مزیت های سرور مجازی

سرور مجازی

 

اگر در کسب و کارتان به دنبال استفاده حداکثر از دلار و منابع فناوری اطلاعات هستید ، احتمالا به نظر می رسد که به یک راه حل هاست دست پیدا کنید که حداقل نوعی از مجازی سازی را فراهم می کند. در حال حاضر بازار در حال فرار از ذخیره سازی در محل و در عوض به سمت راه حل هایی است که اجازه می دهد شرکت ها به دسترسی به داده های خود را در هر نقطه، در هر زمان همراه با ارائه محیط امن برای ذخیره داده ها و برنامه های کاربردی است. دو شکل رایج از گزینه های مجازی موجود در بازار عبارتند از سرور اختصاصی (VDS) و سرور مجازی (VPS).

 

جدا سازی VDS / VPS از هم

در بسیاری از موارد، این دو فناوری تقریبا یکسان هستند – آنها اجازه می دهند یک سرور به چند بخش تقسیم شود که هرکدام بتوانند “مستاجر” را به طور ایمن نگه دارند. تفاوت اصلی در هاست VDS در مقایسه با هاست سرور مجازی، روشی است که در آن لایه مجازی سازی – که بین سخت افزار و سیستم عامل – بین می آید. سرور خصوصی مجازی معمولا از یک لایه مجازی سازی استفاده می کند که از یک سطح سیستم عامل و از گزینه های محبوب سرور مجازی مانند OpenVZ (بر اساس Virtuozzo) استفاده می کند که بر پایه هسته لینوکس است. این اجازه می دهد تا یک سرور مجازی برای اجرای چند نمونه جداگانه از هر سیستم عامل، که همچنین به عنوان ظروف شناخته می شود. به همین دلیل، این نوع مجازی سازی اغلب به عنوان “کانتینر” شناخته می شود.

 

در عین حال، هاست VDS بر حضور هیپویروسویس برای ایجاد یک سطح پارتیشن منطقی متکی است. برای اینکه یک سرور مجازی که Hyper-V را به طور مناسب اجرا می کند به درستی عمل کند، یک پارتیشن پدر و مادر باید ایجاد شود و ویندوز سرور ۲۰۰۸ را اجرا کند. از آنجا، پارتیشن های کودک شناخته می شوند – این پارتیشن ها کاملا جدا از یکدیگر هستند، اما همه توسط هیپوویسیس اداره میشوند که این کار از تضمین اینکه همه مستاجران در سیستم دسترسی برابر به منابع دارند و سیستم اجرا می شود، همانطور که در نظر گرفته شده است.

 

انتخاب راه حل

هر هاست VDS و هاستینگ سرور مجازی می تواند مزایای کسب و کار شما را به همراه داشته باشد، مهمتر اینکه شما قادر خواهید بود مقدار قابل توجهی از ذخیره سازی و برنامه های خود را از محل های محلی خود، فضای آزاد و هزینه های IT کاهش دهید. شما همچنین می توانید برنامه های کاربردی را از هر دسکتاپ متصل به شبکه و سرور مجازی خود اجرا کنید – چیزهایی مانند پچ ها برای برنامه ها می توانند به طور خودکار به همه ماشین ها منتقل شوند، نه اینکه مجبور شوند هر یک را یک به یک بگذارند. مزیت سرور مجازی خصوصی اغلب در مقیاس پذیری نیست – شما می توانید با مقدار محدودی از منابع شروع کنید و سپس در صورت لزوم گسترش دهید.

 

سرور مجازی ، در عین حال، می تواند به شما یک مجموعه اختصاصی از منابع اختصاص دهد که به تنهایی به جای نیاز به اشتراک گذاری با مستاجران دیگر – به میزان رضایت خود از نظر استفاده از منابع دسترسی داشته باشید. سیستم عامل و منابع شما نیز به طور کامل از دیگران در سیستم جدا خواهند شد، به این معنی که مسائلی که توسط مستاجرین دیگر تجربه می شود بر عملکرد شما تاثیر نمی گذارد. مایکروسافت همچنین رانندگان Hyper-V خود را به هسته لینوکس ارائه می دهد، که اجازه می دهد عملکرد بهتر سیستم های مهمان لینوکس را در یک محیط مجازی سازی Hyper-V به ارمغان بیاورد. گزینه های پشتیبانی شده VDS اغلب می توانند عملکرد یک سرور اختصاصی اختصاصی داشته باشند، اما با هزینه بسیار پایین، به علت مشترک بودن اما جدا از طبیعت سیستم مجازی.

 

بزرگترین بازدهی دلارهای IT شما اکنون در یک راه مجازی است – یا یک سرور مجازی خصوصی یا مجازی مجازی. هر دو مزایای بیش از هاست اشتراکی یا محلی را ارائه می دهند، با سرور مجازی به نفع فضای سرور اختصاصی است، اما در یک محیط مشترک و VDS انجام همان، اما با انزوا کامل از هر دو OS و منابع خود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *