظیمات VmWare به همراه سیستم عامل CentOS به صورت یکجا نصب می گردد .

به منظور دیگر VmWare روی این نسخه از سیستم عامل لینوکس پیاده سازی شده است ولی برای نصب به صورت یک بسته نصبی کامل عمل میکند .

حال نرم افزار مجازی ساز دیگری به نام Xen برای نصبش باید در اول از پیش نیاز Debian به عنوان سیستم عامل کمکی استفاده کرد .

حال مجازی ساز های دیگری مانند (….,Open Vz , Kvm , virtuozzo )نیز وجود دارند که هر کدام نقاط ضعف و قدرت خود را دارند که نمی توان بهترین را انتخاب نمود زیرا بستگی به خودمان و کاری که می خواهیم انجام دهیم دارد .

پیروز و سر بلند باشید نوین هاست

نوشته مشابه

ثبت نظر