• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

کانتینر های bare metal

کانتینر های bare metal

Vmware با سرمایه ای بالغ بر ۷۳ میلیارد دلار و ارزش سهامی که در طی سه سال بیش از سه برابر شده است ، یکی از موفق ترین شرکت ها در صنعت IT است. این شرکت از ۱۹ سال قبل با معرفی ماشین و سرور مجازی کنترل بازار را در دست خود گرفته است.

 

 

برخی از ناظران معتقدند که پیدایش کانتینرها نوعی خطر برای موجودیت VMware محسوب می شود. این شیوه ی جدید نصب و راه اندازی نرم افزار از طریق استفاده ی سازندگان از قالب کانتینر Docker مورد توجه عموم قرار گرفت و اخیراً نیز در پایگاههای داده بسیار موفق بوده است ، به گونه ای که موسسات و شرکت ها برای تولید و استاندارد سازی پلتفرم هماهنگ کننده ی کوبرنیتیز گوگل از کانتینر استفاده کرده اند.

 

در ادامه ی مطلب به شرح مصاحبه ای که با مسئول سئوی پلت فرم کانتینر شرکت Diamanti می پردازیم تا بدانیم چرا این شرکت سرورهای Bare Metal x86 _ نه ماشینهای مجازی _ را به عنوان بهترین زیرساخت برای کانتینرها می داند و چرا این امر تهدید بزرگی برای جایگاه VMware در بازار سرور مجازی و سرور اختصاصی است ؟

 

نخستین عاملی که شرکتها و موسسات را به سوی استفاده از کانتینر سوق می دهد، چیست ؟

موسسات و شرکتها ملزم به ارائه ی شیوه های سریع تر و منعطف تر برای ساخت و ارائه ی نرم افزار هستند . این به معنی عرضه ی سریع تر و ارسال دائمی دستورات و برنامه های جدید است و این امر سبب بروز نگرانی در استفاده کنندگان از شیوه ی قدیمی ارائه ی نرم افزار می شود .

 

زنجیره ی اپلیکیشن قدیمی در بند ساختار سه سطحی خود _ SANs ، برنامه های واسطه ای بزرگ و ناکارامد و سرورهای اپلیکیشن هاست. بسیاری از پیشرفته ترین سیستمهای عرضه شده ی امروزی با استفاده از قالبهایی که به عنوان کانتینر نصب شده اند ، ساخته شده اند و به گونه ای ساخته شده اند که بر روی سرورهای Bare Metal قابل اجرا باشند. فرایند توسعه ی Modern Agile بر طرح ایجاد میکرو سرویس ها تأکید دارد.

میکروسرویسها اجزای کوچکتری هستند که برای اجرا در سبک ها و طرحهای پراکنده تر ساخته می شوند ؛ ساخته می شوند تا نواقص و ایرادات را اداره کنند و با ماهیت گذرا و کوتاه مدتی که دارند ، هر زمان که نیاز باشد فعال شده و در صورت لزوم نیز به راحتی غیرفعال شوند و با توجه به روند کار خود نرم افزار ، احتیاجات سخت افزاری را در لحظه برآورده سازند.

کانتینرها و بطور خاص کوبرنیتیز نیز راهی برای رسیدن به کارهای هیبریدی، انعطاف پذیری نصب نرم افزار در سیستمهای داخلی سازمانها ، سرور مجازی و یا هر دو است. یکی از اهداف اصلی که همگان به دنبال آن هستند ، دستیابی به اپلیکیشن متحرک ( قابل انتقال ) است تا بدینوسیله خود را از وابستگی به یک فروشنده یا عرضه کننده رها کنند و بتوانند یک اپلیکیشن را در چند سرور ابری یا سیستم عامل مختلف نصب و اجرا کنند.

 

در دنیای VMware گفته می شود که ماشینهای مجازی هنوز هم بهترین محل برای اجرای کوبرنیتیز و کانتینرها است ، آیا شما با این سخن موافقید؟

 

خیر و معتقدم که مشتریها این را بهتر می دانند.قبل از هر چیز ، در اختیار گرفتن مراحل اولیه ی استارت آپ Heptio با صرف هزینه ای بالغ بر ۵۵۰ میلیون دلار از سوی VMware نشان دهنده ی آن است که این شرکت بسیار مشتاق است تا چند IP در مورد کانتینر ایجاد کند و بدین ترتیب راهی برای کاهش خطر نابودی احتمالی ماشینهای مجازی پیدا کنند.

 

ماشینهای مجازی بزرگ هستند و برای ادامه ی کار خود به منابع زیادی نیاز دارند . مهمتر اینکه باید در هر ماشین مجازی یک سیستم عامل نصب و اجرا شود. بنابراین وقتی که کانتینرها را بر روی ماشین مجازی اجرا می کنید ، شما یک ماشین مجازی ، یک سیستم عامل و یک کانتینر را راه اندازی و اجرا کرده اید که این یک کار اضافی و غیرضروری است. اجرای هر کانتینر بر روی یک ماشین مجازی وجود دو لایه ی ارکستراسیون را هم مطرح می کند _ اولی برای کنترل محیط مجازی و سپس کوبرنیتیز برای کنترل محیط کانتینر. این بدان معنی است که در جانمایی شبکه باید دو لایه در نظر گرفته شود و دو لایه سازه ی ذخیره ای هم باید مدیریت و کنترل شود.

 

وقتی ماشین مجازی را اجرا می کنید ، ۴۰% از زیرساخت شما از VMware و منابع اجباری مربوط به آن که VMware به سیستم تحمیل می کند ، پشتیبانی می کند.

 

در حقیقت قصد سازندگان از ساختن اپلیکیشنهایی که ماهیت ابری دارند ، اجرای آنها بر روی ماشین های مجازی نبوده است ، بلکه آنها برای اجرا در سیستم Bare Metal ساخته شده اند. اغلب این برنامه ها برای اجرا به I/O وابسته هستند و همه می دانند که ماشینهای مجازی در اجرای I/O و مهمتر از آن ، در اجرای TPS ، مشکل دارند.

 

اگر آنگونه که به نظر می رسد ، کانتینرها جایگزین ماشینهای مجازی شوند و دیتاسنتر شرکتها و موسسات بر اساس کوبرنیتیز استانداردسازی شوند ، این امر چه تأثیری بر شرایط فروشندگان و عرضه کنندگان خواهد داشت؟

 

به عقیده ی من زمان زیادی طول نمی کشد که بیشتر OEMs سرورهای x86 بهینه سازی شده بر اساس کوبرنیتیز خواهند داشت ، زیرا این نوعی از جایگزینی گسترده ی کانتینر به جای ماشین مجازی است که شاهد خواهیم بود.

 

ما در مرحله ی تحول قرار داریم ، درست همانطور که ماشینهای مجازی تقریباً در دو دهه ی قبل این صنعت را متحول کردند. اگر شما در آن زمان در این صنعت حضور داشتید ، به خاطر می آورید که هیچ کس نمی دانست که ماشینهای مجازی را چگونه راه اندازی و اجرا کند. هیچ کس نمی دانست که چگونه ذخیره سازی را در یک شبکه بهینه کند و بنابراین ماشینهای مجازی موثر و کارآمد بودند.

همه چیز جدید بود .و خیلی ها بودند که hypervisor ماشین مجازی خود را به شیوه ای کاملاً غلط اجرا می کردند و این اصلاً خوب نبود. کسانی که با ساخت زیرساختهای مبتنی بر کانتینر موافق بودند ، ابتدا تلاش کردند که کانتینرها را در یک رویکرد مجازی شده جای دهند. اما نسل بعدی زیرساختها که استارت آپهایی مانند شرکت ما بر آنها تأکید دارند ، قصد دارند که اجرای کوبرنیتیز و کانتینرها را بر روی Bare Metal امکانپذیر سازند، یعنی همان شیوه ای که بزرگترین تولید کنندگان کانتینر در جهان ( از جمله گوگل) برای راه اندازی و اجرای کانتینرهای خود به کار می بندند.

نوشته مشابه

ثبت نظر