معرفی مجموعه دیتا سنتر هتزنر

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۰-۰۹-۱۲

معرفی مجموعه دیتا سنتر هتزنر با نوین هاست : دیتاسنتر هتزنر, برزگترین دیتا سنتر آلمان و یکی از برترین دیتا سنتر های جهان است. که با دو مجموعه دیتا سنتر در استان های ساحلی نورنبرگ و فالکن اشتاین آلمان, که در کل ۲۳ دیتا سنتر را تشکیل میدهند. (که چهار دیتا سنتر دیگر استفاده نمیشود.) به ارائه خدمات کولوکیشن و ارائه سرور اختصاصی میپردازد.

معرفی مجموعه دیتا سنتر هتزنر

معرفی دیتا سنتر هتزنر و ویژگی های آن

معرفی مجموعه دیتا سنتر هتزنر

سیستم تامین برق این دیتا سنتر هم از نظر پایداری و هم از نظر سازگاری با محیط زیست کاملا مطمئن میباشد. ( استفاده از ساختار N+1 Redundancy و سیستم تامین برق بدون Co2 و دیزل ژنراتور پشتیبان ۲٫۵ MVA).

امنیت و پایداری شبکه این مجموعه دیتا سنتر با سخت افزار و توپولوژی شرکت معتبر Juniper تامین میشود. و باند ارتباطی بین دیتا سنتر ها در حد صد گیگابیت میباشد. (لینک ارتباطی فالکن اشتاین – فرانکفورت ۱۲۰ گیگابیت در ثانیه میباشد.) و از طریق خطوط  DE-CIX  با سرعت ۳۰۰ گیگابیت در ثانیه, و خط AMS-IX و NL-IX-FFM با سرعت صد گیگابیت در ثانیه و ۵ خط ارتباطی دیگر که در جمع ۵۸۰ گیگابیت در ثانیه پهنای باند فراهم میآورد. به شبکه جهانی متصل هستند.

همچنین با لینک خصوصی ۸۰ گیگابیت در ثانیه به شبکه آمازون, و با لینک ۱۰ گیگ به لیزوب متصل میباشد.

امنیت فیزیکی دیتا سنتر با جدید ترین نسل دوربین های نظارتی, فنس های ولتاژ بالا, سیستم های احراز هویت بیومتریک و RFID در تمام ترمینال ها و درب های حفاظت شده و دارای قفل خودکار تامین میشود. ( بروشور امنیتی را از این لینک دریافت کنید).

سیستم حفاظت در برابر حریق پیشرفته, تشخیص بسیار سریع دود  (VESDA) . و دارای ارتباط مستقیم با مرکز آتش نشانی, و سیستم خنک کننده با Redundancy N+2 و سیستم تهویه زیر سطحی نیز از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه است.

پرسنل این دیتا سنتر آموزش دیده, و متخصص در زمینه خود و مسلط به زبان های آلمانی و انگلیسی میباشند. ( نوین هاست مکالمه با پرسنل فارسی زبان را هم تجربه کرده است!) که به صورت ۲۴/۷ در حال خدمت رسانی بوده و نصب تجهیزات توسط تکنیسین های تایید صلاحیت شده انجام میپذیرد. و پاسخگویی به تلفن و تیکت با نهایت صبر و حوصله ارائه میشود.

از کجا بفهمم سرور ام در کدام دیتا سنتر کولو شده؟

در معرفی مجموعه دیتا سنتر هتزنر ،  با سیاست نام گذاری واضح خود این امکان را فراهم کرده تا با Trace Route کردن آی پی سرور, از شماره دیتا سنتر مطلع شویم.

با وارد کردن دستور tracert ip در ویندوز یا traceroute ip در لینوکس, و قرار دادن آدرس سرور اختصاصی به جای ip, در سطر های آخر خروجی trace خطی مشابه juniper1.rz14.hetzner.de خواهید شد. که عدد ۱۴ شماره دیتا سنتر را نشان میدهد.

دیتا سنتر های شماره ۱ تا ۹ در نورنبرگ و دیتا سنتر های ۱۰ تا ۲۳ (که ظاهرا جدید تر هستند.) در فالکن اشتاین قرار دارند.

دیتا سنتر های فالکن اشتاین مجهز به سیستم تامین مستقیم ولتاژ پایین میباشند.

لازم به ذکر است بیشتر سرور های نوین هاست در دیتا سنتر های فالکن اشتاین قرار دارند.

نوین هاست افتخار دارد با ارائه خدمات سرور اختصاصی, سرور مجازی , سوپر سرور , هاست , هاست پربازدید , کولوکیشن, و کانفیگ و نگهداری سرور  در بیش از ۱۲ لوکشین مختلف, از جمله هتزنر آلمان, در خدمت ایرانیان عزیز باشد.

نوین هاست با کولوکیشن و سرور های اختصاصی در دیتا سنتر hetzner و ارتباط مستقیم با این دیتا سنتر., آماده ارائه خدمات در نهایت کیفیت, و پیگیری درخواست های کاربران, از دیتا سنتر باشد.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه