Middleware چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۶-۲۰

در معماری شبکه، middleware یک لایه نرم افزاری است که یک شبکه برای تبادل اطلاعات میان برنامه های کامپیوتری مختلف ایجاد می کند. این شبکه با استفاده از تکنیک مشابه برای تبادل اطلاعات در تمامی برنامه های کاربردی با استفاده از اجزای نرم افزاری اجرا می شود. در ادامه با نوین هاست همراه باشید..

Middleware چیست؟

 

نرم افزار middleware جزء ارتباطات بین برنامه های کاربردی بدون در نظر گرفتن رایانه های درگیر و هر چه سخت افزار و ویژگی های نرم افزار شبکه های کامپیوتری، پروتکل های شبکه و سیستم های عامل است. رایج ترین روش ها برای تبادل اطلاعات تبادل پیام ها، فراخوانی از راه دور و دستکاری اشیای دور است. middleware به طور معمول به عنوان سیمان برای اتصال برنامه های متفرقه از سیستم های اطلاعاتی موسسات و موسسات استفاده می شود.

تکنیک های Middleware

تبادل پیام ها، مراحل دست زدن به تماس و اشیاء سوم، سه تکنیک است که توسط middleware پشتیبانی می شود. که برنامه های کامپیوتری را قادر می سازد تا ارتباط برقرار کنند، همکاری و اطلاعات را به اشتراک بگذارند.

میان افزار پیام گرا

در یک پیام middleware (میان افزار نرم افزاری پیام)، برنامه های کامپیوتری با تبادل پیام ها به شیوه ای مشابه با ایمیل ارتباط برقرار می کنند: یک برنامه کامپیوتری پیامی را ارسال می کند که بعدا توسط نرم افزار های middleware منتقل می شود. در حالی که برنامه ارسال کننده دیگر درمان ها را انجام می دهد (asynchrony) . محتویات پیام توسط صادر کننده مطابق توافق پیش تعیین شده و به طور خودکار توسط درخواست مقصد مطابق با این کنوانسیون فرمت شده است؛ فرمت داده XML اغلب برای پیام ها استفاده می شود.

فراخوانی روش Remote Procedure Middleware

با استفاده از روشهای راه دور مبتنی بر میان افزار (فراخوانی روش راه دور)، توابع (روش) که در یک برنامه کامپیوتری موجود وجود دارد، می توانند بر روی تقاضا توسط برنامه های دیگر اجرا شوند. این روش در یک برنامه مکانیسم نرم افزاری است. که معمولا با هر زبان برنامه نویسی رویه ای به دست می آید. هنگامی که تماس بین دو برنامه انجام می شود متفاوت است.

در مکانیسم فراخوانی از راه دور، اجزای نرم افزاری middleware ایجاد شده در کامپوننت نرم افزار درخواست نرم افزاری (خرد) که عملکرد آن ها مشابه برنامه های کامپیوتری نامیده می شود؛  سپس فراخوانیهای انجام شده توسط درخواست تماس در این پارامتر توسط اجزای نرم افزار middleware به برنامه کاربردی نامیده می شود که در آن اجزای میان افزار یک موج مشابه دیگر را به تماس گیرنده ایجاد کرده است.

نتیجه اجرای این تابع سپس از مکالمه های مشابه از تماس گیرنده به تماس گیرنده منتقل می شود. اجزای میان افزار از روش سریال سازی (Marshalling) استفاده می کند. پروتکل شبکه RPC از Sun Microsystems برای برقراری تماس از راه دور استفاده می شود. SOAP یک تکنیک تماس از راه دور در سرورهای وب بر اساس XML و سرور HTTP پروتکل وب است. ارتباطات فنی بین درخواست های رویه و دستکاری از راه دور از اشیاء، RMI یک جزء نرم افزاری برای انجام فراخوانی رویه از راه دور در اشیاء در زبان برنامه نویسی جاوا است.

Middleware – دستکاری اشیاء

با اشیاء middleware، یک برنامه کامپیوتری داده شده می تواند اشیاء را کنترل کند – برنامه نویسی شی گرا – یک برنامه دیگر. این دستکاری ها باعث تغییر در درمان و اطلاعات در برنامه ای می شود که دارای شی است. دستکاری اشیاء توسط برنامه کاربردی که به آنها تعلق دارد. یک عملیات منظم از برنامه نویسی شی گرا است. مکانیسم های لازم در تمام زبان های برنامه نویسی شی گرا وجود دارد. از دست دادن یک شیء متعلق به یک برنامه دیگر متفاوت است.

معاملات Middleware

با استفاده از رایانه، یک معامله یک دنباله ای از عملیات تقسیم می شود. که باید تماما اجرا شود یا نه. اجزای مختلف میان افزار اجازه اجرای معاملات را می دهند. آنها به طور خاص لغو معامله را در صورت خرابی اجازه می دهند. IBM CICS و MSDTC middleware هستند. که امکان انجام معاملات را فراهم می کنند.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه